Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ввізні мита на імпортну сировину для трубного заводу і «Таркетт Вінісін» скасовано

26 червня, 08:25
Переглядів: 405

Нагадаємо, що 22 травня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення щодо встановлення попередніх спеціальних заходів щодо імпорту в Україну полімерних матеріалів незалежно від країни походження та експорту на рівні 18% ввізного мита.

Прийняття цього рішення було прийняте в рамках спеціального розслідування щодо полімерів, виробником яких є калуське підприємство, але мито встановили на всі різновиди полімерної продукції: поліетилен і полівінілхлорид. При цьому не було враховано, що сировина, яку виробляє ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» не придатна для виробництва всього спектру продукції з полімерів.

Приміром, плівковий поліетилен, який виробляють калуські нафтохіміки, не придатний для виробництва труб (трубний поліетилен в Україні не виробляють). Відтак від рішення комісії постраждали українські виробники труб, кабельної продукції тощо, через різке подорожчання імпортної сировини на межі закриття опинилися 60 підприємств України, де працюють 50 тис. людей. Серед них два калуські – ТзОВ «Калуський трубний завод» і «Таркетт Вінісін»

15 червня на позачерговому засіданні Калуської міської ради депутати підтримали звернення до керівництва держави, в якому просили розділити полімери за типами щодо запровадження захисних мит. Це звернення підтримало і товариствоВ «КАРПАТНАФТОХІМ», адже через не докінця продумане рішення на межі закриття опинилися два калуські підприємства.

24 червня на сайті офіційного видання Кабміну «Урядовий кур’єр» було оприлюднено повідомлення про застосування попередніх спеціальних заходів щодо імпорту в Україну полімерних матеріалів не залежно від країни походження та експорту. Як засвідчує цей документ, 22 червня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі скасувала своє рішення від 22 травня та прийняла нове рішення, згідно з яким попередні спеціальні заходи щодо імпорту в Україну – мито у розмірі 18% – будуть застосовувати лише щодо полімерів, виробником яких є ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». А саме: щодо полівінілхлориду суспензійного (крім полівінілхлориду емульсійного та мікросуспензійного) та щодо поліетилену в гранулах білого кольору розміром 2-5 мм з питомою густиною більше 0,940 г/см³.

Ми перемогли! Нам вдалось довести Міністерству економіки неприпустимість ввізного мита як на трубний поліетилен, так і на ПВХ емульсійний. Тепер і для ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» , і для ТОВ «Калуський трубний завод», і ТОВ «Таркет-Вінісін» буде можливість подальшого розвитку і роботи, як і для подальшої роботи більш як 50 тисяч працівників в Україні!». Так відреагував в коментарі газеті «Вікна» на це рішення комісії депутат Калуської міської ради, директор трубного заводу Андрій Найда.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: