Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Нафтохіміки підготували чергову партію півчаш електролізерів для перепокриття в Німеччині

15 січня, 08:51
Переглядів: 77

У технологічному процесі цеху з виробництва каустичної соди і хлору ключова роль належить мембранним електролізерам. Від їхньої ефективної роботи залежить й подальше виробництво вінілхлориду – основної сировини для виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної. Тому питанням, що стосуються підтримки належного технічного стану, обслуговування, ремонту та експлуатації електролізерів цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом, приділяється особлива увага його колективом, керівництвом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і Наглядовою радою підприємства.

На цьому окремо наголосив начальник цеху Володимир Оленич. Він же повідомив, що цього тижня планується відправити в Німеччину чергову партію одиничних елементів мембранних електролізерів (без мембран) для проведення робіт з їх оновлення на спеціалізованому підприємстві, яке має добру репутацію в Європі та світі.

На продовження теми розмови, яку розпочали з керівником важливого структурного підрозділу в телефонному режимі, визріли інші запитання. Щоправда, Володимир Степанович коректно попросив вибачення, що вимушений покласти слухавку, бо з хвилини на хвилину має розпочатися селекторна виробнича нарада. Але я вирішив не чекати її завершення, щоб після цього можна було продовжити бесіду з керівником цеху, а з фотографом завітати у відділення електролізу.

Власне, там зустріли старшого майстра (технолога) цеху Ігоря Ткача, який щось пояснював працівникам. Як зазвичай, не ручкалися, а привітали один одного торканням ліктів, дотримуючись обмежувальних заходів щодо поширення ковіду. І відразу ж сповістив про мету візиту у відділення електролізу. Однак ще навіть не встиг задати запитання, як Ігор Петрович попросив підійти з ним до одного з великих дерев’яних ящиків. Їх побачив кілька у приміщенні відділення електролізу.

– У таких ящиках, – говорив він, – і поїдуть до Німеччини на фірму DE NORA катодні й анодні півчаші. Їх комплекти вже укладено у п’ять ящиків. А в шостому ящику до повного комплекту ще не вистачає двох пар півчаш. Їх ремонт і дефектоскопію дозавершують у майстерні цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва ПХВС і КС ремонтного управління кваліфіковані працівники спеціально створеної в ньому дільниці. Думаю, що до п’ятниці, 15 січня, вони цю роботу завершать, а також працівники майстерні з ремонту одиничних елементів електролізерів, розміщеної в нашому цеху, підготують ці півчаші та ще раз перевірять надійність усунених на них дефектів. Тому цілком можливо, що цього ж дня чергову партію одиничних елементів електролізерів, буде відправлено до Німеччини.

– Які роботи виконуватимуть німецькі спеціалісти, якщо ви кажете, що на фірму DE NORA поїдуть комплекти півчаш електролізерів, вже відремонтовані фахівцями ремонтного управління нашого підприємства?

– Так, ми їх відремонтували на наявному в нас обладнанні, яке дозволяє проводити певні зварювальні роботи, заміну пошкоджених ділянок на електродах півчаш, ліквідовувати деякі дефекти тощо. Але ми не маємо ні ліцензії, ні такого обладнання, за допомогою якого та з дотриманням відповідної технології можна було б проводити відновлення зношеного активного шару покриття одиничних елементів електролізерів, ліквідовувати точкові язви на поверхнях катодів і анодів, покритих композитами на основі оксидів дорогоцінних металів – рутенію та іридію. Проводити повне перепокриття електродів спроможні та мають на це ліцензійне право лише спеціалізовані підприємства, які надають такі специфічні послуги.

На німецькій фірмі DE NORA минулого року було проведено перепокриття двох наших партій анодних і катодних півчаш мембранних електролізерів. Після цього їхня ефективність значно поліпшилася.

– Яку партію одиничних елементів тепер підготовлено для відправки в Німеччину?

– Загалом 48 комплектів анодних і катодних півчаш. Для цього було знято по чотири одиничні елементи з кожного електролізера. А їх, як відомо, в цеху є дев’ять і кожен повинен бути укомплектований 136-ма одиничними елементами – анодними і катодними півчашами та мембранами. Крім того, для формування партії одиничних елементів електролізерів, підготовлених до відправки в Німеччину, було додано комплекти півчаш, що раніше пройшли поточний ремонт й перебували в резерві.

– Допоки вони повернуться звідти, може пройти певний час. Чи не вплине відсутність такої кількості важливих складових мембранних електролізерів на зменшення обсягів виробництва та реалізації продукції?

– Сьогодні працюють на максимальних навантаженнях всі дев’ять електролізерів, кожен з яких складається з 132 одиничних елементів. Всі проявляють себе ефективно й відповідно обсяги виробництва каустичної соди не знижуються. Вони відповідають встановленим плановим показникам. До того ж ми будь-коли при потребі можемо вимкнути той чи інший електролізер та доставити одиничний елемент чи провести заміну півчаші, мембрани. Також ми ще маємо в резерві сім вже оновлених одиничних елементів та два абсолютно нові одиничні елементи, які були закуплені минулого року. Щоправда, частіше доводиться проводити заміну мембран, термін експлуатації яких складає чотири роки, а активне покриття електродів півчаш, відповідно до паспортних даних, може служити довше – до 8 років.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: