Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Як вижити бізнесу в умовах війни?

22 вересня, 10:51
Переглядів: 88

Задля цього в Україні реалізуються проєкти за сприяння міжнародних агентств

Військове вторгнення росії на територію нашої держави суттєво позначилося на розвитку вітчизняної економіки. Чимало промислових підприємств України як через свою близькість до зони ведення бойових дій, так і через наявність у своєму складі виробництв, які в період війни можуть створити загрозу території і населенню, припинили свою діяльність.

Таке становище змушує військові адміністрації областей, керівників підприємств шукати можливості для порятунку бізнесу та існуючої промислової інфраструктури. І в такій складній ситуації на допомогу приходять зарубіжні партнери, ті інституції, які мають можливості й бажання підтримати нашу країніу в цей нелегкий період.

До таких організацій належить і Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яке підтримало і сприяло реалізації проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», участь у якому взяли дев’ять областей нашої держави, зокрема й Івано-Франківська.

Безпосереднім учасником проєкту є одне з найбільших промислових підприємств Прикарпаття – товариство «КАРПАТНАФТОХІМ», а заступниця генерального директора цього підприємства Марія Савка стала його бізнес-експерткою.

– У рамках цього міжрегіонального проєкту, який підтримало Агентство з міжнародного розвитку, – розповідає Марія Володимирівна, – для представників бізнесу з дев’яти областей України передбачається впровадження восьми турів, тобто напрямків співпраці.

Перші чотири тури, які охоплюють сільськогосподарські підприємства, крафтові виробництва, підприємства харчової галузі й переробки, з туризму й розвитку готельного бізнесу, вже в нашій області відбулися і дали позитивні результати. Зокрема, нині, і це чи не найголовніше, підприємства нашої області налагодили зв’язки зі своїми партнерами з Дніпропетровської, Чернігівської, Донецької, Харківської, Запорізької, Полтавської, Житомирської та Одеської областей, які беруть участь у цьому проєкті. Є вже й конкретні взаємовигідні інвестиційні проєкти, які цікаві як для прикарпатських підприємців, так і їх колег з інших областей, і вже навіть підписані з цього приводу меморандуми про співпрацю й конкретні договори.

П’ятий тур співпраці стосується великих промислових підприємств, в якому братиме участь товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» та ще такі відомі фірми, як Івано-Франківський цементно-шиферний комбінат, «Завод хлібопродуктів» й інші.

Наступні два тури стосуватимуться підприємств лісового господарства та деревообробних, а також легкої промисловості, на які наше Прикарпаття теж багате і де можна віднайти чималі можливості для співпраці. А останній напрямок наших зв’язків стосуватиметься розвитку підприємств та реалізації проєктів з айті-технологій.

Щодо наших нових планів, то вони є, але, зрозуміло, їх реалізація буде можливою залежно від розвитку подій на фронті. Маємо також намір при сприятливій ситуації провести на Івано-Франківщині економічний форум за участю представників уряду України, обласних військових адміністрацій, керівників і спеціалістів підприємств як з тих областей, що задіяні в проєкті, так і потенційних його учасників з інших областей. Тобто основна увага на форумі буде приділена питанням роботи бізнесу в умовах війни.

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Останнi оголошення

  • 01.06, 12:16 В Калуській окружній прокуратурі наявна 1 вакантна посада, яка може бути заміщена за результатами добору.
  • 12.04, 10:52 ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» запрошує до співпраці
  • 16.11, 07:54 ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» запрошує до співпраці
  • Всi оголошення
Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: