Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Суд скасував рішення про арешт майна трубного заводу в Калуші

18 травня, 12:48
Переглядів: 282

15 травня оприлюднено ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 24 березня 2023 року за результатами розгляду клопотання адвоката ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт» та ТОВ «Калушський Трубний Завод», про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 19 жовтня 2022 року.

Як зазначено у ухвалі суду, представник підприємств вважає, що арешт накладено необґрунтовано, інформує «НК» з посиланням на «Вікна».

«ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт» засновано в 2004 році та є визнаним лідером з виробництва полімерних труб, фітингів, постачальником зварювального обладнання, та супутніх матеріалів й виробів, у свою чергу ТОВ «Калушський Трубний Завод» засновано у 2008 році, потужність виробництва якого складає 25 тисяч тон пластикових труб на рік. Крім того заявник у клопотанні зазначає, що зміст клопотання прокурора про арешт майна не підтверджується жодними доказами, які б вказували на наявність в діях службових осіб товариств хоча б одного елементів складу злочину, передбаченого ст. 110-2 КК України, а також прокурором не доведено, що арештоване майно товариств є речовими доказами, оскільки відсутні докази того, що зазначене майно є предметом будь якого кримінального правопорушення. З моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудового розслідування за ч. 4 ст. 110-2 КК України, тобто 06.09.2022, не було здійснено жодних інших слідчих дій крім огляду мережі інтернет. Також заявник у клопотанні зазначає, що товариства з самого початку своєї діяльності не нараховували та не сплачували дивіденди засновникам, увесь отриманий прибуток інвестувався в розвиток товариств, що підтверджується відповідними довідками та зазначав, що до товариств, його посадових осіб, а також до кінцевих бенефіціарних власників будь-які санкції відповідно до Закону України «Про санкції» не застосовувались. Громадянин України ОСОБА_3 прямо та опосередковано володіє часткою, що складає 99, 5748% статутного капіталу ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт» та прямо та опосередковано володіє часткою, що складає 99,35% статутного капіталу ТОВ «Калушський Трубний Завод», а тому доводи прокурора про те, що контроль товариствами здійснюється громадянами країни-агресором є такими, що не відповідають дійсності та спростовуються об`єктивними фактичними даними. Зазначені товариства з 2014 року займають активну соціальну позицію, що проявляється в матеріальній допомозі як ЗСУ так і державним установами, що підтверджується низкою грамот та подяк, у повному обсязі сплачують податки та інші обов`язкові платежі до бюджету», — вказав у клопотанні адвокат.

У судовому засіданні адвокат та представник власників майна підтримали доводи клопотання, просили його задовольнити, зазначили, що товариства здійснюють законну господарську діяльність, а арешт майна перешкоджає нормальній господарській діяльності підприємств, перешкоджає виплаті заробітних плат працівникам та фактично зупиняє їх діяльність.

Своєю чергою, прокурор у судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання про скасування арешту майна, просив відмовити у задоволенні клопотання — обставини, за яких було застосовано арешт, не відпали, а досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як констатував суд, щодо зазначених товариств відомості до ЄРДР після спливу шести місяців досудового розслідування та накладених обтяжень не внесено, жодній посадовій особі товариств про підозру у вчиненні злочину не повідомлено, версія органу досудового розслідування про те, що майно, на яке накладено арешт, є предметом вчинення злочину або зв'язком майна з обставинами, що розслідуються, належним чином не досліджена та не підтверджена допустимими доказами.

«Прокурором не доведено того, що зазначене у клопотанні майно, що на думку органу досудового розслідування є речовим доказом у кримінальному провадженні, є об'єктом, який був знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберіг на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі, що був об`єктом кримінально протиправних дій, набутий кримінально протиправним шляхом або отриманий юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Водночас заявник в судовому засіданні надав докази того, що юридична особа здійснює господарську діяльність у відповідності до вимог законодавства, сплачує податки, має досить широке коло працівників, жодних виплат чи дивідендів засновникам юридичної особи не здійснювалось, та згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців власником є громадянин України. Що в повній мірі спростовує доводи прокурора, зазначені в судовому засіданні, про наявність співвласників, які мають відношення до країни агресора», — зазначено в ухвалі суду.

Відтак суд постановив клопотання адвоката про часткове скасування арешту майна задовольнити.

А саме скасовано арешт на корпоративні права у вигляді 93% статутного капіталу (понад 14,8 млн гривень) ТОВ «Калушський Трубний Завод» та корпоративні права у вигляді майже 92,6% статутного капіталу (близько 54 млн гривень) ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт», які належать кіпрській компанії «APG Polyplastic Group Limited».

Також скасовано арешт на нерухоме майно, яке належить Калуському трубному заводу (виробничо-складський комплекс поліетиленових і полівінілхлоридних труб і майновий комплекс заводу карбамідних смол), транспортні засоби — шість автомобілів, які належать Калуському трубному заводу, і одинадцять, які належать Торгівельному дому «Євротрубпласт», та права інтелектуальної власності на дев’ять торговельних марок, які теж належать Торгівельному дому «Євротрубпласт».

Ухвала суду про скасування арешту майна оскарженню не підлягає.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: