Постачання медичного кисню від ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» на контролі МОЗ України та ОДА
Як уже повідомлялося в попередньому номері «НК», підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ» минулого тижня відновило виробництво рідкого кисню як медичного препарату, який можна використовувати в лікарнях Прикарпаття та України.
Цьому передувало виконання обов’язкових процедур з отримання ліцензії, реєстрації продукції як медичного препарату та інших умов.
І хоча калуські нафтохіміки вже готові відпускати цей життєво необхідний продукт благодійно для медичних закладів області, але, як відзначав з цього приводу заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ярема Рудик, задля цього ще слід вирішити питання доставки кисню з підприємства в лікарні.
– І це питання логістики, – відзначав він, – має вирішувати керівництво медичних закладів спільно з адміністраціями міст та районів.
24 листопада в Івано-Франківській ОДА відбулася селекторна нарада за участю першої заступниці міністра охорони здоров’я Ірини Садов’як, т. в. о голови обласної державної адміністрації Марії Савки, директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Дмитренка та інших її представників.
Під час онлайн-наради було розглянуто низку питань, зокрема підведення кисневих точок до ліжок хворих та пожвавлення роботи щодо страхування медичного персоналу, який надає допомогу хворим на COVID-19, інформує газета «Західний кур’єр».
Своєю чергою Марія Савка у своєму виступі на нараді зауважила: «Що стосується забезпечення пацієнтів киснем, то є домовленість із «КАРПАТНАФТОХІМом». Це товариство вже розпочинає його виробництво та зможе щоденно виробляти 4-7 тонн медичного кисню, який поставлятиметься у лікарні Коломийського, Городенківського і Калуського районів».
Судячи із цих слів, то питанню доставки рідкого медичного кисню з ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у медзаклади області нині приділена підвищена увага як з боку керівництва Івано-Франківської області, так і Міністерства охорони здоров’я України.
Наш кор.