Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Першою після зупинкового ремонту буде введена в дію установка поліетилену

11 листопада, 16:31
Переглядів: 155

Як уже повідомлялося в попередніх номерах «НК», з 26 жовтня в цехах ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» розпочався зупинковий ремонт технологічного обладнання та трубопроводів. Чималий їх обсяг передбачено виконати і в підрозділіх виробництва етилену і поліетилену.

Про те, на якому етапі нині ведуться ремонтні роботи та які важливі завдання вже вдалося виконати, ми поцікавилися в заступника начальника виробництва Ярослава Шепіди.

– На даний момент (розмова велася 10 листопада. – Авт.) усі заплановані ремонтні роботи ведуться на завершальному етапі, – розповідає Ярослав Федорович. – За цей період було відкрито, проведено ревізію та чистку більше 120 одиниць теплообмінного обладнання, а також кількох десятків колон, ємностей та реакторів.

З-поміж уже виконаних важливих робіт слід першочергово відзначити ті, які були виконані в цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу фірмою «ТЕХНОЛОГ» з міста Суми. Її спеціалісти у визначені терміни виконали ревізію торцевих ущільнень підшипникових вузлів пірогазового, етиленового і пропіленового компресорів. На компресорі пірогазу була також проведена сумчанами ревізія стану ротора. А ось наладка та пуск усіх трьох компресорів проходить під шефнаглядом та безпосередньою участю спеціалістів німецької компанії Siemens AG.

Зважаючи на стислі терміни, визначені для проведення зупинкового ремонту, було вирішено ремонтні роботи на водневих компресорах доручити виконати іншій фірмі із Сум – «CEНCI», яка на відміну від «ТЕХНОЛОГА», працювала у нас вперше.

Відповідальні роботи із заміни трубопроводу СПМ на установці піротолу вже завершують спеціалісти добре відомої нам одеської фірми «НАФТОХІМСПЕЦМОНТАЖ» у цеху з виробництва вуглеводнів. У цьому підрозділі будуть також виконані роботи із заміни конвекційної зони однієї з печей. А в цеху з розливу вуглеводнів під час зупинкового ремонту був проведений капітальний ремонт підестакадних колій.

– Як проходитиме пуск цехів і коли цей процес розпочнеться?

– Згідно з графіком, першою в роботу на всьому підприємстві буде введена в дію установка з виробництва поліетилену. Всі ремонтні роботи, в тому числі й на редукторі насосу із заміною підшипників на ньому, тут виконані, а технологічні контури опресовані. Очікуємо, що 13 листопада установка буде введена в роботу і ми отримаємо готовий продукт – поліетилен.

Варто відзначити, що паралельно з веденням ремонтних робіт технологічний персонал цехів виконує відповідні операції з підготовки установок до пуску. Вводяться, зокрема, в роботу водооборотні та факельні системи, система підготовки обезсоленої води й інші.

Цим питанням як з боку самих цеховиків, так і керівництва виробництва і підприємства приділяється нині підвищена увага. Сприяють цьому щоденні виробничі наради безпосередньо в цехах за участю генерального директора підприємства Івана Підсадюка, його заступників та головних спеціалістів підприємства. Тож сподіваємося на успішний пуск установок

Розмову записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: ремонт пірогазового компресора здійснюють спеціалісти фірми "ТЕХНОЛОГ" та нафтохіміки.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: