Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Звернення до Калуської міської ради Врятуймо архів заводу «Діанат»!

03 серпня, 13:50
Переглядів: 6072

Об`єднана профспілкова організація ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та сервісних служб ініціює збір підписів під зверненням до Калуської міської ради. Просимо членів профспілки, жителів Калуша підтримати текст звернення.

Під рятуванням архіву заводу «Діанат» мається на увазі вирішення долі частину архіву його господарської документації, яка велася в 2000 – 2001 рр. під час оренди цілісного майнового комплексу «Завод «Діанат» в м.Калуші Товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Метл» (ТОВ ВКФ «Метл»).

Економічні реалії в країні і на нашому підприємстві прозвели до того, що весь завод «Діанат», як цілісний майновий комплекс, в 2000 році був переданий в оренду.

Орендатор запустив завод, півищив зарплату працівникам, проте таку роботу він зміг забезпечувати трохи більше року і договір-оренди був розірваний. В подальшому ТОВ ВКФ «Метл» оголосило себе банкрутом і в 2007 році було ліквідовано.

Очевидно, що ліквідація проводилась похапцем, не зовсім чесними шляхами і, як потім з’ясувалося, ліквідатор не здав у державний архів документи за час господарської діяльності ТОВ «ВКФ «Метл» в м.Калуші. Серед них і документи довгострокового зберігання, зокрема, особові рахунки і розрахункові листи працівників заводу «Діанат». Тобто, було втрачені дані всіх працівників про заробітну плату і стаж, які необхідні для оформлення пенсій. Зауважимо, що це є пільгова пенсія за роботу в шкідливих умовах.

Але дякувати Богу, сталось так, що профспілкова організація підприємства на початку 2017 року зуміла знайти і зібрати загублений у різних місцях архів і на сьогоднішній день у профорганізації зберігаються 35 томів особових рахунків і розрахункових листів всіх працівників заводу «Діанат», а також кадрова документація, що велася під час оренди заводу. Документи, на нашу думку, знаходяться в ідеальному стані.

Але, на жаль, згідно з діючим законодавством ні використати, ні здати в архів ці документи профспілка не може. Адже майно, яке не має власника є власністю територіальної громади і тоді, як єдиний порятунковий шлях, є ініціювання розгляду цього звернення Калуською міською радою. Виходячи з цього пропонуємо:

– винести це питання на розгляд сесії міської ради;

– створити авторитетну комісію, яка зможе оцінити стан збереженого архіву і можливість його подальшого використання;

– при задовільній оцінці його стану передати документацію в міський архів.

Якщо вдасться знайти підтримку цього звернення і в подальшому реалізувати весь план порятунку архіву, то це дасть можливість для багатьох жителів міста провести перерахунок пенсії з врахуванням пільгового стажу за час оренди заводу, а також можливість цей стаж добавити при оформленні пенсії.

Об`єднаний профком

2782 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: