Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Михайло Кизимишин: «Роботи, виконані фахівцями «Технолога», оцінюю дуже позитивно»

21 серпня, 08:37
Переглядів: 263

У номері «НК» за 17 липня цього року була розміщена інформація про те, що в цеху розділення повітря ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вийшов з ладу турбінний детандер, призначений для охолодження повітря та установки загалом, що могло призвести до повного припинення виробництва продукції на підприємстві.

Технологічний персонал цеху, працівники служби головного метролога і ремонтного управління підприємства, фахівці спеціалізованого товариства «Технолог» з міста Суми зробили все можливе для того, аби в оптимально короткий термін неполадки в роботі цієї надзвичайно важливої для цеху машини були усунені і установка з виробництва азоту та кисню знову запрацювала.

Про те, як вдалося цього досягти і як нині після виконання всіх необхідних робіт з ремонту та введення в дію турбодетандера працює установка, редакція «НК» поцікавилася у начальника цеху розділення повітря Михайла Кизимишина.

– Основною причиною виходу з ладу цієї машини, – розповідає Михайло Мирославович, – було пошкодження підшипників та ущільнень, що призвело до поломки ротора. Це підтвердилося після того, як на підприємство прибула група спеціалістів «Технолога» разом із директором цього підприємства Сергієм Прийменком. І якщо деякі запасі частини, зокрема підшипники й ущільнення, у нас були в наявності, то резервного ротора ми не мали. Після опрацювання всіх можливих варіантів його придбання, а також термінового виготовлення, зокрема й на німецькій фірмі Atlas Copco, яка є виробником турбодетандерів, було вирішено відновлювати цю машину і пошкоджений ротор на підприємстві в Сумах.

І сьогодні можу з впевненістю сказати, що це був чи не єдиний вихід із ситуації, що склалася. Бо ніде на складах не віднайшли таку машину, а на її виготовлення на вже згадуваній  німецькій фірмі слід було очікувати не менше 10 місяців, що, зрозуміло, нас не могло задовольнити. З метою недопущення зупинки виробництв працівники комерційної служби в період з 29 червня і до пуску нашої установки 11 липня робили інколи неможливе, аби доставити в Калуш з підприємств України та з-за її меж азот і кисень.

  Усі роботи, виконані  фахівцями «Технолога», які працювали як безпосередньо в цеху, так і в Сумах, де реставрувався ротор, оцінюю дуже позитивно, адже протягом місяця турбодетандер успішно працює, і ми в повному обсязі забезпечуємо виробництва підприємства азотом та киснем.

Хочу також сказати, що в той період, коли сумчани відновлювали ротор, технологічний персонал цеху спільно зі спеціалістами нашого ремонтного управління виконували важливі роботи з чистки теплообмінного обладнання та чаші градирні. Паралельно працівники служби головного метролога займалися ремонтом датчиків та іншого обладнання.

Чи були присутні фахівці «Технолога» в період пуску установки?

– Після монтажу відреставрованого ротора турбодетандера, який, до речі, з метою економії часу доставили із Сум до Калуша на гелікоптері, й до виведення установки розділення повітря на необхідну потужність, що потребує згідно з регламентом приблизно три доби, вони перебували в цеху і разом із персоналом спостерігали за його роботою. Покинули підприємство тільки після того, як турбодетандер дав холод необхідної температури, що й дозволило розпочати випуск наших продуктів. Наскільки мені відомо, то й тепер фахівці «Технолога» контактують зі спеціалістами служби головного механіка підприємства щодо роботи цієї машини.

До вищесказаного хотів би додати, що під час перебування на нашому підприємстві представники «Технолога» висловили пропозицію щодо можливості виготовлення запасних частин до наших турбомашин, а також і вала ротора. Це додає оптимізму на майбутнє щодо попередження ситуації виходу турбодетандера з ладу і забезпечення стабільної роботи виробництв.

Восени  в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» передбачено проведення капітального ремонту. Що плануєте зробити в цей період у вашому цеху?

– Першочергово планується провести заміну системи управління турбодетандером. Над питаннями забезпечення необхідним обладнанням нині працюють спеціалісти служби головного метролога та відділу матеріально-технічного постачання. Ймовірно, що до виконання робіт будуть залучатися й спеціалісти сторонньої організації.

Під час проведення ремонтних робіт стоятиме завдання щодо проведення замірів зазорів на кисневому, азатному та повітряному компресорах з метою проведення реставрації підшипників. Ці роботи виконуватимуться за участю спеціалістів фірми «Технолог».

Записав Анатолій Гайовий.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: