Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Він – мозок установки, а ще доброзичлива та інтелігентна людина…»

07 лютого, 09:59
Переглядів: 170

Колеги та учні привітали Бориса Крикливого з ювілейним Днем народження

У перший день нового робочого тижня у редакцію «НК» зателефонував начальник  цеху з виробництва хлору та каустичної соди мембранним методом (ХіКС-М) виробництва ПХВСС і КС Володимир Оленич і поцікавився, чи не хотіли б ми були присутніми на зустрічі з ветераном їх виробництва.

– У нашого Бориса Ізотовича через день буде ювілей і ми вирішили привітати його безпосередньо в операторній цеху, – уточнив він.

Поспішаємо разом із фотокореспондентом у цех ХіКС-М. Дорогою пригадалася публікація «Життєвий принцип інженера Бориса Крикливого» на сторінках газети «Калуський нафтохімік» за 22 березня 2013 року. У ній, зокрема, ветеран калуської хімії відзначав:

«Завжди старався бути чесним і справедливим. Це – дуже важливо, коли працюєш з людьми. Я їм передавав все те, що знав сам…».

У цей період Борис Ізотович перебував уже на заслуженому відпочинку, пропрацювавши 40 років на підприємстві у цехах з виробництва  СКДМ, поліетиленполіаміну, виробництві хлору і каустичної соди. Усі установки «КАРПАТНАФТОХІМу» знаходилися тоді вже на простої і про перспективи відновлення їх роботи ніхто мови ще навіть не вів.

Така можливість з’явилася лише на початку 2017 року, коли змінилися засновники підприємства, поліпшилася ситуація на ринку та в державі в цілому. І тоді гострою постала проблема із кваліфікованими і досвідченими спеціалістами, які б змогли ввести установки в дію. Борис Крикливий був у числі тих ветеранів підприємства, до яких його керівництво звернулося з проханням допомогти у проведенні цих відповідальних робіт.

…На зустріч з нагоди ювілею Бориса Ізотовича Крикливого із квітами прийшли його молоді колеги, його учні – заступник начальника цеху Сергій Іваськів, старший майстер відділення електролізу, сушки та компримування хлору Анатолій Левченко, майстер цього відділення Михайло Масляний, старший майстер (технолог) Ігор Ткач. До когорти учнів ювіляра належить також, як він сам зізнався, і вже досвідчений начальник цеху Володимир Оленич.

– Ми раді бачити вас сьогодні у нашому колективі серед своїх вихованців, – говорив він, вітаючи ветерана. – Маємо також надію, що з вашою безпосереньою допомогою ми досягнемо нових успіхів у праці, а наш цех буде одним з кращих на підприємстві. Ми всі задля цього будемо дуже старатися… Здоров’я, добра та радості від усього нашого колективу ми вам бажаємо!

Після офіційної частини вдалося поспілкуватися з Борисом Ізотовичем. Хоча зробити це було непросто, адже таке щире і публічне вітання (ще й у присутності журналістів! – Авт.) неабияк розчулило ветерана.

 «Чесно скажу, що не очікував. Це було для мене несподіванкою. Що можу сказати… Радий, що маю таких учнів. За ними майбутнє як установки з виробництва хлору і каустичної соди, так і всього підприємства. Я радий за них», – розповідав він.

Поділилися своїми враженнями від події й інші її учасники.

Анатолій Левченко:

– Борис Ізотович – мозок установки, яку він вводив в експлуатацію і який є великим знавцем хлорних виробництв. Адже всі важливі рішення, що стосуються ведення технологічних операцій, усунення неполадок, приймаються за його безпосередньою участю та рекомендаціями. Були в нас такі неординарні ситуації, про які ви не знайдете пояснень у жодному посібнику, а він знаходив вихід. І, головне, правельний. А ще він часто, так би мовити, працює на випередження, передбачаючи ту чи іншу ситуацію…

Ігор Ткач:

–Таке, приміром, мало місце з перепокриттям анодних і катодних півчаш електролізерів, що ми нині робимо на фірмі DE NORA в Німеччині. Борис Ізотович наперед передбачив, що через певний час у нас виникнуть із цим проблеми і рекомендував узгодити з керівництвом підприємства план капітального ремонту цих одиночних елементів.

І дуже добре, що в нас є нині такий досвідчений фахівець, який працює на перспективу, який підставляє плече в найбільш складній ситуації. А його бачення розвитку подій наперед усіх просто дивує. На його прикладі ми розуміємо, що таке справжній професіоналізм.

Михайло Масляний:

– У новозбудованому цеху з виробництва хлору і каустичної соди я став працювати апаратником після закінчення ВНЗ у 2011 році. І те, чого нині досяг, у значній мірі завдячую ювіляру – Борису Ізотовичу. Він дуже добрий та розумний вчитель і за це я хочу йому щиро подякувати. А ще я хочу побажати йому сили та наснаги для продовження нашого навчання. Адже ми ще далеко не все знаємо з того, що знає Борис Ізотович, а тому б хотілося, аби він передав нам ще більше своїх знань та практичних навиків.

Володимир Оленич:

– У ювілейний день народження Бориса Ізотовича хочу сказати, що він є особою, яка поєднує в собі знання, розум та вміння. А ще він є дуже доброзичлива та інтелігентна людина, яка водночас у складних ситуаціях бере на себе весь тягар відповідальності за те чи інше рішення.

Велика цінність його для колективу полягає і в тому, що він уміє розрізняти у молодих спеціалістах майбутніх фахівців. Саме завдяки його баченню у нас сьогодні є такими Анатолій Левченко, Михайло Масляний, які найближчим часом будуть переведені на вищі посади, та ряд інших.

А ще ми всі дуже приємно здивовані активністю нашого Бориса Ізотовича. І це стосується не тільки його фізичного стану, а й розумових чинників. Адже після повернення в цех він не забув жодного параметру, жодної дрібниці у веденні технологічного процесу. Є ще багато в нього ідей та напрацювань з поліпшення роботи установки і ми всі йому бажаємо та всіляко сприятимемо, аби вони були реалізовані.

Анатолій Гайовий.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: