Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Відновлення 14 габаритних теплообмінників у рік – не межа для працівників ремонтного управління

17 січня, 10:40
Переглядів: 112

13 січня в приміщення цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва етилену і поліетилену ремонтного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» доставлено теплообмінник, що був демонтований в цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу установки з виробництва етилену.

І хоча виконання відповідальних завдань з ремонту та виготовлення теплообмінного обладнання не є новиною для цього підрозділу ремонтного управління колективу калуських нафтохіміків, але його габарити, зокрема вага майже 30 тонн, довжина – дев’ять метрів і діаметр – близько двох метрів, погодьтеся, вражає.

Але коли ми про це заговорили із заступником начальника ремонтного управління Костянтином Гоманом, то він на це відреагував спокійно.

– Ремонтами великогабаритного теплообмінного обладнання ми уже займаємося кілька років поспіль, – розповідає Костянтин Володимирович. – Що стосується теплообмінника, якого тепер доставили, то він не є у нас рекордсменом. Минулого року для потреб того ж цеху установки з виробництва етилену ми відремонтували навіть дещо габаритніший як за вагою (більше 31 тонни), так і за іншими параметрами. Так, приміром, у ході виконання робіт довелося у внутрішній частині теплообмінника замінити 1824 трубки діаметром 25 мм. Це була, мабуть, найбільша їх кількість у всіх тих теплообмінниках, які довелося відновлювати нашим ремонтникам.

– Цікаво, а скільки у рік ви їх ремонтуєте і з яких підрозділів підприємства?

– З лютого 2018 року по лютий 2019 року силами наших ремонтних підрозділів було відремонтовано 14 одиниць теплообмінного обладнання. Ще більші завдання перед колективом ремонтного управління поставлені керівництвом підприємства на період з вересня минулого року і до кінця 2020 року. Адже за цей період ми маємо відновити 19 теплообмінників, з яких, до речі, шість ми вже відремонтували і вони успішно працюють.

Практично все теплообмінне обладнання, яке ми ремонтуємо, експлуатується в основному в цехах установки з виробництва етилену та в цеху з виробництва хлорвінілу. Так, приміром, з тих шести останніх теплообмінників, які ми нещодавно відремонтували, п’ять були демонтовані у цехах установки етилену, а один у цеху з виробництва хлорвінілу.

Також минулого року нам довелося виконати досить непросте завдання уже не з ремонту, а з виготовлення п’ятиметрового теплообмінника для цеху з виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної. Тоді колектив цеху під керівництвом його начальника Руслана Барнича працював у цілодобовому режимі над виконанням цього термінового завдання, адже до завершення короткотермінової зупинки на ремонт цеху з виробництва ПХВСС теплообмінник мав бути виготовлений і змонтований. Тоді наші працівники-ремонтники вперше самостійно виготовили кожух (корпус), трубні дошки та інші елементи теплообмінника за винятком трубок, які нам доставили з Дніпра.

З цього приводу ще хочу сказати, що освоєння нашими ремонтниками робіт з відновлення діючого на підприємстві теплообмінного обладнання є вигідним не лише з позиції економії коштів, а й вчасності виконання завдань. Адже, як стверджують фахівці, на виготовлення вищезгаданого теплообмінника для цеху ПХВСС на спеціалізованому заводі необхідно було б чекати, як мінімум, 45 діб, тоді як ми зробили це за неповний місяць.

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: Руслан Барнич разом зі слюсарями-ремонтниками Василем Шевчуком, Олегом Николиним та зварником Ярославом Лопушинським оглядають доставлений в цех теплообмінник.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: