Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

З травня українцям нараховуватимуть пеню за заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг

03 травня, 08:23
Переглядів: 306

В Україні введено в дію закон про житлово-комунальні послуги, згідно з яким у комунальній сфері з’явилися нові правила.

Раніше на сторінках «НК» вже повідомлялося, що з травня зміниться принцип обслуговування будинку та прибудинкової території: українці тепер повинні самостійно організовувати догляд за своїми будинками, наймаючи для цього домоуправителів, і самостійно вирішувати, які договори підписувати з надавачами послуг. Йшлося також і про запровадження абонплати за такі комунальні послуги, як опалення, водопостачання та водовідведення…

Але крім усього вищепереліченого, українців чекає ще один «сюрприз» – запровадження пені за несплату вартості житлово-комунальних послуг у визначені терміни. Зокрема, пеню нараховуватимуть тим, хто сплачуватиме за послуги пізніше 20 числа. За кожен день прострочення платежу пеня становитиме 0,01%, або 3,65% за рік, але загальний розмір пені не може перевищувати суми боргу. Пеню нараховуватимуть з першого робочого дня, що йде за останнім, коли мала бути внесена оплата.

Простіше кажучи, всі платежі найкраще зробити до 20 числа наступного місяця і бути впевненим, що банківські установи перекажуть кошти до 1 числа. Відповідно борг не утвориться. Головне, щоб на 1 число не було жодних неоплачених сум, тоді жодна пеня нараховуватися не буде. У разі несплати за попередній місяць, за кожен день прострочення платежу споживачам буде нараховуватися пеня. Наприклад, за комунальні послуги, отримані у квітні, необхідно сплатити до 20 травня включно.

До слова, у законі йдеться, що пеню не нараховуватимуть, якщо у держави перед споживачем є заборгованості за субсидії чи пільги або у споживача є довідка про затримку з виплати зарплати.

Крім того, за новим законом українці зобов’язані впускати до квартири перевіряючих, інакше – відключення. Виконавець послуги повинен мати доступ, наприклад, до лічильника. Якщо він знаходиться в квартирі й двері перевіряючому не відкривають, цього достатньо для того, щоб припинити надання послуги. Після отримання перевіряючим доступу до квартири та лічильника надання послуги відновлюється.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: