Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Серед іноземних гостей музею «калуської хімії» переважають поляки

20 квітня, 14:53
Переглядів: 168

У Народному музей історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» кожен відвідувач може знайти для себе щось цікаве і невідоме раніше. Експонати музею не лише приємно здивують, але й розкажуть про історію міста, розвиток виробництва мінеральних добрив, здобутки підприємства – КХМК, «Хлорвініл», «Оріана», «ЛУКОР», «КАРПАТНАФТОХІМ», яке заставило заговорити про Калуш далеко за його межами. Значна увага тут приділена і розвитку соціальної інфраструктури в місті, яка тісно пов’язана з найбільшим промисловим підприємством Калуша, розвитку його міжнародних зв’язків та інформаційним матеріалам про кращих працівників підприємства, його інтелектуалів та ін. Тому й не дивно, що музей «калуської хімії», як його часто називають калушани, відвідують навіть гості з інших країн.

– Нещодавно у Калуші проходив ІІІ всеукраїнський конкурс виконавців на духових та ударних інструментах «Концертино-2019», участь в якому брали талановиті діти не лише з України, а й Польщі, – розповідає директор Народного музею історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Юрій Безуглий. – Приємно, що після конкурсу делегація виявила бажання відвідати наш музей.

– Ми маємо чим зацікавити відвідувачів, – продовжує екскурсовод музею, ветеран нашого підприємства Володимир Гудзоватий. – Тут знаходиться понад 600 експонатів від створення Калуша, початку солевидобувної промисловості в нашому місті до роботи сучасного товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».

Щодо іноземних гостей-відвідувачів музею, то здебільшого до нас приходять поляки, адже так історично склалося, що чимало їхніх дідів-прадідів працювали в Калуші на соляних шахтах і тепер їхні діти намагаються, так би мовити, відшукати своє коріння.

До речі, у нас був випадок, коли поляк Тадеуш Сокальський, навідавшись у музей, на фото впізнав свого діда.

Також на початку цього року в Народному музеї історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» побувала делегація з Лондона. Всі вони залишили пам’ятні записи у Книзі почесних гостей, яка ведеться ще з 1976 року.

– Ми, – каже Володимир Гудзоватий, – завжди раді відвідувачам. В середньому в місяць їх налічується 160 осіб. Нерідко поріг музею переступають учні калуських шкіл, студенти Вищого професійного училища №7, політехнічного колледжу та ін. Одних цікавить історія місцини, де знаходився старий калійний комбінат, – Саліни, Бані, інші гортають сторінки старих видань, де немало написано про калуські солеварні. Це добре, коли люди цікавляться історією рідного краю…

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: