Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Нафтохіміки не втратили навиків випуску якісних продуктів

23 серпня, 16:26
Переглядів: 6767

Тема якості продукції завжди була актуальною. Ще й сьогодні можна побачити обладнання чи предмети, на яких є штампи знаку якості, якими відзначалися кращі товари колишнього СРСР.

Наразі всі ці позначки і карбування залишилися в минулому, але питання якості від цього не стало менш важливим. Йому тепер приділяється ще більша увага. Чому? Бо виробнику продукції, аби її продати, доводиться шукати ринки збуту не лише в Україні, а й за її межами.

Тож і в підрозділах ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМу» якості продукції приділяється надзвичайно важлива увага. А здійснюють контроль за дотриманням усіх необхідних параметрів у процесі виробництва продукції працівники цеху  аналітичного контролю підприємства.

З його начальником Олегом Паньо зустрівся минулого тижня кореспондент «НК» і поцікавився, чи позначився на такому важливому чиннику, як якість готової продукції, тривалий простій виробництв.

– Якихось суттєвих змін, – розповідає Олег Іванович, – не спостерігається і практично вся наша нафтохімічна продукція відповідає вимогам споживачів. У значній мірі це можна пояснити тим, що в колективах виробництв зберігся той технологічний персонал, який умів виробляти якісну продукцію і не забув, як це робиться.

– Коли говорити конкретно про окремі види продукції, то стабільно високою якістю характеризується етилен і пропілен – основні продукти олефінової установки. Відповідають нині необхідним критеріям й інші продукти цього виробництва, зокрема фракції С4, С5, С6-С8, С9 й інші, хоча нині тут змінено основний вид сировини піролізу з газових фракцій на прямогонний бензин, а тому персоналу довелося виконувати ряд додаткових робіт, аби задовільнити вимоги споживачів.

Належно оцінений споживачами і спеціалістами поліетилен, який завдяки своїй високій та стабільній якості вважається одним з найкращих у споживачів з країн СНД та Східної Європи.

Незважаючи на менш оптимістичні прогнози щодо виробництва якісного вінілхлориду, цей продукт ось уже протягом майже двох місяців відповідає нормам і не викликає нарікань з боку його споживача – колективу цеху з виробництва полівінілхлориду суспензійного. Таку позитивну ситуацію на цьому найстарішому виробництві фахівці пов’язують із професійністю персоналу цеху, його ветеранами, які мають і відповідні навики, і досвід.

– Після введення в дію виробництв полівінілхлориду суспензійного виникали проблеми із забезпеченням якості готового продукту. Якою є нині тут ситуація?

– Проблеми, судячи з усього, залишилися в минулому. Були певні побоювання, що після майже п’ятирічного простою можуть виникати у споживачів якісь нарікання, зокрема, на появу «риб’ячих очей» на плівці з ПВХ-С, але аналіз роботи установки в останні кілька тижнів дає підстави говорити, що технологічний персонал цеху не втратив своїх практичних навичок і вміє «варити» якісний полівінілхлорид-продукт.

Заслуговує колектив цеху похвали і за стабільне поліпшення такого важливого параметру, як термостабільність, що сприяє кращій її переробці.

– У нашій розмові ми якось обійшли роботу колективу підрозділу, який очолюєте. Як її оцінюєте?

– Завдяки тому, що в період простою колектив зберігся майже повністю, за винятком хіба тих, хто пішов на заслужений відпочинок, поставлені завдання ми виконуємо, а когось окремо виділяти я нині не хотів би. Зрештою, процес налагодження стабільного та якісного виробництва продукції триває, адже вже у вересні планується випуск нової марки ПВХ-С, поліпшення показників інших видів продукції, тому заспокоюватися ми не будемо, а лише вдосконалюватимемо свою роботу.

Розмову записав Анатолій Гайовий.

2901 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: