Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуська РДА відзвітувала про виконану роботу в 2018 році

27 лютого, 16:00
Переглядів: 148

Згідно з вимогами чинного законодавства України, 25 лютого було проведено публічний звіт про роботу Калуської райдержадміністрації за 2018 рік. У заході взяли участь голова РДА Іван Данів, голова районної ради Віктор Гільтайчук, члени громадської ради при райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів РДА та керівники установ та організацій району.

Зважаючи на те, що Іван Данів наразі пропрацював на посаді голови райдержадміністрації менше двох місяців, з основними положеннями публічного звіту перед присутніми виступила керівник апарату райдержадміністрації Олена Романишин.

За словами доповідача, в минулому році на соціально-економічний розвиток територій населених пунктів та інфраструктури спрямовано 119,6 млн гривень з бюджетів різного рівня. Зокрема, на ремонт доріг району (без ОТГ) було використано 98,7 млн грн, з яких 83,8 млн грн – на дороги державного значення, 11,8 млн грн – на дороги місцевого значення, 3 млн грн – на дороги комунальної власності.

Йшлося у виступі і про розвиток тваринництва у районі.

– Наразі виробництвом сільськогосподарської продукції у районі займаються 39 сільськогосподарських підприємств, в тому числі 30 фермерських господарств, – зауважила О. Романишин. – Основними видами сільськогосподарської продукції залишаються зернові культури, ріпак, соняшник, соя та картопля.

Велика увага приділяється розвитку тваринництва. Зокрема, у 2018 році збільшилося поголів’я великої рогатої худоби. Протягом минулого року завдяки діяльності компанії «Ґудвеллі Україна» більш ніж на 7 тисяч збільшилося поголів’я свиней в районі і наразі воно становить 113 тисяч.

Щодо зайнятості населення, то в 2018 році на заявлені Калуською міськрайонною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості вакансії було працевлаштовано 1640 жителів району.

Акцентувала Олена Романишин у своєму виступі увагу і на стані справ у медицині. Зокрема, вона зазначила, що в 2018 році було зроблено один із важливих кроків у реформуванні системи охорони здоров’я – утворено комунальне некомерційне підприємство «Калуський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської районної ради». Проблемними питаннями є забезпечення реформування надання первинної медико-санітарної допомоги населенню, а також, реформа вторинної медичної допомоги в поліклініці та стаціонарі, яка вимагає додаткових коштів.

На завершення О. Романишин розповіла про існуючий стан справ із децентралізацією у районі.

– Наразі в Калуському районі функціонує три ОТГ. Але водночас ще є чимало громад, які не змогли об’єднатися та створити власну ОТГ. У громад є вибір або самостійно прийняти рішення, або погодитись з розподілом, який запропонує держава.

Після завершення виступу Іван Данів відповів на запитання представників громадських організацій, які здебільшого стосувалися ремонту доріг та організації пасажирських перевезень у районі. Також було порушено проблему щодо зменшення кількості великої рогатої худоби в особистих селянських господарствах.

Насамкінець голова райдержадміністрації зазначив, що невдовзі буде 100 днів, як він обіймає цю посаду, і анонсував зустріч, під час якої можна буде вчергове обговорити існуючий стан справ у Калуському районі, досягнення та проблемні питання.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: