Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Сергій Порціна: «Черговий підрозділ вже за три хвилини був на місці пожежі…»

18 січня, 11:05
Переглядів: 279

Пожежа в одному з цехів виробництва етилену і поліетилену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» викликала великий резонанс серед населення міста Калуша та регіону. Це засвідчили репортажі та телесюжети з місця події у засобах масової інформації та соціальних мережах. Інформація була часто суперечливою, не відповідала дійсноcті, але в більшості випадків відгуки людей про цю подію засвідчували як їх стурбованість з приводу пожежі, так і вболівання за долю працівників підприємства та населення регіону.

Першим, хто буквально через кілька хвилин після повідомлення про пожежу прибув на місце її виникнення був підрозділ Державної пожежно-рятувальної частини №24 з охорони об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Про те, як відбувався процес гасіння пожежі, хто брав безпосередню участь у цьому та ряд інших подробиць журналісту «НК» розповів начальник ДПРЧ-24 Сергій Порціна.

– Буквально за три хвилини після отримання повідомлення про пожежу черговий підрозділ ДПРЧ-24 на чотирьох машинах під керівництвом заступника начальника частини Василя Зварича прибув на місце загорання, – розповідає Сергій Іванович. – У мінімальні терміни було проведено розвідку місця пожежі й розташовано техніку. Оцінивши ситуацію та враховуючи небезпечність речовин, що горіли, спільно з інженерно-технічним персоналом об’єкту було прийнято рішення гасити не полум’я у факельній установці, а всі зусилля спрямувати на охолодження обладнання та будівель, що знаходилися в безпосередній близькості.

У цей час диспетчерська служба частини згідно з діючою інструкцією повідомила про пожежу інші пожежно-рятувальні частини та підрозділи Івано-Франківської області. Першими нам на допомогу прибули три машини з Калуша, а потім вже з Рожнятова, Войнилова, Долини, Бурштина та Івано-Франківська разом з обласним керівництвом Управління ДСНС.

На місці пожежі також вже були керівники підприємства та його головні спеціалісти. Відразу було створено оперативний штаб пожежогасіння, який очолив заступник начальника УДСНС в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк. Саме на засіданні штабу за рекомендацією інженерно-технічних працівників підприємства було вирішено не гасити джерело пожежі, а охолоджувати обладнання та технологічні корпуси, щоб не допустити поширення вогню.

Безпосередньо розташуванням пожежної техніки займався об’єктовий штаб пожежогасіння, але ще до його створення допомагав рятувальникам у цьому інженерно-технічний персонал виробництва, зокрема начальник Іван Федорів та його заступник Анатолій Волошин. Хочеться з цього приводу сказати, що допомогу А. Волошина у виборі місця розташування техніки поблизу пожежних гідрантів і в інших питаннях відзначали керівники пожежних підрозділів області.

Слід також відзначити, що з боку підприємства вогнеборцям була надана й відповідна методологічна допомога, а також допомога в забезпеченні техніки паливно-мастильними матеріалами. Що стосується води, то, користуючись нагодою, хочу спростувати твердження, що її для роботи пожежних машин не вистачало. Води було достатньо і, зрештою, такого не могло бути, аби її не було, адже як технологічний персонал виробництва, так і пожежники нашої частини постійно про це пам’ятали і контролювали наявність води.

Хочу також сказати, що ліквідація пожежі тривала майже 14 годин, оскільки це було пов’язано з необхідністю повного охолодження обладнання і згорання всіх залишків газових сумішей. Що стосується дій особового складу нашої частини, то вони все робили правильно. Працівниками підрозділу були дотримані всі ті вимоги, які ставляться перед пожежниками при гасінні такої пожежі.

Когось особисто відзначати нині не буду, бо весь особовий склад, в тому числі й ті рятувальники, що прибули на допомогу своїм колегам, заслуговують слів подяки.

Записав Степан ВАСИЛІВ.

На знімку: Сергій Порціна та Василь Зварич.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: