Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Коронавірус убиває економіку України та країн Європи. Калуське підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ» тримається…

03 вересня, 09:00
Переглядів: 397

Цього року в усіх державах так званої Великої двадцятки, окрім Китаю, впаде господарська активність, – вважають експерти. В Україні також…

Цю маловтішну перспективу досліджує журналіст газети «Галичина» Олег Басок. Він, зокрема, відзначає, що на початку карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу, було багато прогнозів щодо того, як зреагує економіка України на COVID-19 – від апокаліптичних до доволі стриманих. Тоді, як розуміємо нині, ми навіть не мали уявлення, як може розвиватися ситуація. Навіть Світовий банк прогнозував для України лише 3,5 відсотка падіння валового внутрішнього продукту.

Згодом, уже після першого етапу карантину, український прем’єр Денис Шмигаль твердив, що «наш базовий прогноз залишається незмінним – зменшення ВВП на 4,8 відсотка у 2020 році». І це попри погіршення очікувань від Національного банку, в якому вважали, що падіння сягатиме й 6 відсотків за рік. Причому й донор української економіки – Міжнародний валютний фонд – мав ще більш песимістичні оцінки: падіння ВВП України до 8,2 відсотка за перший «коронавірусний» рік.

25 серпня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради був розглянутий звіт про виконання бюджету Калуської громади за перше півріччя 2020 року, який оприлюднила начальник фінансового управління Леся Поташник.

Вона, зокрема, повідомила, що за цей період доходи загального фонду склали понад 293 млн гривень, з яких у Калуській ОТГ зібрали 206 млн гривень або 91,1 відсотка до плану. Ще нижчими були надходження (87,7%) податку з доходів фізичних осіб, який є визначальним для наповнення міського бюджету, адже недовиконання цього показника спричинило зменшення надходжень у бюджет на 14 млн гривень.

Зважаючи на те, що основним платником податку з фізичних осіб у Калуші є найбільше підприємство міста – ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», ми попросили заступника генерального директора Ярему Рудика прокоментувати ситуацію.

– Найперше хочу спростувати недостовірну інформацію, – розповідає Ярема Богданович, –  яка прозвучала на останньому засіданні міськвиконкому, про те, що від «КАРПАТНАФТОХІМу» стало менше надходити коштів зі сплати податку з доходів фізичних осіб. – Бо насправді наше підприємство за перше півріччя поточного року сплатило його на 25 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Коли ж вдатися до конкретних цифр, то в 2019 році сума грошових надходжень податку з доходів фізичних осіб у бюджет міста становила 74,8 млн гривень, а за пів року 2020-го ми вже сплатили 55,5 млн гривень.

Хочу також сказати, що коронавірусна інфекція все-таки позначилася на діяльності товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», бо довелося вживати додаткові заходи для виконання карантинних обмежень, закупляти, зокрема, в необхідній кількості маски, дезінфікуючі засоби й інше. Але водночас карантин не позначився на роботі основних виробництв підприємства, хоча в трудових колективах були випадки захворюваності, але загалом, повторюю, усі підрозділи працювали.

За підсумками шести місяців цього року було вироблено промислової продукції приблизно на п’ять відсотків більше, ніж за такий же період 2019 року. Тож позитивна тенденція з  нарощення випуску продукції після відновлення роботи підприємства у червні 2017 року продовжується. Сприяє цьому й те, що попит на продукцію «КАРПАТНАФТОХІМу», зокрема поліхлорвінілову смолу, поліетилен, каустичну соду й деякі інші види, не знижується як в Україні, так і за її межами.

Тому, користуючись нагодою, хотів би звернути увагу на те, що товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» є сьогодні в числі тих небагатьох великих промислових підприємств України, де виробничий процес не зупинився, де продовжують працювати всі підрозділи і де планують нові проєкти з  його розвитку.

 Підготував Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: