Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Богдан Білецький: «Стараюся, аби депутатська діяльність не позначилася негативно на професійній»

08 вересня, 09:47
Переглядів: 18121

Так вже склалося, що серед депутатів Калуської міської ради всіх демократичних скликань були представники нафтохімічного комплексу. І це не дивно, адже фактично у складі кожної калуської родини є хтось, хто працює на «КАРПАТНАФТОХІМі».

Наразі серед діючих депутатів міськради є троє працівників підприємства. Це, зокрема, Віталій Джуган, Юрій Луцак та Богдан Білецький. Напередодні професійного свята калуських нафтохіміків журналісту «НК» вдалося поспілкуватися з одним із них – Богданом Білецьким, який працює провідним економістом у планово-економічному відділі ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Розмова йшла про його депутатську діяльність, професійну кар’єру, життєві цінності й пріоритети та бачення майбутнього Калуша й України.

 

Богдан Білецький – корінний калушанин. Після завершення навчання в Національному університеті «Львівська політехніка», він певний час працював на державному підприємстві «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», де здійснив десятки аудитів, в тому числі іноземних компаній. Згодом був начальником відділу маркетингу та заступником директора клубу у футбольних клубах «Карпати» та «Львів» А з 2009 року і досі працює у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

Що ж стосується депутатської діяльності, то в цій сфері Богдан Білецький, так би мовити, спробував себе вперше.

– Це моє перше депутатство, а тому я не маю з чим його порівняти, – розповідає Богдан Ігорович. – Хоча, мушу зазначити, що багато калушан не до кінця розуміють функції та повноваження депутатів і часто помилково вважають, що вони мають безпосередній вплив на виконавчі структури чи комунальні підприємства міста. Депутати приймають бюджет міста та різноманітні програми, але виконання прийнятих ними рішень здійснюється безпосередньо виконавчими структурами міської ради.

В існуючій структурі влади позитивним моментом для Калуша міг би стати розподіл частини бюджету розвитку міста за виборчими округами. Тоді б всі округи отримали приблизно однакові кошти, тобто, був би справедливий розподіл бюджетних грошей без «перетягувань ковдри» окремими депутатами.

Також, на мою думку, варто було б змінити підхід до виконання тих чи інших робіт у місті. Справа в тому, що в нас, приміром, ремонти під’їздів виконуються першочергово в тих будинках, від мешканців яких було зареєстровано найбільше звернень, а не там, де це найбільше необхідно. У результаті, інколи будинок, який ще міг «почекати» з ремонтом, вже відремонтований, а інший будинок і надалі перебуває в жахливому стані. Як на мене, це неправильно, що мешканці і депутати наввипередки ходять і просять, де і що потрібно зробити. Необхідно, щоб відповідні служби здійснювали загальний і незалежний моніторинг комунальних господарств міста, результати якого враховувались би при визначенні черговості виконання тих чи інших ремонтних робіт. Тоді роботи проводилися б в залежності від реальних потреб, а не від кількості звернень.

Загалом же, незважаючи на вищеперелічені моменти, є й позитивні результати роботи усієї міської влади. Зокрема, за останні два роки у Калуші зроблено набагато більше, ніж у попередні роки. Це – ремонт доріг, міжквартальних проїздів, тротуарів, закладів освіти, культури, здоров’я. Значно покращився і стан житлово-комунального господарства…

Щодо поєднання професійної та депутатської діяльності, то в цьому плані, незважаючи на труднощі, Богдан Білецький намагається втримати «розумний» баланс.

– Коли підприємство працювало в режимі неповного робочого тижня, то другу половину четверга і п’ятницю я присвячував депутатським справам, – зазначає співрозмовник. – Зараз же, коли «КАРПАТНАФТОХІМ» відновив роботу, звичайно, стало складніше знаходити час на депутатську діяльність, але все ж усі засідання робочих груп, депутатських комісій та сесії я відвідую. Керівництво та колектив підприємства з розумінням ставляться до такої ситуації та підтримують мене. Я також стараюся, аби моя депутатська діяльність не позначилася негативно на професійній. Інакше кажучи, намагаюся втримати, так би мовити, «розумний» баланс між депутатською та професійною діяльністю.

Поділився під час розмови Богдан Білецький і своїм баченням розвитку Калуша. На його думку, наразі владі міста потрібно активно працювати над поліпшенням інвестиційного клімату.

– Мабуть, ні для кого не секрет, що у Калуші одна з найвищих орендних плат за землю, а це, звичайно ж, не сприяє залученню інвестицій у наше місто, – ділиться думками депутат. – Із повідомлень у засобах масової інформації ми дізнаємося про відкриття нових заводів у Коломиї, Бурштині, на Львівщині, а в нас ніхто, на жаль, не спішить створювати такі підприємства. А це ж нові робочі місця та додаткові надходження до бюджету, за які можна було б покращити наше місто.

Для поліпшення інвестиційного клімату в місті потрібно створювати спеціальні програми для підтримки бізнесу, надавати пільги з орендної плати. Але поки що, як бачимо, в цьому напрямку жодних зрушень немає. Хоча в місті є умови для будівництва нових підприємств.

Крім того, потрібно і надалі працювати над тим, щоб діяльність різних структур міської влади ставала більш відкритою та прозорою. В принципі комунальні підприємства та різні управління міської ради нині звітують, але в цих документах є лише загальні цифри…

Торкнулися у розмові ми і особистого. Богдан Білецький разом з дружиною виховують двох дітей, яких привчають до активного відпочинку.

– Колись серйозно займався легкою атлетикою, любив баскетбол і футбол, але через травму був змушений практично відмовитись від занять спортом, – зазначає Б. Білецький. – Зараз стараюся знаходити час, щоб декілька разів на тиждень побігати на стадіоні, а в холодну пору року відвідую басейн. Також люблю ходити в ліс і збирати гриби. Загалом у житті намагаюся дотримуватися принципу «Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе».

А ще Богдан Білецький висловив побажання, щоб калушани були більш активними та спрямовували свою діяльність на корисні зміни у нашому місті.

– Люди, безперечно, мають право і навіть повинні контролювати роботу органів міської влади, висловлювати свої побажання та зауваження, – відзначив депутат. – Але потрібно, щоб це відбувалося конструктивно, а не була просто критика, що все в нас погано.

Крім того, варто усвідомити, що ніхто краще за нас не знає і не вирішить наші проблеми. Приходять до мене, приміром, люди і кажуть, що вже тривалий час у них протікає дах, ремонт не робився та ін. Але коли цікавлюся, куди і до кого вони зверталися, то відповідь доволі часто одна і та ж – дзвонили в ЖЕО. Правильніше було б не подзвонити, а піти і зареєструвати офіційно заяву, адже тоді вам будуть зобов’язані надати відповідь. Також, якщо буде офіційна заява від мешканців, а на неї не відреагують, то можна з’ясовувати, чому це не зроблено вчасно. А в нас же часто виходить так, що коли депутат переадресовує питання мешканців у комунальні служби, то отримує відповідь, що ніхто з тою чи іншою проблемою до них раніше не звертався.

…На завершення розмови Богдан Білецький побажав своїм колегам з планово-економічного відділу та всім нафтохімікам з нагоди професійного свята міцного здоров’я та успіхів у праці.

3600 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: