Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ярослав Шепіда: «Вже три місяці поспіль працюємо на максимальних навантаженнях»

03 листопада, 09:54
Переглядів: 7922

Виробництво етилену і поліетилену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» здавна закріпило за собою статус одного із найважливіших. У свій час побачити його та ознайомитися з процесами виробництва приїжджали навіть президенти, прем’єр-міністри України та численні іноземні делегації.

Оскільки від роботи виробництва етилену і поліетилену в значній мірі залежав успішний пуск та робота всього нафтохімічного комплексу, то після тривалого простою там найшвидше розпочалися пускові роботи. І пройшли вони в цілому успішно… Реактор полімеризації етилену цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів виробництва етилену і поліетилену запрацював з першої спроби і в результаті –готова продукція знаходилась на складі цеху вже через добу.

– Це – заслуга всього нашого дружнього та наполегливого колективу, який належно провів підготовчі роботи до пуску установки, – наголошує начальник цеху Ярослав Шепіда. – У ході підготовки до пуску найперше стали оцінювати знання та навички своїх працівників. Ті люди, які були не готові поглиблювати свої знання, вивчати технічні схеми та інструкції, покинули колектив. На їх місця прийшли працівники, які мали бажання вчитися та розвиватися. Особисто мені найважче було змінити свідомість людей і донести до них, що якщо ти вже взявся за ту чи іншу роботу, то її треба виконати максимально добре. Наразі штат у нас повністю укомплектований і всі люди перебувають на своїх місцях.

Також для успішного пуску було виконано ряд ремонтних робіт технологічного обладнання. Зокрема, за підтримки німецького спеціаліста із фірми «Coperion» було здійснено заміну технологічної зони екструдера. Ще ряд ремонтних робіт нам допомогли здійснити працівники товариства «КАЛУШ КАРПАТ-СЕРВІС». Загалом, як на мене, якщо оцінювати роботи при підготовці до пуску установки за п’ятибальною шкалою, то вони були виконані на чотири з плюсом. Як результат, установка після тривалого простою запрацювала з першого разу.

– Ярославе Федоровичу, багато працівників під час простою звільнилося, але «кістяк» колективу все ж вдалося зберегти?

– Людей, які хочуть працювати та удосконалювати свої вміння, нам вдалося зберегти. Більше того, завдяки різноманітним тренінгам та семінарам, працівники, які залишилися на робочих місцях, стали більш кваліфікованими, вони «виросли» як спеціалісти. Ці люди розуміють, що якщо кожного дня докладати максимум зусиль, то й результат буде кращим. Особливо б хотів відзначити заступника начальника цеху з технології Володимира Дейнеку та заступника начальника цеху з виробництва Михайла Псюка, механіків та начальників відділень, на плечі яких лягла велика відповідальність.

– Як наразі колектив справляється із поставленими перед ним завданнями?

– Вже три місяці поспіль ми працюємо на максимальних навантаженнях. Усі аналізи відповідають нормам, немає зауважень і щодо якості продукції. Щомісяця відвантажуємо орієнтовно 7,5-9 тисяч тонн готової продукції. Щодо збуту поліетилену, то якщо спочатку, поки налагоджувався зв’язок із покупцями, продукція певний час перебувала на відкритих майданчиках, то зараз у місяць продаємо фактично стільки продукції, скільки виготовляємо.

Головні споживачі нашої продукції – це фірми України, Росії, Білорусі, Туреччини, Польщі та інших держав Європи.

– Чи планується впровадження якихось нововведень у виробничий процес?

– Наразі розглядається питання випробовування нових добавок фірми «BASF» при виготовленні поліетилену. Їх використання дозволило б ще більше покращити якість продукції. Ми вже зустрічалися з представниками фірми «BASF», обговорили питання, які нас цікавили і зараз працюємо над тим, щоб придбати вищезгадані добавки.

– Які плани колективу вашого цеху на майбутнє?

– Наша установка з виробництва поліетилену – єдина в Україні, але, на жаль, ми не є серед лідерів нафтохімії в світі. Щоб бути лідером, потрібно весь час освоювати новітні технології, постійно навчатися, а кожному працівникові безперервно працювати над собою. А для цього потрібні відповідні матеріальні ресурси… Наразі ж виходимо з тих можливостей, що маємо, і стараємося робити все максимально ефективно.

3318 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: