Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Область лідирує в Україні з росту промвиробництва завдяки роботі «КАРПАТНАФТОХІМу»

23 квітня, 14:15
Переглядів: 432

20 квітня в ході проведення виїзної розширеної наради з питань економічного розвитку Івано-Франківщини під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки та за участю заступників голів районних держадміністрацій, міських голів відбулася їх зустріч з керівництвом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

На початку зустрічі, яка проходила в актовій залі підприємства, учасникам зібрання було запропоновано переглянути відеофільм про ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», завдяки якому присутні змогли ознайомитися зі структурою та виробництвами підприємства, основними видами його продукції.

Після цього перед учасниками наради виступив генеральний директор підприємства Іван Підсадюк.

 – Незважаючи на те, – говорив Іван Михайлович, – що підприємство є єдиним в Україні виробником такої хімічної і нафтохімічної продукції, як етилен, бензол, фракції С9, каустичної соди, а також поліетилену та полівінілхлориду суспензійного, але в силу різних як об’єктивних, так і суб’єктивних причин у період з жовтня 2012 року по червень 2017  виробництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» не працювали. Хоча його колектив у цей період все робив можливе, аби зберегти в належному стані технологічне обладнання установок з метою його успішного майбутнього пуску.

І надії калуських нафтохіміків, жителів міста Калуша виправдалися у червні 2017 року, коли виробництва «КАРПАТНАФТОХІМу» після тривалого простою, незважаючи на всі перепони і сумніви, знову запрацювали. Хочеться з цього приводу висловити подяку Івано-Франківській обласній адміністрації за підтримку та сприяння у вирішенні тих проблемних питань, які не дозволяли підприємству запрацювати. Також ми постійно відчували підтримку від влади міста Калуш та Калуського району, їх громад.

За словами генерального директора «КАРПАТНАФТОХІМу», пуск виробництв сприяв і поліпшенню ситуації у колективі підприємства, чисельність якого зросла на 680 чоловік і нині становить 2576 працівників. І в мешканців міста, навколишніх сіл знову з’явилося бажання працювати на найбільшому підприємстві Калуша та регіону. Протягом минулого року заробітна плата працюючих на підприємстві виросла на 52 відсотка. Зростає вона і в 2018 році.

У найближчій перспективі на підприємстві планується реалізація нових інвестиційних проектів, зокрема з будівництва установок з переробки фракцій піролізу та виробництва пероксиду водню, сировиною для яких будуть продукти нашого олефінового виробництва. Їх впровадження сприятиме поліпшенню економіки підприємства та створенню нових робочих місць для жителів регіону.

Оцінюючи сказане керівником підприємства, Марія Савка відзначила, що дуже важливим для калуського нафтохімічного підприємства було те, що за п’ять років простою тут вдалося зберегти колектив, де нині трудиться більше двох з половиною тисяч працівників. Радує також, що в колективі постійно спостерігається ріст заробітної плати, середній рівень якої по підприємству досяг уже 13 тисяч гривень.

– А ще варто відзначити, – продовжувала Марія Володимирівна, – що відновлення повноцінної роботи «КАРПАТНАФТОХІМу» сприяло росту показників з виробництва продукції Івано-Франківської області. – За підсумками січня минулого року Івано-Франківщина посіла перше місце з росту виробництва. Утримує вона лідируючі позиції за цим показником і в поточному 2018 році. Тож робота Калуського промислового комплексу для області дуже значима.

Виступив перед учасниками наради і міський голова Калуша Ігор Матвійчук. З-поміж усіх тих позитивних змін, які відбулися в місті завдяки пуску підприємства, він відзначив ріст зарплати в колективі нафтохіміків, що підвищило рівень життя не лише його працівників, а всіх калушан.

Більш детально з економічними показниками роботи виробництв та підрозділів «КАРПАТНАФТОХІМу» за підсумками минулого року і в перші місяці 2018 учасників наради ознайомив заступник генерального директора Ярема Рудик. Він, зокрема, поінформував присутніх про те, що відновлення роботи підприємства учервні 2017 року сприяло суттєвому росту платежів у бюджет, більшість з  яких надходять у казну міста та області, що в грошовому еквіваленті становить близько 77 млн. гривень.

На завершення зустрічі її учасники обмінялися думками з приводу дальших перспектив росту промислового виробництва в області.

Підготував Анатолій Гетьманчук.

0 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: