Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуські нафтохіміки в оптимальні терміни відновили роботу насоса

03 лютого, 14:39
Переглядів: 209

Робота всіх без винятку промислових установок, в тому числі й такої сучасної, як з виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», не обходиться без непередбачуваної зупинки того чи іншого обладнання.

Ось і колектив цеху з виробництва ПХВСС не очікував, що раптово вийде з ладу насос з перекачування рекуперованого (готового для переробки. – Авт.) вінілхлориду.

– Інформацію про несправність насоса, зокрема коротке замикання, підтвердили спеціалісти служби головного енергетика, – розповідає головний механік підприємства Костянтин Гоман. – Відразу після цього відбулася оперативна нарада за участю спеціалістів відділів головного механіка і енергетика, ремонтного управління підприємства та технологічного персоналу цеху з виробництва ПХВСС, на якій було вирішено, як в оптимальні терміни організувати демонтаж і розбір насоса, а також вжити необхідні заходи з його ремонту.

Які саме роботи необхідно виконати, аби насос знову запрацював, стало відомо після його відкриття. З’ясувалося, що вийшов з ладу статор насоса, а також пошкоджено ротор, зокрема його вал. Статор був у нас в наявності, тож ми могли його замінити, а ось щодо пошкодженого ротора насоса, то тут слід було виконати цілий комплекс робіт, з якими дуже професійно і в мінімальні терміни справилися працівники цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва ПХВСС і КС ремонтного управління нашого підприємства.

– Подібні роботи нам довелося виконувати вперше, – розповідає начальник цеху Петро Багринівський. – До цього часу ми проводили на цьому насосі лише заміну підшипників, а тут необхідно було і статор поміняти, і сам ротор відреставрувати. Додавало додаткових труднощів і те, що насос складний технологічно, а для його відкриття слід було розрізати захисний кожух із нержавіючої сталі, а потім його заварити так, щоб досягти належної герметичності.

 Всі ці роботи  наші працівники виконували позмінно у цілодобовому режимі. Належну допомогу у веденні зварювальних робіт нам надав начальник відділу технічного нагляду підприємства Тарас Федевич. Добре попрацювали впродовж чотирьох діб, поки насос знову не запрацював, головний зварник нашого РУ Василь Торконяк, електрозварники Михайло Мочарський, Василь Чарковський, слюсарі-ремонтники Зіновій Пуфка, Михайло Яцущак, Ігор Щерба, начальник дільниці Михайло Бегун та майстер зміни Іван Барнась. Долучилися до виконання цих непростих робіт й інші наші виробничники, а також спеціалісти відділу головного механіка Олександр Шевага та Віталій Швець.

Не приховував свого задоволення, що в оптимальні терміни були виконані всі необхідні ремонтні роботи, й начальник виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної і каустичної соди Роман Созанський.

– Повідомлення про те, що вийшов з ладу насос з перекачування хлорвінілу було для всіх прикрою  несподіванкою, – розповідає Роман Петрович. – І хоча наші ремонтники до цього часу не стикалися із подібною неполадкою, але все ж вони зуміли виконати все якісно і швидко, працюючи задля цього в цілодобовому режимі. Завдяки саме їх професіоналізму та сумлінній праці 28 січня ми подали хлорвініл в цех з виробництва ПХВСС і відреставрований насос знову запрацював.

Тож, користуючись нагодою, хочу подякувати всім причетним до виконання цих непростих, але дуже важливих ремонтних робіт.

Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: слюсарі-ремонтники Зіновій Пуфка, Михайло Яцущак, Ігор Щерба  та начальник дільниці Михайло Бегун біля відновленого насоса.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: