Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Які завдання стоять перед колективом калуських нафтохіміків у 2020 році?

14 лютого, 10:38
Переглядів: 147

Під головуванням генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Івана Підсадюка та за участю його заступників, начальників служб, управлінь, відділів, цехів і виробництв відбулася нарада з питань промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій. На ній було підбито підсумки роботи, що проводилась в 2019 році.

Загалом минулий рік для ТОВ КАРПАТНАФТОХІМ», як зазначив на початку наради керівник підприємства, був насичений багатьма подіями. Але виробничі підрозділи працювали стабільно і це забезпечувало повноцінну господарську діяльність підприємства.

Але впродовж минулого року робота окремих наших підрозділів все-таки була не завжди стабільною. Виникали непланові зупинки як окремих цехів, так і виробництв. Всі ці моменти суттєво впливали на діяльність товариства в 2019 році. Однак я б хотів відзначити, що персонал товариства, який в попередні роки простою виробництв дещо втратив свої навики й знання з практичних технічних дій і ведення технологічних процесів, тепер своїм ставленням до роботи проявив себе з кращого боку, більш впевнено, якісно й оперативно виконував покладені перед ним завдання.

Щодо економічному стану на підприємстві, то на нього дуже впливає й економічна криза, яка проявляє себе в світі. Справа в тому, що Україна не володіє достатньою кількістю сировини, яка потрібна товариству «КАРПАТНАФТОХІМ». Так само вона не має ринку, який би був спроможний споживати і переробляти такий обсяг продукції, що виробляється на нашому підприємстві. А на світовому ринку в 2019 році відбувалися і ще нині продовжують відбуватися не зовсім зрозумілі тенденції в ціновій політиці. Там завжди наприкінці літа чи з початку осені падали цін на нашу основну сировину – газові фракції і прямогонний бензин. Однак в листопаді-грудні минулого року ціни на сировину зросли.. Так само в цей період на світовому ринку почали різко знижуватися ціни на полімерну продукцію.

Також генеральний директор ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» назвав інші причини, які в 2019 році та особливо в останньому його кварталі не сприяли належній роботі підприємства, яке зорієнтоване в основному на експорт готової продукції. Це, зокрема, зростання на українському ринку ціни на електроенергію.

– У січні, – вів далі мову Іван Михайлович, – вже почали простежуватися на світовому ринку деякі тенденції щодо покращення ситуації з цінами на основну нашу сировину – газові фракції і прямогонний бензин. Але чи довго так буде, ніхто напевне стверджувати не може, оскільки ті більш-менш стійкі тенденції, які на ньому відбувалися в останнє десятиріччя, минулого року були порушені. Відповідно ми в таких умовах, що складаються, повинні планувати роботу підприємства в 2020 році.

Підрозділами управління, відділами, особливо планово-економічним, виробничо-диспетчерським, а також фахівцями виробництв прораховуються різні варіанти діяльності «КАРПАТНАФТОХІМу» в поточному році. Ми шукаємо оптимальні шляхи, щоб підприємство змогло в таких умовах, які склалися, працювати.

Наразі підприємство працює. Ми знайшли оптимальний варіант роботи цехів на відповідних навантаженнях. Поряд з цим інтенсивно ведеться підготовка до того, щоб провести в березні на виробництвах етилену і поліетилену та ПХВСС і КС профілактичні роботи з очищення й промивання технологічного обладнання. Для цього попередньо заплановано обидва виробництва призупинити не більш як на два тижні, щоб виконати весь комплекс намічених робіт й підготувати їх до експлуатації упродовж весняно-літнього періоду. Також вже відтепер нам потрібно почати готуватися до зупинкового ремонту на виробництвах, який буде проводитися у вересні-жовтні 2020 року.

Ось такі основні завдання на найближчий період і подальшу перспективу в 2020 році стоять перед колективом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у тій ситуації, що наразі складається в економічній діяльності підприємства, поліпшення якої багато в чому залежить і від сприятливої кон’юнктури ринку. Ну а про те, що працівники повинні суворо дотримуватися правил виробничої, технологічної, трудової дисципліни за будь-яких обставин, а стан промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій на підприємстві повинен постійно поліпшуватися й належно контролюватися, нагадувати потрібно і на таких нарадах, де підбиваються підсумки роботи за звітний період

Минулого року в товаристві «КАРПАТНАФТОХІМ» не було зареєстровано випадків професійних захворювань працівників та нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

Про це учасникам наради розповів у своїй доповіді начальник управління з промислової безпеки, охорони праці та екології Василь Кучер. При цьому виступаючий звернувся до керівників різних рівнів з пропозицією посилили контроль за станом підлеглого персоналу впродовж змін. Також начальники структурних підрозділів ще недостатню увагу приділяють роботам підвищеної небезпеки, веденню технологічних процесів. З ініціативи служби охорони праці за порушення вимог промислової та пожежної безпеки, охорони праці та екології до відповідальності було притягнуто 166 працівників ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

– Також нам необхідно покращити роботу з підготовки технологічного персоналу до дій при ліквідації надзвичайних ситуацій, якщо такі можуть виникнути на підприємстві, – говорив Василь Володимирович. – У 2019 році було проведено більше трьох десятків учбових тривог у структурних підрозділах згідно з ПЛАС та з оформлення відповідних актів. В результаті видано три накази про притягнення до відповідальності сімох працівників, які відповідають за підготовку персоналу до ліквідації надзвичайних ситуацій.

Проведені умовні тривоги в підрозділах засвідчили, що найгірше підготовлений до таких дій технологічний персонал цехів піролізу, компримування і поділу пірогазу, розливу вуглеводнів, з виробництва хлорвінілу та з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом. Тому там ситуацію необхідно виправляти, підвищувати рівень знань змінного персоналу з виконання обов’язків під час дій при виникненні аварій.

Із співдоповіддю на нараді виступив начальник виробничо-диспетчерського відділу Юрій Гриців. Він проаналізував допущені упродовж року інциденти на підприємстві, розповів про їх розслідування, а також ознайомив присутніх з результатами нічних перевірок, згідно з якими до відповідальності було притягнуто 26 працівників, в тому числі 17 інженерно-технічних працівників.

На підсумковій річній нараді з питань промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій також було заслухано виступи начальників відділу технічного нагляду Тараса Федевича, оплати праці і соціальних програм Ігоря Мельника, керівників виробництв етилену і поліетилену Івана Федоріва та ПХВСС і КС Романа Созанського, управління забезпечення виробництв Володимира Шевчука та заступника начальника 24 ДПРЧ з охорони об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Василя Зварича. А з головними завданнями з підвищення рівня промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій, які стоятимуть перед колективом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» в 2020 році, ознайомив присутніх перший заступник генерального директора – головний інженер підприємства Василь Оленюк.

Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: