Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

ПФУ здійснив перерахунок пенсій

29 квітня, 10:38
Переглядів: 1019

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», Пенсійним фондом України проведено ряд перерахунків.

Детальніше про те, в кого і як змінився розмір пенсії журналісту «НК» розповіла начальник Калуського відділу обслуговування громадян Наталія Костюк

– З 1 квітня до пенсій нараховано щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 500 гривень особам, які досягли віку 80 років і більше, – відзначає Н. Костюк. – Щомісячна компенсаційна виплата встановлена до пенсій, розмір пенсії яких не перевищує 9205,19 грн (середня заробітна плата за 2019 рік) не залежно від виду пенсії і Закону, за яким призначено пенсію. Особам які досягли віку 80 років і більше, та отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають страховий стаж (жінки – 20 років, чоловіки – 25 років) встановлюється мінімальна пенсійна виплата 2600 грн. Відповідна компенсаційна виплата буде встановлена й іншим пенсіонерам після досягнення ними 80-річного віку.

Крім того, після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» пенсіонерам, в яких станом на 1 квітня розмір пенсійних виплат не перевищує 5000 гривень нараховано виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення коронавірусу незалежно від виду пенсії в сумі 1000 грн. Цією ж постановою передбачено перерахунок пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсій, в розмірі 1,11. Зазначений перерахунок буде проведено з 1 травня 2020 року.

Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу (для чоловіків – 35 років стажу, для жінок – 30) не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Простіше кажучи, пенсіонери, які одержували пенсійну виплату у розмірі 2000 гривень (за наявності у чоловіків 35 років стажу, у жінок – 30 років) з 1 травня отримають у розмірі не менше 2100 гривень.

Інформацію щодо проведення перерахунків можна одержати за телефонами гарячої лінії: (03472) 6-52-84, 6-52-85.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: