Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

25 років тому в Калуші стали виробляти сучасні покриття для підлоги

13 травня, 15:53
Переглядів: 581

Минулого тижня колектив добре знаного в Калуші та далеко за його межами товариства «Таркетт-Вінісін» відзначив свій 25-річний ювілей.

Події цього травневого сонячного дня пам’яті й нині багатьом як працівникам підприємства, так і калушанам. Пам’ятають ветерани-вінісінівці й про те, що засновниками тоді ще спільного українсько-сербського підприємства «Вінісін» були концерн «Хлорвініл» та компанія «Сінтелон».

Про те, наскільки важливою ця подія була для Калуша, регіону і всієї України можемо дізнатися з репортажу в газеті концерну «Хлорвініл» «Калуський хімік» за 14 травня 1994 року:

«А гостей усе бiльше і більше. Є представники Кабінету мінiстрiв, міністерства промисловості, державного комітету матерiальних ресурсів, Промінвестбанку, делегації іноземних фiрм «Сінтелон», «Бабкок», керівники Івано-Франкiвської та Львіваської областей, представники міської та районної адміністрації, духовенства.

До мiкрофона пiдходить президент концерну «Хлорвініл»  Олег Романенко Вiдкриваючи мітинг, він, зокрема, сказав:

«Дорогі друзі! Славні хлорвінілівці! Сьогодні ми з вами святкуємо велику перемогу – вводимо в експлуатацію першу в Україні фабрику тафтингових покрить потужністю чотири мільйони квадратних метрiв виробів у рік, яку спорудили у рекордно короткий строк – всього за дванадцять місяцiв. Спорудили власними силами, руками будiвельників концерну під керівництвом мого застутника Георгiя Кунєва. Вважаю, що вони здiйснили справжнiй подвиг. Низько вклоняюся перед вами, славнi хлорвiнiлівці, за вашу невтомну працю. Адже всі будiвельно-монтажні, опоряджувальнi роботи виконані високоякiсно, на європейському рівнi...»

Додавало значимістю події й те, що чи не вперше в історії Прикарпаття в часи незалежності України освячення промислової новобудови здійснив єписком-ординарій УГГЦ владика Софрон Дмитерко.

… З нагоди 25-річчя з дня пуску фабрики тафтингових покрить (СП «Вінісін»), яка тепер входить у склад товариства «Таркетт Вінісін» в актовій залі підприємства відбулися урочисте зібрання, на якому його генеральний директор Роман Пукіш та голова профспілкової організації Борис Пришляк вручили групі працівників грамоти та грошові премії.

Серед нагороджених були й ветерани підприємства, зокрема Олег Білецький, Світлана Харів, Лілія Яремчук, Тарас Псюк, Галина Гладій-Паньків й інші.

До привітань колективу з нагоди ювілею долучився і голова Івано-Франківської обласної ради профспілкових організацій працівників хімічної та нафтохімічної промисловості Ігор Бабій. Вручивши групі працівників грамоти та премії від обласної ради галузевої профспілки він наголосив:

«Колектив вашого товариства нині є в числі найбільш потужних підприємств не лише Калуша, а й області. Ми радіємо за ваші здобутки в праці та ріст соціальних гарантій працюючим».

А присутній на урочистості шеф-редактор газети «Нафтохімік-Калуш» Анатолій Гетьманчук вручив копії шпальт газети з репортажем про відкриття СП «Вінісін» генеральному директору Роману Пукішу, що викликало гучні оплески в присутніх.

Після завершення цього навіть не стільки урочистого зібрання, а більше дружньої зустрічі в колективі, журналіст «НК» поцікавився про нинішні будні колективу підприємства у його генерального директора Романа Пукіша.

– Почну з того, – розповідає Роман Євгенович, що за цей період суттєво змінилися як структура підприємства, так і різновиди його продукції. У склад нашого товариства входять виробництва поліхлорвінілового покриття для підлоги (лінолеуму), паркетної дошки, тафтингового текстильного покриття, текстильної нитки, а також сервісний центр зберігання і відвантаження готової продукції. В цілому в цих підрозділах нині працює приблизно 500 чоловік.

А першим підрозділом підприємства була саме фабрика тафтингових покрить для підлоги, яка була збудована силами місцевих будівельників у рекордні терміни. Саме час її пуску вважається і днем народження підприємства.

Введення в дію в 1997 році виробництва текстильної нитки, що необхідна для виготовлення тафтингового покриття, килимів та килимових виробів дало змогу відмовитися від імпортної сировини, а також її частину реалізовувати для аналогічних підприємтств в Україні та за її межами.

Збудоване в 2002 році виробництво поліхлорвінілового лінолеуму дало можливість повністю задовільнити споживчий ринок України в такому виді продукції. У даний час тут виготовляється високоякісне покриття для підлоги найрізноманітнішого призначення, в тому числі для спортивних залів і майданчиків, транспортних засобів – автобусів, тролейбусів, трамваїв, різноманітних вагонів.

– А як щодо експорту продукції? – цікавлюся.

– Останнім часом експорт лінолеуму з ПВХ складає 70 відсотків від загальної кількості виробленого. Його споживачами є нині країни Європи, Азії, Африки та Америки.

Що стосується інших підрозділів товариства, то сервісний центр зі складськими приміщеннями загальною площею 8 тис. м2 був введений в експлуатацію в 2006 році, а вже в наступному ми розпочали почергово вводити в дію стадії виробництва паркетної дошки – сушки пиломатеріалів, з виготовлення паркетної планки (ламеш) та верхнього шару паркетної дошки.

– Коли підприємство змінило свою назву і з чим це було пов’язано?

– Назву «Таркетт-Вінісін» підприємство отримало в 20011 році після того, яке увійшло в склад міжнародної компанії «Таркетт» – світового лідера з виробництва покрить для підлоги. Така інтеграція дозволила нам більш надійно почуватися на міжнародному ринку, розширити ринки збуту нашої продукції та вдосконалити наші технологічні процеси.

Так, зокрема, протягом останніх років на підприємстві впровадженні сучасні системи автоматизованого обліку та управління підприємством, комп’ютеризовано технологічні процеси та всі робочі місця працюючих. А ще впродовж 2013-2014 років введено в дію дві твердопаливні котельні, що дало змогу повністю відмовитися від використання природного газу.

Є ще в наших планах виготовлення нових екологічно чистих продуктів та освоєння нових ринків збуту продукції, які ми спільно з компанією «Таркетт» будемо впроваджувати в життя.

А нині, користуючись нагодою, хочу щиро привітати з 25-річним ювілеєм як нинішніх працівників підприємства, так і тих, хто тут раніше  працював, його ветеранів. Успіхів вам, друзі.

Записав Степан Василів.

На знімку: керівники та нагороджені працівники підприємства.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: