Більше тисячі дітей захисників України безкоштовно відпочили в Буковелі

У Карпатах на курорті «Буковель» в таборі «Артек», який 8 років тому мусив з Криму сюди евакуюватися, за літо безкоштовно відпочили більше тисячі дітей військових з усієї України. В подяку за подвиг батьків такий подарунок зробили їм волонтери Благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Про це йдеться в сюжеті ТСН у єдиному національному телемарафоні.
«Ми побачили, в якому стресі перебувають діти, і як важливо їм трішки відволіктися від цих тривог, від постійного хвилювання, соціалізуватися, адже школи та дитячі садочки зачинені, багато гуртків не працює. І вже з перших заїздів переконалися, наскільки це рішення було правильним», – говорить голова правління фонду Катерина Шкльода.
Дітей відволікають від війни творчими майстер-класами, спортивними змагання, пішохідними екскурсія в гори та дискотеками.
Як зазначила одна з вожатих, зміна триває два тижні, і цього часу вистачає, щоб переінакшити світогляд дітей.
«Вони приїжджають із таким маленьким острахом – як можна зараз розважатися, веселитися, як можна з радістю сприймати довколишній світ? Вони навіть інколи бояться вперше йти, наприклад, танцювати, чи співати пісні. Звичайно, ми не можемо повністю стерти з пам’яті дітей ці події, те, що відбувається. Але ми можемо впливати на сприйняття й змінювати їхнє ставлення до цього», – розповіла вихователька.
За її словами, до табору приїжджають в основному діти, батьки яких на фронті боронять країну, чиїсь тато поранений, в полоні або вважається зниклим безвісті. Тому співробітники «Артеку» намагаються зробити усе, щоб хоча б ненадовго повернути юних відпочивальників у щасливе дитинство, аби вони відволіклися від своїх переживань.
Варто також відзначити, що Благодійний фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» з початку російського вторгнення відправив до постраждалих від війни регіонів понад 60 багатотонних вантажівок із гуманітарною допомогою. За словами очільниці фонду Катерини Шкльоди, робота фонду сьогодні має кілька основних напрямків: забезпечення військових, опіка над внутрішньо переміщеними особами, надання допомоги мешканцям прифронтових областей та волинянам, які опинилися у скрутному становищі через війну.