Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Робота Чечвинського водосховища не впливає на підняття рівня води в річках

22 липня, 09:47
Переглядів: 93

Період тривалих і проливних дощів, що постійно спостерігається на Калущині у весняно-літній період,  викликає у населення чимало проблем та хвилювань. Часто з приводу того, чому піднявся рівень води в річці Лімниці, поширюються різні слухи та домисли. Згадується при цьому й Чечвинське водосховище ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», де відкриття шлюзів  є нібито причиною повеней.

Прокоментувати ситуацію редакція «НК» попросила начальника управління забезпечення виробництв цього підприємства Володимира Шевчука. Він, зокрема, повідомив наступне:

«Чечвинське водосховище, яке розташовано в середній течії ріки Чечва між селом Нижній Струтин (у верхів'ї) і урочищем Підмонастир села Сваричів Рожнятівського району, – це гідротехнічна споруда, яка створена ґрунтовою дамбою і живиться стоками гірської річки Чечва. Його експлуатацію здійснює ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» відповідно до Правил експлуатації Чечвинського водосховища, які розроблені й затверджені Державним водним агентством України для забезпечення водою споживачів промислової зони міста Калуша.

Відповідно до цього проєкту, гідротехнічний комплекс не може використовуватися в якості протиповеневого водосховища. Проєктний об’єм водосховища 12,0 млн куб. м не забезпечує необхідного об’єму регулювання (приймання) повеневих вод, приток яких в окремі періоди року сягає більше 1,5 млн куб. м в годину.

Відмітка нормально підпертого рівня (НПР) води у водосховищі становить 365 метрів над рівнем моря. Забезпечення НПР води у водосховищі є основним завданням експлуатаційного персоналу при регулюванні рівнів води у водосховищі.

Пропуск повеневих вод, які зі стоком річки Чечва надходять у водосховище, проводиться шляхом поступового відкриття затворів, які перекривають водоскидні вікна на водозливній греблі. Після водоскиду на верхній греблі повеневі води проходять середню і нижню водозливні греблі (без регулювання) і по відвідному каналу впадають у ріку Чечва. Слід також врахувати, що, крім водоскиду з водосховища, в ріку Чечва впадають води гірської  річки Дуба.

Зважаючи на вищесказане, експлуатація Чечвинського водосховища (пропуск повені – підняття затворів) не впливає на формування повені та підняття рівня води в басейнах річок Чечва та Лімниця».

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: