Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Професорка з Калуша Ольга Деркачова отримала відзнаку конкурсу «Open World»

19 січня, 12:03
Переглядів: 48

Минулого тижня були оприлюднені результати всеукраїнського конкурсу малої прози «Open World» («Відкритий світ») 2020.

Переможцями конкурсу стали Анатолій Марущак з Херсона, киянин Володимир Святненко та представник Харківщини Арсеній Троян, які отримають грошові винагороди в розмірі відповідно 10 тисяч, 7500 і 5 тисяч гривень.

Спеціальні відзнаки отримали калушанка, професорка Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ольга Деркачова та Ірина Притика з Київщини. Для них передбачені матеріальні заохочення відповідно три і дві тисячі гривень.

Авторитетне журі конкурсу високо відзначило оповідання Ольги Деркачової «Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш».

Також повідомляється, що на конкурс малої прози «Open World» 2020-го року надійшло майже пів тисячі робіт від авторів не тільки з України, а й Канади, Франції, Ізраїлю, Польщі, Німеччини, Італії та Іспанії. Серед учасників були як відомі автори, так і початківці.

Що стосується нашої землячки Ольги Деркачової, то інтерв’ю з нею було опубліковано на сторінках «НК» у березні 2020 року. Приводом для зустрічі із професоркою кафедри педагогіки початкової освіти педагогічного факультету Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, членкинею Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України стало відзначення її праці орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав напередодні Міжнародного жіночого свята – 8 Березня.

Народилася і закінчила школу Ольга Деркачова в Калуші, а свої перші кроки в літературній творчості вона зробила на шпальтах газети «Калуський хімік».

– Так, це правда, що я родом з Калуша, – підтвердила Ольга Сергіївна. – Я це й ніколи не приховувала. Навпаки, думаю, мені пощастило, що моє дитинство минуло саме тут. Я закінчила Калуську ЗОШ №2. Після цього навчалася в Прикарпатському університеті на філологічному факультеті, далі – аспірантура, захист кандидатської дисертації, викладання, навчання в докторантурі, захист докторської дисертації, знову викладання. Досліджую українську поезію 20 століття, дитячу літературу, інклюзивну художню літературу. Це одна частина мого життя. Інша – література. Адже крім літературознавчих монографій, підручників для студентів, маю ще 10 книг прози. Саме за збіркуоповідань «Синдром підсніжника» отримала міську літературну премію імені Івана Франка. Також я є лауреатом обласної премії імені Василя Стефаника за книгу «Крамниця щастя», маю відзнаку міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова» в номінації «Найкращий твір про кохання» за роман «Коли прокинешся».

Щодо особистого, то я заміжня більше 20 років. Чоловік теж родом із Калуша. Навчався у тій самій школі, що і я. Він – інженер-геодезист. Тато – Сергій Писарєв та батьки чоловіка мешкають у Калуші. Завжди відчуваю їхню підтримку. Тато часто приїздить до нас в Івано-Франківськ. Без його допомоги це все, мабуть, було би інакше і не так. Мій син (до речі, він народився у Калуші, часто навідується до двох дідусів та бабусі) – студент-біохімік Прикарпатського університету. Торує свій шлях, абсолютно інший, ніж у мами-філолога-письменниці або тата-геодезиста. Але у нас якось так склалося, що кожен займається своїм і не заважає один одному. Головне, що це все у взаємоповазі і взаєморозумінні. Родинна підтримка направду дуже важлива.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: