Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Про головнi новації ЗНО-2019

30 листопада, 11:06
Переглядів: 229

Кожен абiтурiєнт уже на зубок знає правило, незміне понад 10 рокiв: хочеш стати студентом вишу – треба скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Загалом правила ЗНО на наступний рік залишилися тими самими. Та все ж без новацiй не обійшлося.

За попереднiми даними, на Прикарпаттi понад 10000 осіб складатиме незалежне оцiнювання. Реєстрацiя на ЗНО стартує 5 лютого i триватиме до 25 березня. Як і торік, на вибiр вступникам заплановано 11 предметiв: українська мова і література, історiя України, математика, біологiя, хiмія, фiзика, географія, англiйська мова, нiмецька мова, французька мова, іспанська мова. Другий рік поспіль серед цього переліку немає російської мови.

Основна сесія зовнiшнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хiмiї. Додаткову сесiю заплановано на 26 червня – 12 липня. Тестування з української мови і лiтератури вiдбудутъся 23 травня, з iспанської, нiмецької, французької мов – 27 травня, з англiйської мови – 28 травня, з фiзики – 30 травня, з iсторiї України – 4 червня, з бiології – 6 червня, з географії – 11 червня.

Кожен вступник матиме змогу скласти тест не бiльше як з чотирьох предметiв. При цьому результати ЗНО з трьох предметiв зараховуватимуть як результат державної пiдсумкової атестації для отримання шкiльного атестату. Тестування ж з української мови й літератури є обов’язковим для всiх без винятку, другий предмет – на вибiр одного iз двох: математика або iсторiя України, третiй – на вибір з усього переліку тестових дисциплiн.

Щодо сертифікатів попереднiх років, то пiд час вступної кампанії 2019 року дiйсними будуть сертифікати ЗНО 2017-го, 2018-го, 2019-го років, окрім іноземної мови. Через те, що торік на тесті з іноземних мов запровадили аудіювання, з цього предмета модна подавати сертифікати 2018-го та 2019 рр.

Цього року учні професійо-технічних закладів та студенти коледжів вперше складали державну атестацію з української мови у формі ЗНО. У 2019 році вони складатимуть уже два предмети: до української мови додається математика або історія України на вибір.

Ті вступники, котрі планують поєднати своє професійне майбутнє з медициною, мають знати, що наступного року їм доведеться складати ЗНО з математики або фізики на вибір. Ці дисципліни ввели до переліку обов’язкових для вступників у медичні виші. Крім того, конкурсними предметами для майбутніх лікарів є українська мова і література, біологія або хімія на вибір. У міністерстві введення фізики або математики як третього профільного предмета аргументують інтеграцію української медицини в міжнародну практику. Мовляв, у більшості європейських країнах складання іспиту з цих предметів є поширеним явищем. Крім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати – необхідні властивості майбутнього лікаря.

– Тішить те, що на «олімпі» нарешті побачили ту проблему, яка є споконвічною і заявляла про себе ще задовго до ЗНО. Маю на увазі кризу математичної освіти. Думаю, що окремі новації якраз є реакцією на цей стан, – коментує директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук. – Є ще одна надзвичайно болюча проблема. Фактично хронічна. Ця проблема заробітної плати працівників регіональних центрів, зокрема її істотний дисбаланс між методистами й «айтішниками». Якщо цю ситуацію й надалі не вирішувати, то може настати момент, коли найдоцільніші новації не буде кому втілювати в життя. Бо, як мовлять, ентузіазм, звичайно, безплатний, а професіоналізм треба оплачувати.

Ольга Мончук (г-та «Галичина»).

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: