Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Кадри вирішують все…

23 листопада, 10:45
Переглядів: 329

Цей популярний ще з радянських часів вислів залишається актуальним і досі

Будь-яка компанія – це її працівники. До того ж, якщо вони ще й професійні, то на підприємстві панують ефективність, стабільність, порядок та успіх.

Погоджується з тим, що секрет успішної компанії криється в ефективному підборі персоналу та подальшому його розвитку, і начальник відділу роботи з персоналом товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» Любов Тітова.

– Будь-який працівник зможе досягти максимального результату, лише працюючи на своєму місці, – стверджує вона. – Робота з кадрами є важливим напрямком діяльності компанії, що включає процес від підбору та найму працівників, які необхідні підприємству, до забезпечення комфортних і безпечних умов праці, розвитку професійних навичок, планування кар’єри тощо.

Знайти хорошого працівника – головне й першочергове завдання кадрової служби. На перший погляд, це не здається чимось складним. Але наша команда працює над тим, аби не просто знайти, а виділити серед багатьох претендентів саме ту людину, що зможе максимально ефективно долучитися до спільної справи. Дуже важливо, щоб людина працювала на своєму місці, а для роботи їй були створені відповідні умови. Тільки тоді працівник зможе приносити результат у компанії. Тому фахівець відділу кадрів, спілкуючись з кандидатом, має правильно визначити його майбутній структурний підрозділ та напрямок роботи працівника, щоб у подальшому він міг розвиватись, вдосконалюватись та підвищувати свій професійний рівень.

– Яка наразі ситуація в «КАРПАТНАФТОХІМі» із забезпеченістю необхідними спеціалістами?

– Забезпеченість складає орієнтовно 97 відсотків, але є питання щодо кваліфікації новоприйнятих працівників. Бракує фахівців інженерних спеціальностей: механіків, електриків, хіміків-технологів, фахівців з автоматизації. Однак це проблема не лише нашого підприємства, а всіх роботодавців. Справа в тому, що впродовж останніх декількох років у навчальних закладах України спостерігається недобір студентів на технічні спеціальності. Сьогодні серед десяти шукачів роботи з вищою освітою, у восьми – дипломи за спеціальністю гуманітарного або економічного напрямку.

– Як на підприємстві вирішують цю проблему?

– Для вирішення питання підготовки фахівців ми тісно співпрацюємо з вищими навчальними закладами України. Зокрема, підприємство уклало 14 таких угод про співпрацю. Найтісніше співпрацюємо з навчальними закладами західного регіону: НУ «Львівська політехніка», Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, Калуським політехнічним коледжем та рядом інших.

Представники кадрової служби та головні фахівці підприємства беруть активну участь у захисті дипломних проєктів студентів, у їх навчальному процесі, Днях кар’єри та інших заходах, які також сприяють створенню позитивного іміджу та популяризації товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».

Крім того, співпрацюємо з центром зайнятості, засобами масової інформації, різноманітними сайтами з пошуку роботи та соціальними мережами. Ця співпраця дозволяє забезпечувати підприємство персоналом, закриваючи новостворені чи тривалі вакансії.

Однією з причин, що заважає ще більш ефективно працювати нашій кадровій службі, є відтік висококваліфікованого персоналу для роботи за кордоном, оскільки у країнах Західної Європи також відчувається брак робочої сили.

Що ж стосується збереження персоналу на підприємстві, то забезпечити це можливо не лише за умови створення комфортної атмосфери, належного рівня заробітної плати та системи стимулювання, а також бажання самого працівника розвиватися й розширювати свої навички і компетенції, зростаючи при цьому не лише як професіонал, але і як особистість, що у повній мірі можна втілити в «КАРПАТНАФТОХІМі».

– Розкажіть про навчання та курси підвищення кваліфікації працівників. Як організована ця робота?

Окрім обов’язкового навчання з охорони праці та різного роду правил, працівники «КАРПАТНАФТОХІМу» отримують знання на семінарах, виставках, тренінгах як в Україні, так і за її межами. Також спеціалістам підприємства надана можливість відвідувати курси англійської мови.

Загалом для покращення якісного складу працівників підприємства, отримання нових знань та досвіду керівництвом та Наглядовою радою компанії підтримується ініціатива працівників щодо різного роду навчань і на це виділяються чималі кошти. Зокрема, лише цьогоріч на ці потреби планується використати близько 4 млн гривень.

Нагадайте, будь ласка, про діючі на підприємстві соціальні гарантії, якими можуть скористатися нафтохіміки?

– Хоча наше підприємство і приватної форми власності, але у своїй діяльності щодо соціальних пільг та гарантій ми керуємося законодавчою базою, яка діє в Україні. Щоправда, окрім передбачених на державному рівні соціальних гарантій, в нас практикуються ще й додаткові. Зокрема, це додаткові короткотермінові відпустки з різних причин зі збереженням заробітної плати, винагороди з нагоди ювілеїв та ін.

Крім того, на «КАРПАТНАФТОХІМі» особлива увага приділяється страховому захисту працівників. В останні роки підприємство постійно проводить добровільне страхування працівників, надаючи їм можливість користуватися послугами страхової компанії та безкоштовно отримувати (в межах визначеного ліміту страхового відшкодування) медичне обслуговування.

«КАРПАТНАФТОХІМ» – одне з небагатьох підприємств, де готові брати на роботу випускників вищих навчальних закладів без попереднього досвіду роботи. Чи користується підприємство популярністю серед молоді та які пільги передбачені для цієї категорії працівників?

На підприємстві ведеться постійна робота з молодими фахівцями, яка полягає в сприянні їх працевлаштування в «КАРПАТНАФТОХІМі», наданні молоді соціальної і матеріальної підтримки, стимулюванні її до адаптації в колективі, підвищенні кваліфікації за необхідними підприємству напрямками, створенні діючого кадрового резерву.

Як результат, на підприємстві нині працює 609 працівників до 35 років та 47 молодих спеціалістів, для яких «КАРПАТНАФТОХІМ» – це перше робоче місце. До слова, 26 із них було працевлаштовано цього року.

Робота з молоддю на підприємстві ведеться за програмою «Перспектива», яка включає в себе наступні напрямки: «Екскурсія» – ознайомлення з історією розвитку підприємства і його виробничими потужностями (з 2017 року проведено 12 екскурсій студентам ВНЗ та 8 екскурсій учням шкіл міста та району) та «Практика», де студенти мають можливість отримати безцінний практичний досвід за фахом (з 2017 року в «КНХ» пройшли практику 1064 студенти ВНЗ, серед яких вперше за останні 30 років на робочих місцях – 21 студент).

На період проходження практики на робочих місцях підприємство забезпечує студентів ВНЗ офіційним оформленням на роботу з відповідною оплатою праці, житлом, одноразовим харчуванням, спецодягом, мотиваційними виплатами кращим практикантам та компенсацією витрат на проїзд.

Також вищезгадана програма включає в себе й такі напрямки, як «Стажування» – передача знань, умінь і досвіду від керівника молодому фахівцеві (з 2017 року пройшли стажування 29 молодих фахівців, з них троє – іногородні); «Стипендіат» – можливість стати офіційним представником ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у ВНЗ як для студента, так і для викладача; «Спонсорська допомога» – можливість отримати спонсорську допомогу від підприємства в отриманні освіти. Цього року, до речі, укладено п’ять тристоронніх угод з вищими навчальними закладами щодо підготовки фахівців – дітей наших працівників. 61 працівник підприємства підвищує кваліфікацію, продовжуючи навчання без відриву від виробництва, а 33-ом із них стовідсотково компенсовано вартість навчання за попередній рік. Загалом у 2019 році кількість нафтохіміків, які навчаються заочно, збільшилася порівняно з 2018 роком на 26 осіб.

На знімку: студенти "Львівської політехніки" під час екскурсії на "КАРПАТНАФТОХІМі".

Крім того, на підприємстві проводиться довузівська підготовка та робота зі шкільними закладами міста та району. Зокрема, активно співпрацюємо з Калуським ліцеєм №10 щодо організації гуртка «Юний хімік» для школярів міста. Розробляється брендовий роздатковий матеріал, підбираються досліди, реактиви, програми занять, вирішуються інші організаційні питання.

Враховуючи головні завдання вашої служби, які якості мають бути властиві хорошому кадровику?

– Хороший кадровик першочергово має любити своє підприємство та вболівати за його розвиток, бути фанатом своєї справи. Також йому мають бути притаманні такі якості, як допитливість, системність мислення, компетентність та обізнаність, адже в нашій роботі слід знати та дотримуватись багатьох законодавчих та підзаконних актів, стежити за новаціями у законодавстві, вміти узагальнювати отриману інформацію та робити висновки. Важливими є також почуття гумору, дипломатичність, ввічливість, витримка, а при необхідності – вміння прийняти жорстке рішення. Не зашкодять знання структури підприємства, специфіки роботи того чи іншого підрозділу, вимог посадових інструкцій чи інструкцій по робочому місцю для якнайкращого підбору кандидатури на заміщення вакантної посади.

Відразу хочеться зауважити, що вісім із дев’яти працівників нашого відділу працюють у товаристві близько 30 років, тому відмінно знають та виконують свою роботу.

– Розкажіть про свою трудову кар’єру в «КАРПАТНАФТОХІМі».

– Працювати на підприємство я прийшла у 1985 році після закінчення Калуського хіміко-технологічного технікуму. Без відриву від виробництва закінчила Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Спершу працювала в лабораторії з обслуговування цеху з виробництва ПВХ, а з 1990 року – у службі персоналу. Працювала інспектором з кадрів, фахівцем, провідним фахівцем, а згодом стала керівником відділу роботи з персоналом.

Таким чином, наступного року буде 35 років мого трудового стажу в нафтохімічному комплексі, з яких 30 – у відділі кадрів.

– Дякую за розмову.

Тетяна ЯНІЦЬКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: