Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

В цеху розділення повітря змонтували нову систему управління турбодетандером

06 листопада, 12:28
Переглядів: 184

Про необхідність виконання таких робіт у ході планового зупинкового ремонту виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» ще в серпні цього року говорив в інтерв’ю для «НК» начальник цеху розділення повітря виробництва ПХВС і КС Михайло Кизимишин.

Він тоді, зокрема, зазначив, що з усіх ремонтних робіт, які заплановано виконати в цеху, найважливішою буде заміна системи управління турбодетандером, яка вже тривалий час експлуатується.

Завітавши 4 листопада в цех, відразу помітив присутність ремонтників сторонніх підприємств. За написами на спецівках зрозумів, що це представники спеціалізованого підприємства «ТЕХНОЛОГ» з міста Суми, яке є давнім партнером калуського підприємства і спеціалізується на ревізії та ремонті компресорного обладнання. А ще тут були присутні спеціалісти цеху КВПтаА «КАРПАТНАФТОХІМу» на чолі з заступником начальника цього підрозділу Миколою Мазуром, який і прокоментував хід ведення робіт із заміни системи управління турбодетандером.

– Діюча до цього часу система німецької фірми Siemens Simatic S5, – розповідає Микола Богданович, – уже експлуатується близько 25 років, а тому, зрозуміло, як морально, так і фізично застаріла. Саме її зношеність, а також відсутність до неї запчастин на ринку призводили до зупинок цієї машини й відповідно всієї установки розділення повітря. У зв’язку з цим керівництвом підприємства було прийнято рішення про придбання нової системи управління турбінним детандером виробництва тієї ж фірми Siemens, але вже найсучаснішого зразка.

Договір на її поставку та заміну був підписаний ще на початку серпня. Весь цей період спеціалісти служби головного метролога підприємства та цеху розділення повітря вели підготовку до виконання усіх робіт з демонтажу старої системи та встановлення нової. Обладнання нам поставила фірма ТОВ «ТГІ СІСТЕМ» з Івано-Франківська, яка виготовила допоміжне обладнання, запрограмувала контролер та панель управління. У роботах з прийняття нового обладнання та його пусконаладки брали участь спеціалісти групи інженерно-технічного забезпечення та програмування разом з працівниками дільниці №1 цеху КВПтаА. Загалом працівникам цеху на виконання цих завдань було визначено чотири доби, але ми їх виконали за неповних дві. Цього вдалося досягти перш за все завдяки належній підготовці до проведення цих робіт, а також умілим та кваліфікованим діям спеціалістів, які не тільки замінили стару систему управління турбодетандером, а й налагодили її роботу до початку монтажу, а після цього перевірили працездатність приладів.

Хочу також відзначити високий рівень знань і навиків спеціалістів ТОВ «ТГІ СІСТЕМ», які, до речі, проведуть її пуск після завершення всіх ремонтних робіт у цеху розділення повітря.

Більш детально про те, які планові ремонтні роботи вже виконані в цеху і коли планується ввести установку в дію, я поцікавився в начальника цеху Михайла Кизимишина.

– Хотів би ще пару слів додати з приводу впровадження нової системи управління турбодетандером, яка є новою версією фірми Siemens, – зазнавич він. – Перш за все заміна донедавна діючої була очікуваною для колективу цеху подією, і ми всі дуже задоволені, що це вже відбулося.

Серед інших важливих робіт, які нині ведуться в цеху, слід відзначити ті, які проводять спеціалісти фірми «ТЕХНОЛОГ» з діагностики підшипників наших трьох компресорів – кисневого, азотного і повітряного. Спочатку роботи з виміру зазорів у підшипниках були проведені на кисневому компресорі, який був зупинений разом із цехом з виробництва хлорвінілу, а нині сумчани спільно з нашими спеціалістами їх виконують на азотному і вже приступили до них на повітряному.

Мета проведення цих робіт полягає у необхідності визначення вимірів зазорів підшипників у компресорах, аби ремонтники «ТЕХНОЛОГа» могли відреставрувати уже наявні у нас вживані підшипники. Таке відповідальне завдання було доручено ремонтникам із Сум невипадково, адже вони вже неодноразово підтверджували на різних виробничих об’єктах нашого підприємства свою професійність. Зокрема, в нашому цеху вони дуже якісно та оперативно провели ремонт турбодетандера влітку цього року.

А ще в період зупинкового ремонту вже технологічним персоналом цеху був виконаний значний обсяг робіт з ревізії та чистки обладнання, заміни масел й ряд інших. Було виконано також одним із місцевих підприємців роботи з вакуумування двох кисневих ємностей.

Щодо пуску установки, то думаю, що 5 листопада ми зможемо розпочати роботи з введення її в дію.

Записав Анатолій Гайовий.

На знімку: нафтохіміки та спеціалісти фірми "ТЕХНОЛОГ" ведуть ремонтні на азотному компресорі.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: