Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Костянтин Гоман: «Найголовніше завдання зупинкового ремонту – відновити стан технологічного обладнання для надійної роботи впродовж двох років»

30 жовтня, 11:45
Переглядів: 1236

З понеділка, 26 жовтня, у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» розпочався зупинковий ремонт технологічного обладнання й трубопроводів. Цього ж дня на територіях двох основних виробництв – етилену і поліетилену та поліхлорвінілової смоли суспензійної і каустичної соди вже працювали як спеціалісти ремонтного управління підприємства, так і підрядних організацій, які приступили до виконання запланованого для них набору робіт.

Власне, перше із запитань, яке адресував головному механіку «КАРПАТНАФТОХІМу» Костянтину Гоману при зустрічі з ним, стосувалося особливостей цьогорічного зупинкового ремонту, обсягів намічених робіт та встановлених термінів для їх проведення.

– Як і два роки тому, ми цьогоріч проводимо зупинковий ремонт в осінній період, – зауважує Костянтин Володимирович. – Але особливістю теперішнього є те, що порівняно з попереднім заплановано виконати значно більше робіт як за номенклатурою, так і за загальним обсягом. До того ж повинні з усім впоратися за коротший термін.

Також хотілося б відзначити, що підприємство виділило в рази більшу суму коштів, ніж в 2018 році, на закупівлю матеріалів, запчастин, придбання виготовленого того чи іншого обладнання на замовлення, підготовку й проведення зупинкового ремонту з допомогою підрядних організацій.

– Скільки в «КАРПАТНАФТОХІМі» триватиме ремонт технологічного обладнання й трубопроводів?

– Основні роботи плануємо завершити 9 листопада. Після цього обладнання передаватиметься технологічним службам для проведення опресовки, заповнення систем та виконання пускових робіт. Пуск цехів проводитиметься послідовно. Отримання перших тонн поліетилену очікуємо 13 листопада. Вивести на режим етиленову установку мали б 15 листопада, а з наступного дня вже отримувати вінілхлорид.

Пусковий процес завершиться 18 листопада виробництвом поліхлорвінілової смоли. А надалі потрібно буде забезпечувати роботу виробництв на максимальних навантаженнях упродовж наступних двох років.

– Які з найбільш важливих та основних ремонтних робіт намічено виконати на майданчиках двох виробництв?

– Як я вже наголошував, їх загальний обсяг – чималий. Але з усіх запланованих ремонтних робіт я більш конкретно можу виокремити основні й важливі серед тих, що стосуються механічної частини. Однак спершу скажу, що найголовнішим завданням зупинкового ремонту є забезпечення відновлення стану технологічного обладнання, трубопроводів, систем керування процесами для надійної роботи всього виробничого ланцюжка упродовж наступних двох років.

Тепер коротко зупинюся на основних роботах під час ремонту, які, так би мовити, входять до сфери відповідальності служби головного механіка й нею контролюватимуться. На виробництві етилену і поліетилену заплановано виконати багато важливих робіт, пов’язаних з відкриттям, чисткою та повною ревізією теплообмінного устаткування, тарілок колонного обладнання, ремонтом технологічних трубопроводів, водневих компресорів, парових турбін, які приводять в дію пірогазовий, етиленовий і пропіленовий компресори. Зокрема наладка і пуск цих турбін компресорів пірогазу, етилену і пропілену проводитиметься під шефнаглядом спеціаліста німецької компанії Siemens. Особливу увагу буде приділено і ремонтові трьох теплообмінників, які безупинно експлуатувалися упродовж двох років.

Також передбачено провести складну й об’ємну роботу, що стосуватиметься заміни трубопроводів СПМ у цеху з виробництва вуглеводнів. Її доручено виконати спеціалістам добре знайомої нам фірми «НАФТОХІМСПЕЦМОНТАЖ» з Одеси.

На установці з виробництва поліетилену ремонтуватиметься редуктор насоса розплаву із заміною підшипників на ньому. Ці роботи виконуватимуться під наглядом спеціаліста швейцарської фірми MAAG PUMP SYSTEMS. До його приїзду на підприємство працівники нашого ремонтного управління вже повинні цей редуктор демонтувати.

На майданчику виробництва ПХВСС і КС найбільший обсяг найскладніших робіт заплановано виконати в ході зупинкового ремонту в найстарішому цеху з виробництва хлорвінілу. Тут проводитиметься заміна проблемних ділянок технологічних трубопроводів, чим займатимуться ремонтники фірми «ТЕМ-Нетішин». На їхньому ж підприємстві були завчасно виготовлені заготовки для виконання цих робіт.

Ремонт реакторів оксихлорування за результатами діагностики здійснюватимуть працівники ремонтного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Великий обсяг робіт з демонтажу запірної арматури доручено виконати спеціалістам ТОВ «РОН-ТЕХ» з Івано-Франківська, яких і в 2018 році ми залучали до зупинкового ремонту на підприємстві. А сам ремонт цієї здемонтованої арматури проводитимуть працівники ремонтного управління в своїй майстерні.

Відкриттям, чисткою, ремонтом системи стадії піролізу дихлоретану займатимуться спеціалісти «НАФТОХІМСПЕЦМОНТАЖу». Їм також довірено виконати в цеху з виробництва хлорвінілу такі ж роботи на двох колонах. А ще п’ять колон відкриватимуть, очищатимуть від забруднень й ремонтуватимуть спеціалісти київської фірми «АРХІ-БУД». До речі, її вперше залучено до робіт, які заплановано виконати на підприємстві під час зупинкового ремонту. Так само вперше працюватиме в цеху з виробництва хлорвінілу та в цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом харківська фірма «РЕММАШРЕСУРС», а в цеху з виробництва ПХВСС – науково-виробнича фірма «ГРЕЙС-ІНЖИНІРІНГ» з Сум, яка спеціалізується на проєктуванні нових технологій і виробництві сучасної високоякісної ущільнювальної та грануляційної техніки, ущільнювальних виробів спеціального призначення й наданні послуг з їх ремонту й обслуговування. Спеціалісти останньої серед вищезгаданих фірм і займатимуться ремонтом торцевих ущільнень на реакторах.

Відкривати, чистити й при потребі ремонтувати технологічне обладнання в цеху з виробництва ПХВСС будуть спеціалісти ТОВ «УБА» з Калуша, а ремонт динамічного устаткування (центрифуг, компресорів) тут виконуватиметься працівниками нашого ремонтного управління. Однак основною спеціалізованою підрядною організацією, яка займатиметься виключно ревізією та ремонтом компресорного обладнання у цехах двох виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу», буде віддавна відома підприємству сумська фірма «ТЕХНОЛОГ». І лише через стислі терміни, визначені для проведення цього зупинкового ремонту, було вирішено заплановані роботи на деяких водневих компресорах доручити виконати іншій фірмі з Сум – «СЕНСІ». Вона теж вперше в нас працюватиме.

Розмову вів Василь Ткачук.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: