Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Організм» очисних споруд підприємства постійно «оздоровлюється»

06 серпня, 14:15
Переглядів: 377

Для ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», яке працює нині на повних навантаженнях, виконання поставлених завдань з виробництва якісної готової продукції є головним завданням. Але поряд з цим пріоритетом для підприємства є дуже важливим питання збереження чистого довкілля в регіоні. Тому його очисні споруди вимагають не меншої уваги до якісної діяльності, адже не можуть ні на мить зупинити свою роботу, зважаючи на те, що є стратегічним об’єктом як для промислових підприємств, так і міста Калуша.

В цьому аспекті цех нейтралізації і очищення промислових стічних вод не обділяється фінансовими ресурсами для проведення необхідних ремонтів, вдосконалення технології очистки стоків та поліпшення якісних показників очищених вод, які потрапляють у ріку Дністер.

– Наші очисні споруди є свого роду унікальними, оскільки відрізняються від більшості інших в Україні тим, що забезпечують очищення водночас промислових і комунальних господарсько-побутових стоків, що надходять від підприємств, організацій та з усього житлового масиву Калуша, – говорить технолог цеху НіОПСВ Ольга Ямнич. – Всі стоки (господарсько-побутові, кислотно-лужні, гіпохлоритні, органовмісні) проходять повну фізико-хімічну та двоступеневу біологічну очистку з каскадним блоком доочистки. Нормативно очищені зворотні стічні води транспортуються залізобетонним колектором великого діаметру в село Томашівці на буферні ставки. Там ще проходять природну біологічну очистку і тільки після цього очищені води потрапляють в ріку Дністер.

Про те, що в біологічних буферних ставках у Томашівцях вода, яка звідти теж транспортується колектором і скидається в Дністер, є насправді якісно очищеною й придатною для життя рослин, риб і їх розмноження, свідчить часте гостювання тут лебедів й інших видів птахів. До речі, про це в газеті «НК» нещодавно був опублікований фоторепортаж.

Більш детально про те, які роботи були останнім часом виконані для підтримки в належному стані технологічного обладнання й устаткування очисних споруд, розповів начальник цеху НіОПСВ Назар Руско.

Як він зазначив, проведені в травні 2021 року чистки й часткові ремонти технологічного обладнання й трубопроводів основних виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» дозволили його колективам при веденні технологічних процесів поліпшити ситуацію щодо дотримання нормативних показників забруднюючих речовин у промислових стічних водах.

– Планові й позапланові ремонти та чистки технологічного обладнання вже стали життєво необхідними й для «організму» очисних споруд підприємства, які безупинно експлуатують упродовж багатьох років, – говорить Назар Романович. – І вони постійно проводяться. Зокрема, після травневих ремонтів на виробництвах аналогічну масштабну роботу було виконано і в цеху нейтралізації і очищення промислових стічних вод без тимчасової зупинки його діяльності. Завдяки згуртованим діям колективу нашого цеху та спеціалістів ремонтно-механічної служби ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у стислі терміни проведено чистку аеротенка біологічного очищення органовмісних та господарсько-побутових стічних вод, та заміну трубопроводів подачі в аеротенк стисненого повітря. А відновлення повноцінної аерації (подачі повітря) позитивно вплинуло на підвищення життєдіяльності активних бактерій, яким і належить основна роль в очищенні стічних вод.

Назарій Руско також повідомив, що зараз у цеху вже наближаються до завершення ремонтні роботи на не менш важливій ділянці – лінії очищення кислотно-лужних стічних вод. Виконані тут роботи сприятимуть поліпшенню якісних показників нормативно очищених вод.

Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: