Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Операторна установки… як командний пункт

29 січня, 10:25
Переглядів: 107

У кожному населеному пункті є такі місця, які найбільш повно, колоритно і без зайвих слів передають його атмосферу та звичаї. Саме такі місця, зазвичай, ви рекомендуються гостям, а ще частенько тут й самі полюбляєте завітати.

Працюючи на підприємстві «КАРПАТНАФТОХІМ» не один рік, можу з впевненістю сказати, що однією з таких локацій, що  засвідчує сучасність і складність технологій підприємства, а звідси і високий професіоналізм працюючих, є Центральний пульт управління технологічними процесами цехів з виробництва вуглеводнів, піролізу, компримування і поділу пірогазу виробництва етилену і поліетилену. І хоча самі виробничники таку назву вживають рідко, а частіше просто «операторна» чи ЦПУ, але це аж ніяк не зменшує значимість цього своєрідного «мозку» установки у технологічному процесі виробництва продукції.

Підтвердив це в розмові й начальник виробництва етилену і поліетилену Іван Федорів.

– Операторна цих двох визначальних цехів установки є нашим командним пунктом, – розповідає Іван Михайлович. – Саме тут приймаються відповідальні рішення з ведення технологічного процесу, вносяться відповідні корективи. Окрім технологічного персоналу зміни, а це п’ять апаратників шостого розряду цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу, два апаратники цеху з виробництва вуглеводнів та начальник зміни, часто тут бувають і керівники та спеціалісти як нашого виробництва, так і підприємства.

А ще Іван Федорів розповів, що гостями їх операторної у свій час  були президенти, прем’єр-міністри України, а також посли іноземних держав й інші поважні особи. Полюбляють наші високопосадовці, так би мовити, дивуватися новітніми технологіями і операторна етиленової установки калуського підприємства є цьому найкращим підтвердженням.

До 2013 року, тобто до початку довготривалого простою «КАРПАТНАФТОХІМу», автоматизоване управління системою технологічного процесу велося на обладнанні німецької фірми Siеmens. Але в період простою були виконані всі необхідні роботи щодо заміни цієї уже застарілої системи на більш сучасну японської фірми YOKAHAWA, яка була успішно введена в експлуатацію під час пуску підприємства в червні 2017 року.

Задоволений роботою уже освоєної його підлеглими нової автоматизованої системи управління технологічним процесом і начальник цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу і Михайло Псюк. Водночас він зауважив:

«Система управління тепер значно сучасніша й умови праці для технологічного персоналу в оновленому приміщенні операторної теж створені належні, але далеко не кожному під силу виконання тих завдань, які ставляться. Відповідальність дуже велика. Праця апаратника потребує знань на рівні добре кваліфікованого інженера, який ще повинен мати і відповідний досвід роботи. Тож ми дуже ретельно підходили до питання комплектації кадрами цього підрозділу».

Довелося також поспілкуватися з одним із тих працівників операторної установки етилену, хто вже багато років тут трудиться.

– Приховувати не буду, – розповідає апаратник цеху піролізу, компримування і поділу піргазу  Руслан Чура, – що після закінчення спочатку Калуського політехнічного коледжу, а з часом і Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту не думав, що ось уже 23-ій рік працюватиму апаратником. – Тим не менше це так. Але я нині зовсім не вважаю, що моя праця потребує менше знань чи досвіду від багатьох інженерно-технічних працівників. Часто буває навпаки. Це тільки з боку може видатися, що слідкувати за технологічним процесом – легка справа. Вона потребує знань усіх його параметрів, інших тонкощів, окремі з яких можуть бути й непередбачувані відповідними інструкціями. Тому й відповідальність така велика.

…І хоча надворі нині зима і погода чи не кожен день міняється, але в операторній установки етилену завжди все стабільно: апаратники, сидячи в зручних кріслах, не відводять очей від великих дисплеїв, на яких раз у раз з’являється оперативна інформація, яку слід вчасно помітити і відреагувати.

Анатолій Гайовий.

На знімку:

за роботою апаратники піролізу Дмитро Гамма і Микола Юрчишин.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: