Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«КАРПАТНАФТОХІМ» нині «на ходу»

30 квітня, 14:21
Переглядів: 112

І це не може не тішити його колектив і калушан

У зв’язку з впровадженням у державі карантину через поширення коронавірусної інфекції якось на другий план відійшли питання життєдіяльності міста, його інфраструктура. А даремно.

Бо, як зазначив нещодавно на пресконференції, яка була організована для калуських журналістів, міський голова Ігор Матвійчук, від запроваджених у Калуші карантинних обмежень місто вже втратило близько 30 млн гривень.

Сьогодні значимість цих, а також багатьох інших втрат місто ще не особливо відчуває, за винятком хіба що комунальних підприємств, де оплата за надані послуги знизилася у 2-3 рази, але коли карантин завершиться, то всім стане зрозумілим, наскільки це суттєво.

Але я не маю наміру вчергове загострювати увагу на тому, хто найбільше потерпів і ще досі потерпає від впровадження карантинних правил. Хоча про це теж не варто мовчати. І дуже добре, що самі підприємці в соціальних мережах, місцевих ЗМІ розповідають про свої проблеми, діляться думками з приводу того, як будуть жити і працювати після завершення карантину.

А мене, з огляду на цю справді маловтішну картину, дещо обнадіяла інформація про те, що, попри карантин, продовжує працювати найбільше промислове підприємство міста – «КАРПАТНАФТОХІМ», де нині трудиться близько 2800 калушан та мешканців району. І, що важливо, як це підтверджують мої знайомі й друзі-нафтохіміки, підприємство працює на повну потужність, бо  продукція має попит.

Порадувала мене ця новина й тому, що Калуш поступово знову стає основним промисловим центром Прикарпаття. Підтверджує це і наш міський голова у своєму щорічному звіті, який, до речі, оприлюднений у цьому номері «НК».

А в звіті, зокрема, зазначено, що більшу частину реалізованої промислової продукції Калуша склала саме хімічна, обсяги якої у загальноміському показнику становили за підсумками 2019 року 80,4 відсотка. Уся вона, або більше 90 відсотків виробляється, як відомо, у цехах «КАРПАТНАФТОХІМу».

Цитуємо далі зі звіту:

«Відновлення потужностей ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» сприяло тому, що м. Калуш стало одним із лідерів з виробництва промислової продукції в області».

Наше місто є нині також лідером в області з залучення прямих іноземних інвестицій та ведення зовнішньоекономічної діяльності. Адже питома вага Калуша в загальнообласних обсягах експорту товарів склала 47 відсотка, імпорту – 46 відсотків. Зрозуміло, що основна заслуга в досягнення цих показників теж належить товариству «КАРПАТНАФТОХІМ», незважаючи на те, що останнім часом продукція підприємства має достатньо споживачів і на вітчизняному ринку.

Повноцінна діяльність «КАРПАТНАФТОХІМу» для Калуша нині необхідна і з огляду на забезпеченість його мешканців роботою, а звідси й їх можливостями для повноцінного життя. Це стане особливо актуальним після поступового зниження карантинних обмежень, коли знову першочерговими стоятиямуть питання роботи й заробітної плати. Адже, судячи з останніх рішень уряду, виїзд на заробітки в ту чи іншу державу буде на певний час обмеженим і навіть заборонений.

Часто в попередні роки мені доводилося чути про те, що Калуш може легко обійтися без «хімії», без тих  її виробництв, що шкодять довкіллю. І хоча таких розмов нині лунає менше, бо і хімічні виробництва вже не такі, але прихильники такої позиції ще є. Дехто навіть пробує порівняти наше місто з Коломиєю чи якимось іншим, де великої промисловості немає, але їх громади живуть не гірше, ніж в Калуші.

У цьому, мабуть, є якась логіка. Але це зовсім не означає, що без великої промисловості наше місто збережеться таким, яким є нині. Адже з далеких часів воно було промисловим. І саме завдяки спочатку своїм соляним промислам, а пізніше і будівництву шахт та переробних підприємств місто й стало тим Калушем, який нині відомий в Україні, Європі і навіть світі.

Тому, повертаючись до початку публікації, ми маємо підстави тішитися, що найбільше калуське підприємство нині, як мовиться, на ходу.

Степан Василів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: