Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Другий рік поспіль «КАРПАТНАФТОХІМ» сплачує в бюджет міста близько 100 млн грн

31 січня, 09:35
Переглядів: 153

Про те, яким є внесок найбільшого підприємства Калуша в міський бюджет журналісту «НК» розповів заступник генерального директора з економіки та фінансів Ярема Рудик.

– Як уже відомо з інформації обласного управління статистики та інших джерел, відновлення в 2017 році виробничих потужностей товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» сприяло тому, що Івано-Франківщина в наступні роки стала одним з лідерів в Україні з виробництва промислової продукції, – розповідає Ярема Богданович.  – Але не тільки внеском у підвищення загальнообласних показників можна нині відзначити працю «КАРПАТНАФТОХІМу».

Маю тут перш за все на увазі його значимість для громади міста Калуша. Адже ось уже другий рік поспіль підприємство сплачує у бюджет міста у виді податків та інших обов’язкових платежів майже 100 млн грн, тоді як у період вимушеного простою ці показники були, зрозуміло, суттєво нижчими. Найбільшу суму надходжень від «КАРПАТНАФТОХІМу» місто отримало в 2018 і в 2019 роках за статтею «Податок з доходів фізичних осіб». За їх  підсумками міський бюджет поповнився відповідно на 45,3 та 45,4 млн грн, тоді як ще в 2017 троці цей показник був удвічі меншим. Варто також сказати, що доля колективу нашого підприємства зі сплати цього податку в загальноміському показнику становить більше 20 відсотків. А це означає, що 2700 нафтохіміків отримують п’яту частину усіх заробітних плат у місті, враховуючи й працівників бюджетної сфери.

Суттєвою є також частка «КАРПАТНАФТОХІМу» в бюджеті Калуша і зі сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. В цілому ж підприємство має власних земель і орендує 372 гектари, що cкладає лише частку від тих земель міської ради, що перебувають у приватній власності або в оренді. У той же час сума земельного податку і орендної плати підприємства за підсумками минулого року в цілому склала близько 56 млн. грн, що становить майже 60 відсотків від усієї суми сплачених за цими статтями податків.

Не менш значимим є внесок «КАРПАТНАФТОХІМу» і в державний бюджет, куди, зокрема, сплачуються кошти за користування водою, акцизний податок, ввізне мито, військовий і економічний збір та з інших видів податків та позабюджетних платежів – у Пенсійний фонд та Державну службу соціального страхування.

У цілому за період з часу відновлення виробництв після тривалого простою, тобто з липня 2017 року і по 1 січня 2020, підприємство сплатило податків у бюджети всіх рівнів та позабюджетних платежів на суму більше 657 млн грн, з яких 250 млн грн – у бюджет містка Калуша.

Записав Анатолій Гетьманчук.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: