Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Михайло Псюк: «Пуск цеху відбувся в короткий термін і без зайвих витрат сировини та енергоресурсів»

04 березня, 12:07
Переглядів: 613

20 лютого в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» було відновлено роботу установки з виробництва етилену, що дозволило через два дні ввести в дію поліетиленову установку. Пуск обидвох технологічних установок виробництва етилену і поліетилену підприємства відбувся після завершення усіх ремонтно-відновлювальних робіт, що були спричинені пожежою в одному із відділень цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу.

Про те, наскільки вдалим був пуск обладнання після проведення ремонтних робіт, як почувається нині колектив цеху, журналіст «НК» поцікавився у його начальника Михайла Псюка.

– Успішний пуск установки з виробництва етилену засвідчує злагоджені й кваліфіковані дії технологічного персоналу в ході проведення пускових робіт та високу кваліфікацію ремонтників, – розповідає Михайло Іванович.

Михайло Псюк із числа тих молодих спеціалістів (закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу), хто за не повних 11 років праці на підприємстві пройшов шлях від апаратника до начальника одного з найбільш відповідальних його підрозділів. Що таке хімічне виробництво, наскільки тут важливо чітко виконувати він свої обов’язки, знає, як мовиться, не зі слів, а з власної практики.

– З чого розпочалися і як проходили відновлювальні роботи, – цікавлюся в нього?

– Спочатку за участю спеціалістів виробництва та підприємства було зроблено оцінку пошкодженого обладнання, перевірено стан металоконструкцій, а потім розпочалися роботи з їх демонтажу. В цей період дуже важливо було підготувати обладнання до ремонту, адже деякі вузли ще були наповнені газовими сумішами, які слід було спорожнити і почистити, щоб вчасно приступити до наступних етапів відновлення роботи установки…

– Де вже окрім підрозділів підприємства були задіяні ремонтні бригади інших підприємств?

– Найперше хотів би тут відзначити працю спеціалізованих бригад товариства ТОВ «НАФТОХІМ СПЕЦ МОНТАЖ» з Миколаєва. Виконання більшості робіт з демонтажу, а потім і монтажу нового обладнання припало на працівників саме цього підприємства. А вже коли технологічні апарати, в тому числі й багатотонні теплообмінники, були на місцях, до виконання пусконалагоджувальних робіт були залучені спеціалісти Української будівельної асоціації (УБА) з Калуша та Гребінківського машинобудівного заводу з Київщини.

На будівельному майданчику в цей період постійно працювали бригадиремонтного управління нашого підприємства, які ревізували та відновили понад 150 одиниць арматури, захистили ємності зі зберігання продукції та виконали ряд інших важливих робіт.

Паралельно із ними працювали спеціалісти з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, електрики, які виконували роботи із заміни пошкоджених приладів, системи електроживлення (кабельних трас), зв’язківці, а також бригади з відновлення термоізоляції технологічних апаратів та трубопроводів.

– Чи якось позначилися останні події в цеху на плинності кадрів?

– Колектив наш, можна так сказати, повністю зберігся. Лише одна людина перевелася в інший підрозділ, аби «заробити» шкідливий стаж, а ще один працівник поїхав у Німеччину шукати кращої долі.

Ще хочу з цього приводу сказати, що атмосфера нині в колективі хороша. Це засвідчують зустрічі працівників із керівниками підприємства, на яких обговорюються найрізноманітніші питання. Люди хочуть працювати на підприємстві, бути із сім’ями, хоча не приховують, що хотіли б мати й більшу матеріальну винагороду за свою працю.

– Повернемося до питання пуску установки. Чи всі заплановані ремонтні роботи були вчасно виконані?

– Пуск обладнання цеху, як вже говорилося вище, відбувся в короткий термін часу і, що дуже важливо, без зайвих витрат сировини та енергоресурсів. Всі ремонтні роботи були виконані в передбачувані терміни. А ще в період вимушеного простою нам вдалося вдосконалити окремі вузли системи КВПтаА, провівши заміну окремих приладів.

У перші дні після пуску установки ми відчували неабияку підтримку і вболівання за результати своєї праці від керівників і працівників тих підприємств, які допомогли нам у веденні ремонтних робіт. Вони телефонували, цікавлячись як працює обладнання, на яких потужностях… Це – радує…

Пробував дізнатися у Михайла Псюка, як йому особисто працювалося у період ведення ремонтно-відновлювальних робіт, але він ніяк не хотів щось про себе розповідати. Тож лише від його колег дізналися, що як у період ведення робіт з капітального ремонту обладнання, так і тепер він усі без винятку дні, в тому числі й вихідні, перебував у цеху.

 – Перші більш-менш спокійні вихідні наш начальник мав 23 і 24 лютого, коли установка вже була виведена на робочий режим, – говорили вони.

Записав Анатолій Гетьманчук.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: