Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Особовий склад ДПРЧ-24 готовий до виконання завдань з охорони об’єктів «КАРПАТНАФТОХІМу»

17 вересня, 09:49
Переглядів: 369

Напередодні свята Дня рятівника України, яке, починаючи з 2008 року, відзначаємо 17 вересня, зустрівся з начальником управління промислової безпеки, охорони праці та екології ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Василем Кучером та начальником ДПРЧ-24 з охорони об’єктів цього підприємства Володимиром Пилипівим.

Темою розмови, зрозуміло, були питання, пов’язані з діяльністю Державної пожежно-рятувальної частини на території Калуського нафтохімічного комплексу.

– Коли мова заходить про важливість присутності такої  частини на підприємстві, – розповідає Василь Володимирович, – то я відразу відповідаю, що вона є найбільш необхідною з усіх служб термінового виклику не лише для нашого підприємства, а й для усіх громадян України. Номер «101» для більшості з нас асоціюється, і так воно є насправді, зі службою порятунку – від пожеж, аварій, стихійних лих і багатьох інших надзвичайних пригод та явищ.

Що стосується нашого підприємства, то вона тут особливо важлива, зважаючи на експлуатацію в цехах обладнання підвищеної небезпеки, наявність на території вибухо- і пожежонебезпечних речовин й інші фактори, які вимагають швидкого реагування підрозділів рятувальної частини та швидкого їх прибуття на місце ліквідації пожежі чи виробничої неполадки.

Саме такий випадок мав місце в січні 2019 року, коли завдяки злагодженим і професійним діям технологічного персоналу установки з виробництва етилену та вчасному прибуттю на місце пожежі підрозділів ДПРЧ-24 вдалося пожежу спочатку локалізувати, а потім і приборкати вогонь.

– Наскільки забезпечена нині частина необхідною технікою та пожежним обладнанням?

В.П.:

Особовий склад частини має сьогодні все необхідне для виконання своїх обов’язків з охорони від пожежної небезпеки об’єктів товариства «КАРПАТНАФТОХІМ». Передусім це стосується належно обладнаних пожежних автомобілів. У бойовому розрахунку в  нас постійно перебуває чотири із шести наявних одиниць техніки, а дві – в резерві. Парк автомобілів оновлюється, і вони є сьогодні на тому рівні, який дозволяє виконувати всі поставлені завдання.

В.К.:

Останнім часом для потреб частини підприємство придбало автошини та запчастини для пожежних автомобілів,два теплозахисні костюми «Індекс» та поповнило резерв пожежних рукавів.

Але наша співпраця з рятувальниками не обмежується лише забезпеченням необхідною для несення служби технікою та обладнанням. Сьогодні ми працюємо над тим, аби поліпшити побутові умови особового складу частини. З цією метою плануємо закупити нові ліжка та матраци.

Дещо раніше підприємство долучилося і до ремонту самих приміщень та спортивного майданчика на території частини. Задля цього були придбані необхідні будівельні матеріали, фарби й інше. А ось самі ремонтні роботи рятувальники виконали власними силами.

В.П.:

– Свідченням нашої високої готовності до виконання завдань є те, що в попередні роки постійно на базі виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» за участю наших підрозділів, а також з інших рятувальних частин Прикарпаття проводилися показові навчання з правил гасіння пожеж на промислових об’єктах та захисту працюючих. Але цього року через поширення пандемії CОVID-19 вони були відмінені.

У нинішніх умовах ми стали більше уваги приділяти теоретичним заняттям у кабінетах, але тим не менше, як уже говорилося вище, постійно у бойовому режимі знаходяться чотири автомобілі з підрозділами рятувальників.

В.К.:

– До сказаного хочу додати, що недавно вже втретє в цьому році були організовані на підприємстві практичні навчання для відповідальних працівників з усіх наших підрозділів з правил використання вогнегасників. Проводилися вони за безпосередньою участю рятувальників ДПРЧ-24 із застосуванням пожежної машини на місці з імітаованою ймовірною пожежею.

Чи беруть участь підрозділи частини у гасінні пожеж у навколишніх населених пунктах?

В.П.:

У нас узгоджений з Калуським міськрайвідділом УДСНС в Івано-Франківській області план залучення особового складу частини і техніки до участі в гасінні таких пожеж на відстані до трьох кілометрів. Наша об’єктова рятувальна частина може виїжджати на такі виклики, але попередньо ми це повинні узгодити з управлінням промислової безпеки, охорони праці та екології ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», адже основне наше завдання – охорона об’єктів підприємства.

А чи правда, що протягом усього періоду епідемії CОVID-19 у ДПРЧ-24 не було хворих на цю інфекцію?

В.П.:

Слава Богу, що наш особовий склад загартований і вберігся від цієї інфекції. Докладатимемо зусиль та вживатимемо всіх необхідних заходів, аби ситуація не змінилася і в майбутньому.

– Що б хотіли побажати на завершення розмови, Василю Володимировичу, рятувальникам напередодні свята?

В.К.:

Спершу хочу подякувати нашим рятувальникам за вірність своєму обов’язку, постійну бойову готовність до боротьби з надзвичайними ситуаціями. А також побажати усім міцного здоров’я і щоб позитивна статистика щодо захворюваності ніколи не змінилася. Бажаю благополуччя та достатку їхнім сім’ям та родинам.

Записав Анатолій Гайовий.

На знімку: Василь Кучер та Володимир Пилипів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: