Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

На підприємстві він очолив уже четвертий цех. Тепер – один із найважливіших у його структурі

14 березня, 11:39
Переглядів: 325

Серед нинішніх працівників ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» непросто, мабуть, когось такого віднайти, хто за свою трудову діяльність був би начальником більш ніж чотирьох різних цехів. А ось у трудовій книжці цього чоловіка, власне, віднедавна з’явився вже четвертий запис «начальник цеху…» Тож відразу повідомлю, що сказане стосується 47-річного Василя Савківа.

Відповідно до наказу генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Івана Підсадюка, в один день відбулося переведення начальника цеху з виробництва хлорвінілу виробництва ПХВСС і КС Ігоря Михайлюка (за його згодою) головним технологом управління цього виробництва, а начальника цеху парогазопостачання управління забезпечення виробництв Василя Савківа (за його згодою) начальником цеху з виробництва хлорвінілу виробництва ПХВСС і КС.

Василь Степанович за неповні 22 роки роботи на калуській хімії (у жовтні 1997 року працевлаштувався у ВАТ «Оріана». – Авт.) пройшов на заводах і виробництвах досі найбільшого на Прикарпатті промислового підприємства шлях від апаратника, майстра зміни, старшого майстра, провідного інженера-теплотехніка до начальника цеху. Причому вперше начальником цеху став у грудні 2008 року вже у «КАРПАТНАФТОХІМі». Це був старий цех з виробництва хлору, що раніше входив до складу колишнього заводу «Діанат» ВАТ «Оріана», в який він перейшов працювати з дослідного виробничого об’єднання «КАРПАТНАФТОМАШ».

– У цьому цеху, який довший час був у структурі старого виробництва хлору і каустичної соди ЗАТ «ЛУКОР» і ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», я відпрацював найбільше років, – каже В. Савків. – Ми випарювали рідкий хлор для цеху з виробництва хлорвінілу. Але коли вже став начальником цеху з виробництва хлору, то мені фактично довелося займатися підготовчими роботами до його ліквідації та безпосередньо процесом ліквідації. Технологічне обладнання демонтувалося, чистилося, промивалося, пропарювалося. Деякі агрегати, теплообмінники приводилися до належного технічного стану та готувалися до продажу, а частину демонтованого обладнання було збережено.

З новозбудованими цехами підприємства трудова діяльність Василя Савківа була пов’язана в 2011-2014 роках. У цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом працював провідним інженером-теплотехніком та старшим майстром. А в цеху з виробництва виробів із поліхлорвінілової смоли суспензійної був начальником всього чотири місяці, коли виробниче приміщення з обладнанням передавалося в оренду. Тоді йому потрібно було більше дбати про вивільнених працівників і влаштування їх на роботу в інші підрозділи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

До переведення на посаду начальника цеху з виробництва хлорвінілу Василь Степанович понад чотири роки очолював цех парогазопостачання, у штаті якого перебувало до сорока працівників. Однак, як відверто зізнався, над пропозицією від керівництва підприємства очолити черговий новий для нього цех, але один з основних, найскладніших і найстаріших у «КАРПАТНАФТОХІМі», розмірковував досить довго. І не тому, що доведеться з більшим у рази колективом працювати.

– Мені складно було прийняти однозначне рішення, бо хоча понад 20 років постійно ходив попри цех з виробництва хлорвінілу, але в ньому ніколи не працював, – пояснював співрозмовник. – Стримувало й те, що я достеменно не знаю технології цеху та доведеться водночас її опановувати. Спілкувався з багатьма працівниками підприємства, знайомими, як маю вчинити. Звісно, і думка дружини, яка працює в цеху з виробництва хлорвінілу машиністом насосних установок, для мене була важливою. Вона переважила всі інші рекомендації. Та й зрештою сам себе запитав: а чому вагаюся, якщо не звик пасувати перед труднощами і завжди можу їх вирішувати?

За словами Василя Савківа, нині Ігор Михайлюк, з яким вони завжди були в добрих стосунках, навіть більше часу проводить у цеху з виробництва хлорвінілу, хоча він є головним технологом управління виробництва ПХВСС і КС. Попередник передає йому свій чималий досвід роботи на посаді начальника такого важливого для всього підприємства цеху. Допомагає освоювати технологію виробництва і досвідчений заступник начальника цеху Ігор Кулик.

– Щодо колективу цеху, то він, на мій погляд, хороший, – наголошує Василь Степанович. – Просто треба, щоб всі інженерно-технічні працівники і робітники зрозуміли, що будь-який колектив має бути як одна-єдина команда і працювати злагоджено. Людина повинна одна одній допомагати. Не може бути в колективі конфліктів між працівниками. А якщо виникають якісь складні проблемні виробничі чи інші питання, то їх потрібно  вирішувати інколи і всім колективом.

Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: