Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Віра Папірянська: «Наша лабораторія відповідає всім європейським стандартам»

07 вересня, 09:04
Переглядів: 343

Напередодні свята працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості журналіст «НК» навідалася у лабораторію з обслуговування виробництва етилену і поліетилену товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», щоб довідатися про виробничі будні жіночого колективу та його плани.

– Наша лабораторія функціонує з часу введення в дію установки з виробництва етилену, тобто з 1987 року, – розповідає начальник лабораторії Віра Папірянська. – У її складі є три дільниці. Перша дільниця знаходиться на етиленовій установці, де її працівники здійснюють аналізи готових продуктів (бензолу, смоли піролізу важкої, вуглеводневих фракцій) та ведуть аналітичний контроль технологічних процесів цехів виробництва етилену і поліетилену.

На тій же установці функціонує ще одна дільниця нашої лабораторії, яка територіально розміщена в цеху розливу вуглеводнів, де проводяться аналізи основних продуктів установки, якими є етилен і пропілен, а також аналізи вхідної газової сировини. Третя дільниця лабораторії, яка розміщена на поліетиленовій установці, здійснює аналізи порошку поліетилену, грануляту і готового продукту – поліетилену та вхідної сировини – етилену, водню, мономерів полімеризації.

Нашу лабораторію обслуговують висококваліфіковані спеціалісти відділів головного механіка, енергетика, метролога та інших підрозділів підприємства. Всі виробничі роботи проводяться при тісній взаємодії з керівництвом та технологічним персоналом виробництва етилену і поліетилену.

– Якими досягненнями пишається колектив?

– Лабораторія з обслуговування виробництва етилену і поліетилену працює за ліцензією німецької фірми «Лінде» і відповідає всім європейським стандартам. Керівництво та адміністрація ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» дбає про якість продукції і її відповідність міжнародним стандартам, тому постійно оновлює діюче обладнання, закуповує нове, щоб забезпечувати належний процес аналізу і випуск якісної продукції.

Приміром, у 2017 році нам закупили унікальний прилад, який аналізує вміст сірки в продуктах, вартістю понад півтора мільйона гривень. Ми й раніше проводили такий аналіз, бо це один із основних показників, передбачених для наших продуктів, але на дещо застарілому обладнанні. Оскільки продукція, яку виробляється на підприємстві, реалізується на європейському ринку, то й обладнання, яке аналізує його якість, теж повинно бути європейського рівня.

– Чи користуються послугами лабораторії інші підприємства міста та області?

– Наразі лабораторія забезпечує суто виробничі потреби «КАРПАТНАФТОХІМу», але ми працюємо над тим, щоб найближчим часом отримати відповідну акредитацію і мати можливість надавати ті чи інші послуги стороннім організаціям.

Як я вже говорила, ми маємо сучасне обладнання, тому могли б не лише обслуговувати виробництво, а й приносити доходи підприємству. Приміром, у нашій лабораторії для підприємств міста ми могли б робити аналіз дизельного палива, бензину.

– Складно керувати колективом, в якому працюють винятково жінки?

– Відверто кажучи, складно, але ми стараємося все робити так, щоб не було непорозумінь. Будь-яку проблему можна вирішити, проговоривши її.

Ще одним нюансом жіночого колективу є те, що періодично хтось іде в декрет, хтось – на лікарняне по догляду за маленькими дітьми. Це, звичайно, вносить певну напругу в організацію роботи, але даємо собі раду (сміється. – Авт.). Серед дівчат, які працюють в одній зміні, фактично взагалі суперечок немає. Вони, навпаки, допомагають і виручають одна одну, адже на роботі ми проводимо більшу частину життя і за роки праці дуже зближуємося.

Також мені хотілося б наголосити на кваліфікації працівників лабораторії. Справа в тому, що нове обладнання потребує високих знань, вмінь і навиків щодо правильного його використання, тому ми самостійно проводимо навчання з підвищення кваліфікації наших працівників. Найкращими викладачами й інструкторами виробничого навчання, професіоналами своєї справи є наші інженери, старші інженери-лаборанти, заступники начальника лабораторії Лідія Романів, Людмила Дмитрів, Світлана Чміль, Галина Боднар, Ольга Чернета-Войтенко, Оксана Кучера, Любов Лучко. Загалом більшість наших лаборантів має вищу освіту.

Не можу не відзначити й інженерів, які обслуговують дільницю лабораторії з обслуговування цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів. Мова, зокрема, йде про Ірину Іванцівську, Оксану Лопушинську, Ірину Яковину та Оксану Лабовську.

Щодо самої праці лаборанта, то вона не з легких, як може комусь видаватися. Ми працюємо з тими ж шкідливими речовинами, що є в цехах, і з постійною частотою відборів та аналізів. Тобто напруженість праці й відповідальність за якісне виконання роботи дуже висока.

– Розкажіть, будь ласка, про дозвілля вашого колективу.

– Наші дівчата, як і всі жінки, дуже активні й з радістю беруть участь в усіх заходах, що організовуються на підприємстві. Чи то похід у гори, чи на виставу у театр. Приміром, вони нещодавно підкорювали гірські вершини разом з молодими спеціалістами. Нерідко працівники лабораторії влаштовують самостійні тури вихідного дня та своє спільне приватне дозвілля.

– Що б ви хотіли побажати усім нафтохімікам напередодні свята?

Щиру подяку хочу висловити усім своїм дівчатам за хорошу роботу, розуміння і взаємну підтримку. Бажаю всім здоров’я, наснаги, оптимізму, стабільності, нових досягнень та, звичайно, поліпшення матеріального добробуту, а нашому підприємству – розвитку та процвітання.

На знімку: Віра Папірянська (друга справа) із працівницями лабораторії.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: