Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чи можна в Калуші оформити шлюб за добу?

07 квітня, 09:55
Переглядів: 38052

Нещодавно Кабінет міністрів України поширив пілотний проект спрощеної реєстрації шлюбу в скорочений термін – «Шлюб за добу» на всю територію країни. Досі він діяв лише в окремих населених пунктах. Зокрема, шлюб за добу можна було взяти в прифронтових містах Маріуполі та Сєверодонецьку. Цю прискорену послугу надавали також у Херсоні, Києві, Одесі та Львові.

До слова, з моменту запуску пілотного проекту «Шлюб за добу» ним скористалися понад 5,6 тисячі пар. Проте, за інформацією «НК», у Калуші наразі такою послугою скористатися ще неможливо. Вона діє тільки в обласному центрі. Її вартість – від 3000 гривень.

Хоча, відверто кажучи, виникають сумніви щодо доцільності впровадження такого проекту на території всієї України, адже наразі активно обговорюється питання внесення змін до Сімейного кодексу, зокрема в частині зміни терміну від подачі молодятами заяви до розпису. Крім того, в діючому кодексі прописано, що термін може бути зменшений у випадку, якщо жінка вагітна чи вже народила дитину, існує загроза життю чи здоров’ю когось із наречених або ж є інші підстави, які мають документальне підтвердження. Тоді відділи ДРАЦС і нині реєструють шлюби скоріше, ніж за місяць від подачі заяви.

Також хотілося б, говорячи про новації в реєстрації шлюбу, нагадати калушанам про можливість подавати онлайн-заяви до Калуського відділу ДРАЦС.

– Для того, щоб подати заяву через Інтернет, потрібно зайти на сайт http://dracs.minjust.gov.ua або ж просто написати в полі пошуку «Подати заяву до відділу ДРАЦС», – зазначила начальник Калуського відділу ДРАЦС Ірина Очкур. – Щоб подати заяву, звернення чи отримати консультацію, потрібно зареєструватися на веб-порталі. Для цього необхідно заповнити реєстраційну форму (логін, ПІБ, електронна адреса), отримати на електронну пошту тимчасовий пароль доступу, за допомогою якого зайти в «Особистий кабінет» та почати користування.

Варто зазначити, що за допомогою цього веб-порталу можна подавати заяви до будь-якого відділу ДРАЦС у межах України, а не лише того, на території обслуговування якого проживаєте.

На веб-порталі є можливість подати як заяву, так і звернення про намір реєстрації шлюбу. Але варто відразу ж зауважити, що якщо людина подає звернення, то це не звільняє її від необхідності особистого звернення до відділу. Просто на основі звернення буде сформована заява, яку вона має особисто підписати.

Схожа ситуація і з подачею заяви у випадку, якщо ви не маєте власного електронного цифрового підпису. Тоді користувачу необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати її розгляду звернутись особисто до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підписання заяви.

До речі, в обидвох вищезазначених випадках за результатами розгляду звернення чи заяви людині буде надіслано повідомлення, у якому зазначається прізвище, ім’я та по батькові, посада та контактний телефон особи, що буде здійснювати прийом, а також дата та час прийому.

Якщо ж користувач володіє власним електронним цифровим підписом і прикріпив до заяви електронні копії всіх необхідних документів, то він може прийти вже безпосередньо на розпис. Працівник, який прийняв заяву і оформив її, поінформує людину про час і дату проведення розпису.

Тетяна КУРТАШ.

3873 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: