Володимир Хоменко: «Ми сьогодні виконуємо роботи як ремонтні, так і з виготовлення обладнання»

Одним із тих виробничих підрозділів товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», де його працівникам є робота і влітку, і взимку, а також як у період повноцінної роботи основних виробництв підприємства, так і в час їх вимушеної зупинки, пов’язаної тепер, зокрема, з введенням воєнного стану в державі, є ремонтне управління.
– За структурою, обсягами та різновидами виконуваних робіт наше управління є тим ремонтним підрозділом, якого потребує нині нафтохімічне підприємство, в складі якого є сучасні унікальні установки, – розповідає начальник ремонтного управління Володимир Хоменко. – Бо ми можемо сьогодні не лише виконати необхідні профілактичні чи ремонтні роботи в цехах підприємства, а й виготовити для їх потреб певне обладнання та запчастини до нього. У нас є для цього як необхідні верстати і пристрої, так і кваліфіковані кадри.
Що стосується структури нашого управління, то, крім двох цехів з ремонту технологічного обладнання, що знаходяться відповідно на основних виробництвах – етилену та поліетилену та поліхлорвінілової смоли суспензійної і каустичної соди, є ще в його складі ремонтно-будівельна та автотранспортна дільниці, що дозволяє колективу забезпечувати виконання усіх необхідних ремонтних і монтажних робіт.
– Наскільки позначилися на роботі підрозділів управління вимушена зупинка основних виробництв?
– Кількість завдань і важливість їх виконання не лише не зменшилася, але десь і зросла. Адже в період вимушеного простою згідно із заявками начальників виробництв ми маємо виконати такі роботи, які не можемо проводити в ході ведення технологічних процесів.
Так, зокрема, ми сьогодні проводимо ремонт габаритного теплообмінника (вагою понад 30 тонн і довжиною 9 метрів) із заміною всієї внутрішньої його частини, зокрема трубок, в цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу виробництва етилену і поліетилену. Паралельно виконуємо такий же ремонт дещо меншого за розмірами теплообмінника для цеху з виробництва хлорівінілу. Всі ці ремонтні роботи проводимо в приміщенні котельної дільниці цеху з ремонту устаткування, що знаходиться на території виробництва етилену і поліетилену.
До тих робіт, які важко виконати в час роботи виробництв, належить і ремонт та заміна певних ділянок трубопроводів. Особлива увага, згідно з відповідним розпорядженням керівництва підприємства, нині приділяється трубопроводам, що забезпечують надійність роботи систем пожежогасіння. Їх ми нині виконуємо як на основних виробництвах, так і в цехах, які забезпечують їх роботу.
– Які ще важливі ремонтно-профілактичні роботи виконують нині працівники вашого РУ? Чи є задля цього необхідні матеріали і запчастини?
– До таких робіт належать ті, які ми виконуємо в цеху з виробництва хлорвінілу. Тут, зокрема, нині робимо ревізію, а при потребі й заміну металоконструкцій на дільниці, де знаходяться ємності зі зберігання дихлоретану. Виконуємо також ремонтні роботи на одній із колон цього цеху.
Важливі завдання із ремонту катодних і анодних півчаш одиничних елементів електролізерів виконують наші ремонтники в цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом виробництва ПХВСС і КС, а в цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу виробництва етилену і поліетилену ведуться роботи з профілактики й ремонту динамічного обладнання – насосів та компресорів.
Зважаючи на те, що на календарі вже осінь, то в усіх без винятку цехах наших основних виробництв, а також в управлінні із забезпечення їх роботи нині приділена увага підготовці стану трубопроводів, запірної арматури та іншого обладнання до нового опалювального сезону.
Що стосується забезпечення нашого управління необхідними запасними частинами, матеріалами й усім іншим, то проблем у цьому не відчуваємо. Наші постачальники знаходять можливості вчасно доставити все необхідне.
Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.