Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Денис Шмигаль: «Для таких підприємств слід не створювати умови для праці, а забеспечувати їх»

30 серпня, 11:37
Переглядів: 149

(деталі перебування нового голови ОДА в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»)

У попередньому номері газети було поміщене інформаційне повідомлення про те, що 22 серпня  Калуш відвідав голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денис Шмигаль. У ході свого робочого візиту він побував на Домбровському кар’єрі, а також у заводоуправлінні товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».

Але, як з’сувалося, коротка інформація про візит нового голови ОДА в наше місто не задовільнила багатьох читачів нашого тижневика. У своїх зверненнях на адресу редакції вони просили більшої і повнішої інформації. А дехто навіть критикував редакцію з цього приводу. Мовляв, про якусь малозначущу для людей подію, то пишете мало не на газетну сторінку, а першому візиту нового голови обласної держадміністрації в Калуш приділили так мало уваги.

Відповідаючи на це зауваження, нагадаємо, що візит проходив у четвер, коли шпальти газети були вже фактично зверстані, тому коротка інформація писалася, як мовиться, з коліс.

Але тим не менше ми готові в сьогоднішньому номері приділити цій події більше уваги, особливо стосовно того, про що велася мова під час зустрічі голови ОДА з генеральним директором ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Іваном Підсадюком.

А в нового голови обласної державної адміністрації було бажання дізнатися не тільки про те, як підприємство працює, які сплачує податки, а й про перспективи його розвитку, кількість робочих місць і чи буде, зрештою, збережене його нинішня виробнича стабільність.

– З відеофільму, який ви запропонували, ми вже маємо уяву про масштаби та унікальність підприємства, – наголошував Денис Шмигаль. – Також нам відомо, наскільки підвищилися показники з виробництва промислової продукції, економічні та зі сплати податків у бюджет області після того як Калуський нафтохімічний комплекс знову запрацював. Але нас усіх також цікавлять його перспективи. І хоча дуже часто нині доводиться чути, що бізнесу не треба заважати, але також хотілося б почути й про ті проблеми, які хвилюють колектив підприємства та його адміністрацію.

Подякувавши голові ОДА за ту увагу, яку він приділив колективу підприємства, відвідавши його, Іван Підсадюк зазначив, що після пуску установок у червні 2017 року підприємство працює стабільно, нарощуючи показники  як з обсягів виробництва продукції, так і її реалізації. І це яскраво підтверджують результати  роботи  за підсумками 2018 року  і вже поточного.

– Нині наші установки завантажені в середньому на 90 відсотків своїх потужностей і всі вони працюють, забезпечуючи роботою і стабільною зарплатою 2712 працівників підприємства, – відзначив Іван Михайлович. – Тоді як до пуску виробництв у їх структурних підрозділах нараховувалося близько півтора тисячі працівників.

Що стосується нових інвестиційних проєктів з розвитку підприємства, то його майбутнє ми пов’язуємо з більш глибокою переробкою сировинних продуктів олефінового виробництва, які мають нині попит на ринку нафтохімічної продукції. І реалізація проєкту з будівництва установки з виробництва бутадієну є одним із них.

Що стосується дотримання на підприємстві безпечних для навколишнього середовища екологічних норм, то слід сказати, що виконання цієї важливої умови діяльності підприємства було закладено в 2010 році разом зі спорудженням сучасного виробництва каустичної соди і хлору мембранним методом. Реалізація цього проєкту докорінно змінила екологічну ситуацію в регіоні, адже замість раніше діючих двох застарілих установок запрацювала нова сучасна, яка не потребує ні ємностей зі зберігання зрідженого хлору, ні його транспортування. Цей проєкт, як і введення у дію в 2011 році нового виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної, забезпечили екологічну надійність всього підприємства.

Даючи оцінку ситуації на підприємстві стосовно забезпеченості кваліфікованими кадрами, генеральний директор «КАРПАТНАФТОХІМу» зазначив:

«Питання кадрів є для нас, як і багатьох промислових підприємств регіону, болючим. Нам сьогодні необхідні як інженери, так і кваліфіковані робітники. Раніше такі кадрові резерви готували місцеві профтехучилища та середньо-спеціальні навчальні заклади. Але сьогодні молодих людей більше приваблюють заробітки за кордоном, тому із гідною заміною ветеранів, які нині трудяться в структурних підрозділах, маємо певні труднощі.

Щоб поправити якось ситуацію ми тісно співпрацюємо з вищими навчальними закладами Львова, Івано-Франківська, Дніпра, Харкова, нашим Калуським політехнічним коледжем та іншими навчальними закладами. Студентів запрошуємо на виробничу практику, а після завершення навчання пропонуємо їм постійну роботу з наданням певних пільг та соціальних гарантій».

Виступив на зустрічі з головою ОДА Калуський міський голова Ігор Матвійчук, приділивши увагу питанню співпраці найбільшого підприємства міста з його громадою. За словами І.Матвійчука, відновлення повноцінної роботи виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» відразу дало позитивний ефект для міста. Адже це сприяло збільшенню сум сплачених податків та платежів у бюджет, поліпшило ситуацію із зайнятістю людей, сприяло розвитку міста загалом.

– У той же час, – наголошував міський голова, – коли частка імпортних та експортних операцій Калуша в загальнообласному показнику становить більше 50 відсотків, ряд важливих питань, зокрема ремонт дороги на вул. Окружна, де нині курсують вантажівки з продукцією від виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» та деяких інших промислових підприємств міста, нам доводиться вирішувати самотужки. Так, приміром, на згадану дорогу, виділили зі свого бюджету 5 млн гривень, але це є лише невеличколю часткою від вартості усіх робіт, яка нині становить більше 55  млн гривень.

Слід сказати, що про необхідність ремонту об’їзної дороги в місті на зустрічі також говорив новообраний за списком партії «Слуга народу» народний депутат Олег Марусяк, який наголошував на спільності дій у вирішенні цього питання місцевої і обласної влад, промислових підприємств і нардепів від Прикарпаття.

Але дещо іншу позицію з цього приводу висловив Денис Шмигаль. Він, зокрема, зазначив наступне:

«З приводу кільцевої дороги не треба щось придумувати, бо саме для вирішення таких питань був створений Державний фонд регіонального розвитку. І не варто також створювати цьому підприємству умови для праці, а забезпечити їх, в тому числі й таку, як відновлення належної дороги до його виробництв».

У ході зустрічі було обговорено й ряд інших питань, які стосувалися як безпосередньо товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», так й інших підприємств краю, які нині забезпечують промислове виробництво.

Записав Анатолій Гайовий.

 

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: