Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

З обласного бюджету виділять 300 тис. грн для вирощування ягід на території Верхнянської ОТГ

16 грудня, 10:12
Переглядів: 1187

Нещодавно на офіційному сайті Івано-Франківської обласної ради було розміщено розпорядження «Про підсумки обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування». Йдеться про чотири конкурси, ключовий з яких – восьмий обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Переможцями цього конкурсу стали 58 проектів, два з яких будуть реалізовані на території Калуського району. Зокрема, 300 тис. гривень з обласного бюджету отримає Верхнянська ОТГ на розвиток та підтримку фермерства з вирощування ягід та екологічно чистої продукції на території об’єднаної громади. Майже стільки ж (295 тис. гривень) отримає Сівко-Войнилівська сільська рада на виготовлення генерального плану забудови сіл Сівка-Войнилівська, Мошківці і Довжка.

– У селі Довгий Войнилів у нас проживає фермер, переселенець із Криму Микола Полицький, який висловив бажання вирощувати лохину, – розповідає заступник голови Верхнянської ОТГ Іван Кавчак. – Для цього він підготував відповідний проект, подав його на конкурс і переміг. Окрім коштів з обласного бюджету, ми плануємо на цей проект також додати ще 100 тис. грн з бюджету Верхнянської ОТГ. До речі, землю у користування йому вже надано, і він здійснює там певні підготовчі роботи.

До слова, минулого року у цьому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, було значно більше переможців. Більшим було і їхнє фінансування… Тоді переможцями були визнані одразу вісім проектів з Калуського району. На кожен з них виділили по 150 тис. гривень.

 

Які проекти хоче реалізувати міська рада?

За словами начальника управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрія Соколовського, наше місто також із задоволенням взяло б участь у вищезазначеному конкурсі, якби мало таке право.

– Справа в тому, що у вимогах до проектів і програм восьмого обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування зазначається, що його учасниками можуть бути органи місцевого самоврядування сіл, селищ, ОТГ та міст районного значення Івано-Франківської області, – розповідає Ю. Соколовський. – А Калуш – місто обласного значення, тому ми не мали права брати участь у цьому конкурсі. Але ми пробуємо свої сили у багатьох інших конкурсах. Наприклад, Калуська міська рада подала 17 різних проектів до плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області у 2018-2020 роках. Крім того, ще три проекти було подано на конкурсний відбір інвестиційних програм, що можуть реалізуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Це, зокрема, ремонт вул. Окружної та вул. Костельної і реконструкція теплової мережі на вул. Січинського.

Також нещодавно ми подали проект по програмі транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». У випадку перемоги грантові кошти із Євросоюзу планується використати на реконструкцію концертного залу.

1 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: