Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Олександр Болецький: «У планах – будівництво трьох нових установок»

03 березня, 19:03
Переглядів: 7526

Близько півроку ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вже стабільно працює і виготовляє продукцію, яка необхідна як на ринку України, так і на світовому ринку. Про попит продукції, яка виготовляється на нашому підприємстві, свідчить і переповнена іноземними вантажівками стоянка біля заводоуправління.

Чи вдається виготовити затребувану покупцями кількість тої чи іншої продукції, а також про те,чи позначилися сильні морози на виробничих потужностях «КАРПАТНАФТОХІМу», журналіст «НК» поцікавилася у заступника генерального директора з виробництва Олександра Болецького.

– Пусковий період проходив дуже тяжко, але результат того вартий, – відзначає співрозмовник. – Вже більше півроку у нас на підприємстві налагоджена стабільна та продуктивна робота. По всіх основних видах продукції, а це етилен, пропілен, каустична сода, бензол, поліетилен та полівінілхлорид, ми на сто відсотків виконуємо планові показники. Відрадно зазначити, що така тенденція простежується протягом останніх місяців. Простіше кажучи, нам вдається виготовляти стільки продукції, скільки цього вимагає ринковий попит на неї.

Щодо відвантаження готової продукції, то ми щодня проводимо моніторинг зменшення складських залишків по всіх видах продукції. У цьому, звичайно ж, вагома заслуга нашої комерційної служби, яка незважаючи на велике навантаження успішно справляється з поставленими обов’язками. Працівники цієї служби не тільки економічно вдало реалізовують продукцію, виготовлену на «КАРПАТНАФТОХІМі», а й вишукують найкращі варіанти поставки сировини. Результат плідної роботи всього колективу підприємства очевидний – економічні показники діяльності «КАРПАТНАФТОХІМу» позитивні.

До слова, не позначилися негативно на виробничих потужностях і люті морози. Технологічний процес, зокрема, жодним чином не погіршився.

– Яка ситуація із забезпеченням підприємства необхідним запасом сировини?

– Наразі, як я уже відзначив, проблем із поставкою сировини немає. Лише у січні в зв’язку з новорічно-різдвяними святами у нас була невелика затримка з поставкою технічної солі, але це питання вдалося оперативно врегулювати. До речі, щодо солі, то у зв’язку з погодними умовами сіль, яку нам поставляють, іноді збивається у брили. Працівникам доводиться розбивати та дробити їх, а це суттєво впливає на час вивантаження.

Щодо сировини для виробництва етилену і поліетилену, то ми вже другий місяць поспіль працюємо на переробці газової сировини. Раніше, до слова, використовували у якості сировини лише прямогонний бензин. Такі зміни пов’язані з економічною ситуацією на ринку.

– Наразі всі установки працюють на максимальних навантаженнях?

– Зараз не на всіх виробничих установках «КАРПАТНАФТОХІМу» досягнуто максимальних навантажень. Частково це пов’язано з тим, що немає такої необхідності, а частково також і з тим, що деякі технологічні вузли потребують модернізації чи реконструкції. Наприклад, у березні, за погодження управляючої компанії, ми розпочнемо накопичувати етилен на складі ізотермічного сховища. Це робитиметься для того, щоб у квітні на 10 діб зупинити етиленове виробництво з метою очистки теплообмінного обладнання. Справа в тому, що теплообмінники мають недостатній температурний перепад для того, щоб можна було без проблем працювати в літній період року. До слова, накопичення на складі етилену дозволить нам зупинити лише етиленове виробництво, а всі установки, які пов’язані з випуском полімерної продукції, зможуть працювати у звичному технологічному режимі.

– Чи планує керівництво підприємства запроваджувати нові проекти, пов’язані із розширенням виробничих потужностей?

– Перспективи «КАРПАТНАФТОХІМу» на 2018-2019 роки – будівництво трьох нових установок. Перша – установка по виділенню 1,3 бутадієну (дівінілу). Ця речовина служить сировиною для виробництва каучуку, який широко використовується у виготовленні автомобільних шин. Також плануємо збудувати установку по виробництву метил-трет-бутилового ефіру (МТБЕ). Ця речовина дуже активно використовується, як добавка до автобензинів, адже вона значно підвищує октанове число палива і зменшує його шкідливі викиди в атмосферу. Крім того, плануємо у майбутньому розпочати виробництво оксиду пропілену, який також використовується в народному господарстві для виготовлення поліуретанів, поліефірів, пропіленгліколів.

Сподіваємося, що втілення цих задумів ще більше покращить економічну ситуацію на нашому підприємстві.

– Дякую за цікаву та змістовну розмову.

3308 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: