Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У недобудований завод баштових кранів може зайти закордонний інвестор

23 грудня, 16:06
Переглядів: 2638

Віднедавна в Калуші, як це вже багато хто підмітив, на об’єкті незавершеного будівництва – заводі баштових кранів на вулиці Богдана Хмельницького в промисловій зоні міста хтось почав господарювати, наводячи там лад на території та в будівлях. Зайвим підтвердженням цього стало й відновлення зовнішнього освітлення основних корпусів та інших приміщень підприємства, споруджених ще в 1992 році корпорацією «Укрбуд».

Відтоді цей завод так і не запрацював, хоча там вже було змонтовано більшість технологічного обладнання для виробництва баштових кранів. Довго він перебував у державній формі власності, але нічого не робилося для завершення будівництва об’єкта та введення в експлуатацію. Потім Фонд державного майна України включав завод баштових кранів до переліку об’єктів незавершеного будівництва державної форми власності, що підлягають приватизації, виставляв його на продаж. З різних причин торги не відбувалися, переносилися. Та роки минали, а стан споруд цілісного майнового комплексу, які практично ніким не утримувалися, не орендувалися та належним чином не охоронялися, тільки погіршувався, обладнання розкурочувалося та пропадало.

Мало в чому змінилася ситуація на заводі баштових кранів у Калуші і за останні роки, коли врешті-решт було продано цей об’єкт незавершеного будівництва й передано з державної форми власності в приватну. Тому тепер калушан навіть від побачених у вечірній і нічний час яскраво освітлених його будівель зацікавило більше те, чи хтось насправді вже серйозно наважився завершити справу, розпочату іншими в 90-х роках ХХ століття, та налагодити виробництво баштових кранів, або ж на базі цього заводу реалізувати власний чи спільний інвестиційний проєкт. Запинань з цього приводу є більше, ніж відповідей. Та й містом стали ширитися різні чутки щодо приходу на завод потенційного інвестора. Зокрема й про те, що його тепер буцімто придбали засновники товариства «Іванковецькі ковбаси», які хочуть разом з польськими партнерами розширити виробництво й реалізацію м’ясної продукції.

Журналісту «НК» вдалося вийти на контакт з довіреною особою від власника незавершеного будівництвом заводу баштових кранів, котра дещо розповіла про його бізнес-план щодо довгобуду.

– Сьогодні єдиним власником цього заводу є бізнесмен, фізична особа-підприємець, мешканець міста Бровари Київської області Сергій Стеценко, який надав мені генеральну довіреність – завірений нотаріусом письмовий документ про повноваження щодо розпорядження майном довірителя та представництво його інтересів перед широким колом третіх осіб, – говорить Віталій Вишневський. – Зокрема йдеться про представництво інтересів підприємця в органах державної влади та місцевого самоврядування, будь-яких підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування, банківських установах тощо.

Коли продавався завод, то у ФДМУ була умова щодо виконання гарантійного зобов’язання про збереження цілісного майнового комплексу. Її Сергій Стеценко виконав, і зараз Фондом вже не ставиться завдання про виробництво на ньому саме кранів. Та й потреби такої немає, яка була в далеких 90-х роках, коли в Калуші інтенсивно розвивалася промисловість й споруджувалися житлові й інші будинки. У власника заводу, за попередньою інформацією, є намір створити тут підприємство харчової промисловості, на якому можна було б виробляти й м’ясні та інші вироби, на чому спеціалізується ТОВ «Іванковецькі ковбаси». Його засновники знають технологію виробництва й готові допомогти встановити обладнання, яке, ймовірніше всього, буде німецьке. Власне, німецькі партнери Стеценка, з якими він зустрічався й постійно веде перемовини, висловили зацікавленість в тому, щоб зайти на завод баштових кранів як інвестори й забезпечити поставку необхідного обладнання для реалізації спільного бізнес-проєкту. Вони навіть висловили готовність взяти на придбання необхідного обладнання кредит в своїй країні під низький відсоток.

Зараз також обговорюються питання й вивчаються можливості щодо використання польської технології з переробки м’яса та виробництва продукції. Але однозначно, якщо все складатиметься добре в плані створення нового підприємства харчового чи іншого напрямку діяльності, ніякої бойні в Калуші не буде. Тому нехай калушани не хвилюються.

За словами Віталія Вишневського, на підприємстві передбачено створити до ста нових робочих місць. Не виключено, що проєктом, який ще розроблятиметься, проходитиме експертизу та інші процедури відповідно до чинного законодавства, будуть визначені дві черги введення його в експлуатацію. Але на сьогодні важко передбачити та назвати якісь конкретні терміни, коли це може статися.

– Наразі за отриманим в Управлінні Держархбудінспекції в Івано-Фран-ківській області дозволом на проведення підготовчих робіт благоустроюється та огороджується територія заводу баштових кранів, прочищається зливова каналізація, – продовжує Віталій Гнатович. – Хотілося б ще цього року розпочати роботи з ремонту та перекриття дахів, але, мабуть, доведеться їх відкласти до настання весняної пори.

Також на сьогодні вже укладено договір з фірмою для охорони і збереження майна, вирішується питання про встановлення камер відеоспостереження. З новою міською владою знайдено порозуміння щодо сприяння у відновленні водопостачання до будівель заводу. За технічним рішенням КП «Водотеплосервіс» ми прокладатимемо нову ділянку водопроводу, а міська рада пообіцяла допомогти заасфальтувати місця, де переходитимуть труби під дорогами.

Працюємо над відновленням потужностей щодо забезпечення електроенергією майбутніх виробничих корпусів. Вони мали б становити не менше 2 мВт. Також треба буде попрацювати над прокладанням газу на підприємство від газопроводу середнього тиску. Адже воно ніколи не зможе запрацювати, якщо не будуть створені умови для отримання голубого палива, світла та води.

Ці всі підготовчі роботи ми повинні виконати, щоб закордонний інвестор, коли приїде до Калуша, переконався в тому, що до корпусів та приміщень заводу підведені електроенергія, газ, вода… Тобто він повинен побачити, що тут є всі необхідні інженерні комунікації й відповідно можна спільно з Сергієм Стеценком реалізовувати інвестиційний проєкт.

Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: