Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Електролізери завжди на суворому контролі виробничників та ремонтників

15 листопада, 10:07
Переглядів: 55

Питання експлуатації, а також належного зберігання електролізерів цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом (ХіКС-М) перебуває на контролі як його керівництва, так і адміністрації ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ.

Особлива увага цьому питанню була приділена під час довготривалої вимушеної зупинки виробництва, адже в приміщенні, де встановлені мембранні електролізери, температура повітря не могла бути нижчою 10 градусів тепла. Окрім цього, технологічному персоналу цеху, аби надійно зберегти дороговартісне обладнання, доводилося систематично виконувати роботи з його профілактики й інші.

Вистачає клопотів як технологічному персоналу цеху, так і працівникам відділення у складі ремонтного управління підприємства й у період експлуатації установки з виробництва ХіКС-М.

 У чому полягає ця робота, які завдання виконуються власними силами і чи залучаються до цього сторонні організації, йдеться в розмові нашого кореспондента зі старшим майстром-технологом цеху Ігорем Ткачем.

– Почну з того, – розповідає Ігор Петрович, – що робота з обслуговування, профілактики та ремонту одиничних елементів електролізерів, що складаються з анодних і катодних півчаш та мембран, потребує великої відповідальності та кваліфікації. Саме такі спеціалісти й трудяться нині у відділенні нашого ремонтного управління, яке було спеціально створене для виконання усіх цих, повторюю, дуже відповідальних робіт.

У даний час ці спеціалісти трудяться в одну зміну, а ось коли в 2017 році велася підготовка електролізерів до пуску виробництва й довелося усі одиничні елементи дев’яти електролізерів (всього 1224 одиниці) оглянути і при потребі усунути дефекти, то працювали у дві.

У цей період було проведено ремонт прокородованих катодних півчаш та заміну мембран на нові на шести електролізерах, а на інших був  проведений їх ремонт, і вони продовжували успішно експлуатуватися. Але, зважаючи на важливість ефективної роботи електролізерів у технологічному процесі виробництва продукції, а також те, що через певний час експлуатації його одиничні елементи потребують перепокриття, керівництвом підприємства було вирішено його здійснити на одному з підприємств німецької фірми «De Nora».

– Що слід розуміти під «перепокриттям» одиничних елементів? – цікавлюся в співрозмовника.

– Через приблизно шість років експлуатації зменшується товщина активного покриття електродів (одиничних елементів), які на фірмі в Німеччині перепокривають відповідними матеріалами, а після повернення в цеху проводиться збирання одиничних елементів з використанням нових мембран, – продовжує свою розповідь Ігор Ткач. – Такі терміни і порядок ремонту електролізерів передбачені світовою практикою їх експлуатації, і ми робимо це згідно з існуючими рекомендаціями.

Нещодавно ми отримали від фірми «De Nora» 48 одиничних елементів з перепокритими електродами, 28 з яких спеціалісти ремонтного управління вже встановили на одному з електролізерів. Найближчим часом будуть проведені роботи із заміни решти.

Хочу також сказати, що заміна мембран та перепокриття одиничних елементів електролізерів необхідні для ефективної його роботи та недопущення підвищеного вольтажу, коли електролізери стають працювати неефективно. І тут, як мовиться, альтернатив не існує, тому ми ведемо за цим процесом суворий контроль.

Записав Степан Василів.

На знімку: в залі електролізу цеху

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: