Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Брати-близнюки Тягурі, як дві руки одного організму…

03 грудня, 09:25
Переглядів: 148

Ось уже третій місяць поспіль читачі тижневика дізнаються про те, хто став номінантом нової рубрики «Людина тижня в «КАРПАТНАФТОХІМі». Але цього разу склалася дещо незвична ситуація, адже претендентами на право поповнити список нових номінантів стали аж два працівники. І такими, на тверде переконання начальника цеху водопостачання і каналізації Степана Гудзоватого, є монтажники їх колективу Ігор та Роман Тягурі.

І ви, шановні друзі, не помилилися в своїх здогадках, адже наші сьогоднішні переможці є братами-близнюками. А ще такого визнання в керівництва підрозділу і управління забезпечення виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», у структуру якого входить цех, вони заслужили буквально за декілька років праці в Калуському нафтохімічному комплексі.

– Можливо, що комусь десь і дивно, що брати Тягурі за короткий термін часу стали знаними спеціалістами своєї справи не лише в колективі нашого цеху, а й в інших підрозділах «КАРПАТНАФТОХІМу», – розповідає Степан Гудзоватий. – Але це насправді так. – Ось і минулого тижня вони брали участь у ліквідації пориву трубопроводу промислової води на території виробництва етилену та поліетилену і після завершення робіт від його керівництва надійшли слова подяки  на адресу братів-монтажників за вчасне та якісне їх виконання. І це для мене особисто не новина, бо праця Ігоря та Романа підкуповує не лише кваліфікованим виконанням, а їх бажанням трудитися. Тому, повторюю, я дуже задоволений і результатами їх праці, і ставленням до своїх обов’язків.

…З братами Ігорем та Романом Тягурами ми зустрілися в кабінеті начальника дільниці питного і промислового водопостачання цеху ВтаК Василя Андрусяка під час обідньої перерви. Були тут також й інші працівники дільниці. Спочатку в мене, аби, як мовиться, розговорити моїх співрозмовників, які при знайомстві видалися мені дуже скромними і ввічливими, було бажання десь усамітнитися, але цьому наміру не судилося здійснитися через ту дружню атмосферу, яка тут запанувала.

– А вони завжди і всюди разом, а ще дуже щирі і привітні люди, в яких немає секретів від своїх колег, – пояснив ситуацію начальник дільниці.

Від таких підбадьорюючих слів від свого безпосереднього керівника значно повеселішали і Тягурі…

– А справді так, – першим взяв слово Роман, який, незважаючи на велику схожість  із братом, виглядає дещо солідніше. – Адже в нашому селі Кропивник разом ходили в школу, і тоді ще Калуський хіміко-технологічний технікум закінчували, де здобули спеціальність техніка-електрика, і в армії в одній частині служили.

– А службу проходили в м. Золочів на Львівщині, – доповнює брата Ігор. – Призивалися ми в 1992 році ще в союзну армію, а ось звільнилися в запас вже з лав української…

Дізнався я від моїх співрозмовників і про те, що обидва вони одружені. В Ігоря є син Сергій, а Роман з дружиною виховують дочку Тетяну. Проживають обидва в рідному селі. Роман – у батьківській хаті, а Ігор, як він сам відзначив, перебуває у приймах. Хоча вже за 25 років спільного сімейного життя чимало зробив для того, аби оновити домівку та навіть добудувати.

Не могли як брати, так і всі присутні обійти увагою й той факт, що Роман – «солідніший» від брата.

– Що поробиш, – відповідав на жарт колег Ігор, – він же біля мами…

І хоча до цього часу ніхто із сім’ї Тягурів не працював на найбільшому підприємстві Калуша, але своїм нинішнім місцем роботи Роман та Ігор дуже задоволені.

  Після служби в армії обидва брали участь у будівництві рудника «Пійло», що мав бути введений в дію в складі тодішнього «Хлорвінілу». Але в силу багатьох причин новий рудник так і не запрацював. Після цього брати Тягурі ще близько двох років відпрацювали на Закарпатті в шахті, де видобували метали, зокрема й золото, а потім на калуському заводі «Будмаш». А ще був у їх трудовій біографії період, коли вони шукали, так би мовити, щастя в Іспанії. Роман, щоправда, повернувся звідси швидше…

 «Це був період, коли не лише в Калуші, де, зокрема, тоді простоював і «КАРПАТНАФТОХІМ», а й в інших регіонах України роботи просто не було. Коли ж почув, що підприємство відновлює роботу, то відразу повернувся і працевлаштувався у цех водопостачання та каналізації. І тоді в нас вперше в житті більш ніж на рік життєві шляхи з Ігорем розминулися», – пригадує Роман.

Про свої заробітки в Іспанії Ігор розповідав охоче, бо, як він зізнався, це вже в минулому…

– Одне із цього всього приємне, що побачив якусь частину Європи, вивчив трохи іспанську мову, – наголошує Ігор. – Але в нас таки і жити, і працювати набагато цікавіше й приємніше. Навчений власним досвідом, не радив би тепер нікому, особливо молодим, виїжджати на заробітки.

– Краще нехай пробують здобути належну освіту, щоб працювати на такому підприємстві, як «КАРПАТНАФТОХІМ», – підтримує брата Роман. – Бо з усіх тих місць роботи, де нам доводилося працювати, то на сьогоднішньому почуваємося найбільш комфортно. Особливо нам подобається існуюча тут дисципліна та порядок. До цього ми звичні, тому стараємося всі завдання чітко виконувати. А ще бачимо перспективу розвитку підприємства.

Від колег по спільній праці Ігоря та Романа дізнався, що вони обидва люблять мандрівки в гори. Ось і нещодавно разом із іншими нафтохіміками вперше підкорили найвищу вершину Карпат – Говерлу. А ще вони надзвичайно люблять техніку. Обидва мають автівки, на яких сім’ями подорожують.

– Вони як у роботі, так і в житті, як дві руки одного організму, – продовжує розповідь про братів Тягурів Василь Андрусяк. – При виконанні робіт вони навіть не особливо радяться, але водночас все роблять правильно й чітко. І я дуже радий тому, що працюю із ними…

Записав Анатолій Гетьманчук.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: