Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Установка з випуску поліетилену працює на повних потужностях

08 травня, 09:02
Переглядів: 261

Наступного року колектив установки з виробництва поліетилену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» святкуватиме 25-літній ювілей з часу введення її в дію. Саме в 1996 році наш Калуш завдяки цьому новому виробництву ввійшов до числа виробників затребуваного на ринку полімерного продукту.

За цей немалий період відбулися зміни в самому колективі. Хоча є ще тут достатньо й тих, хто освоював установку та виводив її на проєктні потужності. Але попри роки та всі зміни, установка, генеральним підрядником будівництва якої була німецька фірма «Лінде», залишається й досі взірцем стабільності виробництва та високої культури праці. Хоча й для колективу такого виробництва були моменти, коли з тих чи інших причин доводилося зупиняти випуск продукції, а обладнання законсервовувати.

– Про причини зупинки всіх виробництв товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» у період 2012-2017 років уже всім відомо, – розповідає заступник начальника виробництва етилену і поліетилену Ярослав Шепіда, – однак на початку вже 2020 року через вкрай несприятливу ситуацію на ринку нафтохімічної продукції, коли ціна на нафтогазову сировину була майже на рівні готової продукції, установку з випуску поліетилену довелося зупинити, а обладнання законсервувати.

– Але ця зупинка була нетривалою?

– 20 березня установка знову запрацювала разом з усіма виробництвами нашого підприємства. Їх зупинка, як відомо, була тоді планова й пов’язана з необхідністю очистки та промивки теплообмінного й іншого обладнання.

Що стосується можливості відновлення роботи колективу цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів, який обслуговує установку з випуску поліетилену, то його повноцінна робота стала можливою завдяки поліпшенню ситуації на ринку полімерної продукції.

Як пройшов пуск установки після розконсервації?

– Завдяки ефективній роботі з підготовки технологічних систем установки пуск обладнання відбувся, як завжди, без проблем. І хоча через консервацію реактора полімеризації та іншого обладнання довелося виконати ряд додаткових пускових операцій, але вже через кілька годин установка запрацювала, а наступного дня тут знову почали виробляти товарну продукцію.

Хочу з цього приводу наголосити, що за цими словами криється напружена праця та вміння всього технологічного персоналу цеху на чолі з його начальником Володимиром Дейнекою, заступниками та начальниками відділень. Ефективна робота установки поліетилену – це також заслуга спеціалістів служб головного інженера підприємства.

Якою є нині ситуація з виробництва та реалізації поліетилену?

– Установка працює на повних потужностях і якихось передумов для зменшення цього навантаження немає.

Не існує також проблем і з реалізацією поліетилену. Вантажимо його нині на автомобільний транспорт і на залізничні платформи. А споживачам нашої продукції є підприємства України, ближнього зарубіжжя, а також країн Європейського Союзу.

– Чи планується щось нове впровадити, аби поліпшити роботу установки?

– Хочемо якомога швидше відгукнутися на потреби ринку щодо випуску нових марок поліетилену, який би мав ширшу географію застосування. На сьогодні наш поліетилен в основному використовується в харчовій промисловості та для виготовлення різноманітних господарських товарів. Тому нині наші спеціалісти та фахівці управління підприємства докладають зусилля, щоб налагодити випуск нових різновидів поліетилену.

Розмову вів Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: начальник цеху В. Дейнека на території установки.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: