Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Віктор Гільтайчук: «Морально я був готовий очолити районну раду»

04 лютого, 14:30
Переглядів: 1084

Як уже повідомлялося на сторінках «НК», 4 січня на сесії Калуської районної ради її голова Михайло Срібняк склав свої повноваження у зв’язку з його обранням на посаду сільського голови Новицької об’єднаної територіальної громади. І відразу на цій же сесії депутати райради вирішили обрати нового голову. За результатами таємного голосування перемогу здобув Віктор Гільтайчук, який до цього був заступником голови районної ради.

Про те, як сприйняв він це обрання, наскільки уже був готовий очолити районну раду та про багато іншого йдеться у розмові нашого кореспондента з новообранним головою Калуської районної ради.

– Якщо відверто, то я знав, що депутати від фракції Блоку Петра Порошенка будуть пропонувати на сесії мою кандидатуру і вже якось до цього готувався, – розповідає Віктор Вікторович. – Зважаючи на те, що до цього часу я обіймав посади заступника голови Калуської районної адміністрації, а останні три роки – заступника голови районної ради, то, як мовиться, морально був готовий очолити районну раду. – І це при тому, що очевидно, рада в такому форматі буде швидше всього останньою в історії місцевого самоврядування Калущини? – Так воно, мабуть, і буде. Перебуваючи в рядах пропрезидентської політичної сили, я вважаю своїм обов’язком довести до логічного завершення розпочаті реформи, зокрема в селах нашого району. Першочерговою і такою, що найбільше стосується діяльності влади на місцях, є завершення в районі адміністративної реформи. Децентралізацію влади на місцях я вважаю саме тою реформою, яка сприятиме розвитку громад і сільського виробництва в майбутньому. Про це завжди говорив і переконував представників громад у необхідності такого кроку. Тому основним як своїм особистим завданням, так і всього депутатського корпусу вважаю безболісне і добровільне завершення процесу об’єднання громад. І дуже важливо буде зберегти те, що є нині на території сіл, та отримати від держави усі передбачені законом пільги і навіть якісь додаткові дивіденди. Тому сьогодні слід все зробити для того, аби мати ще право вибору і не потрапити в ситуацію, коли вже буде пізно щось змінити.

– Можна конкретизувати, які ще сільські ради не визначилися зі своїм майбутнім?

– Згідно з існуючим перспективним планом адміністративної реформи в районі, то залишилися фактично лише ті сільські ради, які мали б увійти до об’єднаної територіальної громади міста Калуша. Їх центри знаходяться в селах Копанки, Середній Бабин, Студінка, Бабин-Зарічний, Боднарів, Вістова, Ріп’янка, Пійло, Сівка-Калуська, Голинь, Тужилів, Кропивник і Мостище. Немає в цьому списку громад Луківської, Томашівської та Сівко-Войнилівської сільських рад. Вони, згідно з перспективним планом, мали б увійти до складу вже існуючої Войнилівської ОТГ. Але мешканці цих сіл не виявили такого бажання, тому сьогодні вони ще в пошуках варіантів приєднання до вже існуючих об’єднаних громад, до Калуша або ж створення нової. Таке право вони ще мають.

Ймовірніше всього, адмінреформа громад завершиться до наступних виборів місцевих рад, які відбудуться у жовтні 2020 року. А де ви себе, Вікторе Вікторовичу, бачити після того, як вони відбудуться?

– Одне я вже для себе визначив остаточно, що працювати в котрісь із новостворених об’єднаних громад не буду. Вважаю, що їх керівниками мають бути вихідці із цих громад, тобто ті люди, яким все тут знайоме й відоме. У майбутньому я й надалі бачу себе в політиці, хоча був би не проти попрацювати в адміністрації об’єднаної громади з центром у Калуші.

Повернемося до теперішніх справ у районі. Чи не станеться такого, що за усіма цими змінами забудуться повсякденні проблеми мешканців Калущини?

– Відповідальність за стан справ на території району ніхто ні з районної ради, ні з райдержадміністрації не знімав. Тому питанню збереження майна громад, державної власності, яка є в селах, приділяється нині особлива увага. Важливо також зберегти існуючу там інфраструктуру, зокрема дороги, які потребують відновлення. Чи будуть у поточному році виділятися кошти на ці та інші потреби? Спрогнозувати ситуацію на весь рік важко, але на даний час маємо надію, що затверджений ще в грудні минулого року бюджет району дозволить нам спрямувати частину коштів на дороги та інші нагальні потреби. Оптимізму з цього приводу додає те, що не очікується вже звичного в минулому латання дірок з бюджету на виплату зарплати медичним працівникам та освітянам району. Зі створенням Районного центру первинної медико-санітарної допомоги кошти на зарплату та інші потреби медиків району виділятиме тепер Національна служба здоров’я України. Не очікується поки що непередбачуваних ситуацій і щодо забезпечення коштами працівників закладів освіти. Тож, повторюю, є надія, що бюджет поточного року дозволить нам забезпечити належне фінансування всіх галузей та напрямків життєдіяльності району.

– Зрозуміло, що медичні заклади первинної ланки фінансуватимуться з державного бюджету за схемою, коли гроші йдуть за пацієнтом. А як щодо лікування мешканців району в Калуській ЦРЛ?

– З лікарнею в Підгірках працюватимемо на умовах, що діяли в минулому році. Тобто мешканцям району надаватимуть в цьому закладі невідкладну медичну допомогу, їх діагностуватимуть, харчуватимуть, а всі необхідні медикаменти вони куплятимуть за власні кошти.

– Що вас найбільше нині хвилює з-поміж усіх справ району і що б хотіли сказати людям?

– Дивує і засмучує мене поведінка й позиція окремих обранців громад, тобто сільських голів. Складається враження, що вони не розуміють або не хочуть розуміти того, що їх попередній статус вже в недалекій перспективі закінчиться і що саме вони є відповідальними за те, з ким громада села чи сіл буде в майбутньому. Адже саме на них передусім лежить за це відповідальність, і саме вони повинні донести до свідомості кожного мешканця, що зміни неминучі, тому треба щось робити, аби впливати на ситуацію. Багатьох із них, судячи з усього, влаштовує нинішній стан справ та існуюча невизначеність. Не хочуть вони брати на себе відповідальноссть, хоча, йдучи на вибори, обіцяли дбати про інтереси громади. Але ця позиція є дуже недалекоглядною, адже більшості із них доведеться й надалі проживати в цьому селі і вже після змін, що можуть відбутися без участі громади, пояснювати людям, чому так сталося. Хочу з цього приводу ще сказати, що нині ще не пізно спробувати вплинути на ситуацію і обрати той шлях розвитку, який хоче громада.

Розмову записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: