Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Дев’ята книга Миколи Когута із серії «Герої не вмирають...»

20 жовтня, 11:13
Переглядів: 8617

У Калуській центральній бібліотеці імені Т. Г. Шевченка в рамках святкування 75-ої річниці створення УПА відбулася патріотична зустріч «Повстанська армія на калуських теренах», під час якої, крім виступу зі спогадами станичного Калуської станиці братства УПА Степана Петраша і розповіді про героїчну боротьбу повстанських загонів у нашому краї історика наукового працівника музею Калущини Івана Тиміва, було презентовано книжку краєзнавця і дослідника, провідного бібліотекаря з краєзнавчої роботи Миколи Когута «Герої не вмирають... Книга 9».

На зустрічі про чергову книгу Миколи Когута було сказано немало добрих слів. Степан Петраш, наприклад, відізвався про це видання так: «Друг Микола після десятирічного затишшя знову заявив про себе як про дуже корисного дослідника героїчної боротьби повстанської армії. І це дуже приємно... Я маю невелике відношення як до цієї уже дев’ятої за рахунком книжечки автора, так і до восьми попередніх і скажу, що хоч вони є невеликі за розміром, але вартують більше, ніж деякі 500-сторінкові. Чому? А тому, що в них – історична правда. Працюючи з другом Миколою, я дивувався його завзятості: він буде «докопуватися» до незмірної глибини, але таки «докопається» до правди! І ми її маємо в його книжках. Якою б не була іноді трагічною, болючою для нас... Та правда ця не дасть нам робити помилки в майбутньому...»

Розповідаючи про «Героїв...», Микола Когут назвав три їх розділи. До першого ввійшли біографії героїв, про яких йдеться у цій книжці. Другу частину складають матеріали про вшанування їх пам’яті. Ну а третій розділ – це фотографії, які подані для кращого засвоєння матеріалів книжки.

Життєпис «Герої не вмирають...» знайомить читача із десятьма нашими земляками. Причому не тільки з вояками УПА, а й із двома бійцями Української Галицької Армії (УГА) – поручником Іваном Хандрицьким з Підгірок і капітаном Василем Сухим із Мостищ.

Історик Іван Тимів, який написав до цієї книжки передмову («Нова книга калуського краєзнавця про героїчний чин українських повстанців»), подякував колезі за те, що зумів за порівняно короткий час виконати таку важливу роботу. А художній оформлювач Ігор Бойкович розповів, як своїм малюнком на обкладинці узагальнив те, що автор подав на 80 сторінках.

Петро Шевчук.

3228 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: