Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Роман Садовий: «У цей непростий період з великих підприємств лише «КАРПАТНАФТОХІМ» продовжував працювати в звичному режимі»

25 червня, 09:13
Переглядів: 442

До зустрічі з в.о. начальника митного поста «Калуш» Галицької митниці Державної митної служби України Романом Садовим мене спонукали дві причини. Найперша та, що в день нашої зустрічі, 25 червня, відзначалося їх професійне свято. А друга, що у з останніми подіями в державі, зокрема з впровадженням карантинного режиму, цікаво було дізнатися, наскільки ця ситуація позначилася на роботі калуських митників.

– Відразу зауважу, – розповідає Роман Степанович, – що до складу Галицької митниці пост «Калуш» увійшов у 2019 році внаслідок реформи Державної фіскальної служби нашої держави, адже до цього ми були в складі Івано-Франківської митниці.

Хочу також сказати, що основні завдання колективу поста «Калуш», де нині трудиться п’ять працівників, якихось суттєвих змін не зазнали. Ми й надалі займаємося митним контролем і митним оформленням товарів та транспортних засобів, що надходять на адреси підприємств, розташованих у межах міста Калуша і району, а також і за їх межами. Ще в наші обов’язки входять оформлення транспортних засобів індивідуального призначення, якими переміщуються громадяни.

Що стосується наших показників роботи, то вони суттєво впали порівняно, приміром, з минулим роком. Основною причиною цього є спад як в економіці регіону, так і в Україні та Європі загалом.

Негативний вплив на надходження митних платежів мали такі фактори, як зниження курсу валют стосовно гривні, спад цін на світовому ринку на нафтопродукти, що позначилося на вартості імпортних товарів, а також суттєве зменшення імпорту сировинних товарів у зв’язку зі скороченням виробництв у таких товариствах, як «Калуський трубний завод», «Таркетт Вінісін», «Полікем», «Завод ДК Орісіл». Позначилися запроваджені обмежувальні заходи під час карантину і на роботі ТОВ «Вітолюкс», ТОВ «КарпатСмоли» та ряді інших. У цей непростий період з великих промислових підприємств регіону лише товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» продовжувало працювали в своєму звичному режимі. Суттєво за останні три місяці зменшився імпорт автомобілів для індивідуального використання із країн Європи.

Чи змінилася ситуація після послаблення карантинних обмежень?

За підсумками березня, квітня і травня вона була фактично однаковою, але вже в червні спостерігається тенденція з пожвавлення експортно-імпортних операцій та відповідно збільшення надходження митних платежів.

– Які товари  імпортують калуські підприємства і які із них є найбільшими імпортерами?

– До імпортованих товарів та продукції насамперед належать каталізатори та ініціатори реакцій полімерізації для потреб «КАРПАТНАФТОХІМу», трубний поліетилен для Калуського трубного заводу, крафт-папір мішковий для ПрАТ «Сегежа Оріана Україна», полівінілхлорид (емульсійний) для «Таркетт Вінісін», корми для тварин товариств «Гудвеллі Україна» та «Вудгофф», а також ряд інших видів як сировинної продукції, так і готових товарів.

Щодо калуських підприємств-імпортерів, то це, насамперед ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», який імпортує хімічну сировину для виробництва поліетилену, суспензійного полівінілхлориду, каустичної соди з країн  Європейського Союзу, а також такі підприємства, як «Калуський трубний завод», «Вітолюкс», куди завозять для подальшої реалізації будівельні матеріали та вироби, «Таркетт Вінісін», який імпортує сировину для виробництва покрить для підлоги, «Віва Декор», якому необхідна імпортна сировина для виробництва шпалер, як і  товариству «КарпатСмоли» для виробництва карбамідних смол.

Можна ще назвати низку інших калуських підприємств, господарська діяльність яких тісно пов’язана з імпортом багатьох видів сировинної продукції, обладнання та матеріалів, що потребують їх власні виробництва. Загалом саме вони містять основну частку в структурі імпортованих товарів калуськими підприємствами.

Що ще хотіли б сказати на завершення нашої розмови?

Колектив митного поста «Калуш» бажає усім калушанам здоров’я та висловлює надію, що в скорім часі ситуація як у регіоні, так і державі поліпшиться і все, як мовиться, увійде в звичне русло. Тоді, надіюсь, ми вже будемо говорити не про економічні збитки та інші негаразди, а про наші добрі результати в праці й у всіх інших справах.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: